panika3
19.8.2020
Kategorie: Společnost

Hysterie s covidem jede na plné obrátky

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝHysterie s covidem jede na plné obrátky. Přestože nejúčinnější vakcínou proti viróze je mix vhodných vitamínů a minerálů, z čehož možná vyšli i ruští vědci a dodavatelé léčiva, u nás se čeká na produkt některého z velkých farmaceutických koncernů, aby mohl kvést ten správný byznys. A přitvrzuje se.

Vzhledem k dění kolem koronaviru a potřebě šířit strach, což platí pro polovinu světa, pokračuje mediální masáž. Pozornost upřená na sebemenší výskyt viru, který je součástí lidského života a způsobuje nijak vážné onemocnění, jehož složitější průběh je skutečně zaznamenáván jen u minimálního množství lidí a procento je tak nízké, že i homosexuálů je 1000 x více, zvyšuje obavy z možného nakažení. Přitom vzhledem k tomu, že absolutní většina pozitivně testovaných ani netuší, že v sobě něco má, je pravděpodobné, že mezi netestovanými je výskyt viru také dost veliký. Nejde tedy o žádnou pandemii, ale pouze o to něco změnit. Tím něčím jsou naše životy.

Ekonomický dopad na obyvatelstvo je obrovský. Devastace mnoha oborů je smrtelná. Namátkou jde o cestovní ruch a vše s ním spojené, tedy od ubytování, pohostinství, barů, diskoték, obchodů, dopravních služeb, kultury až třeba i po práci průvodců. Život lidí v tomto segmentu se zastavil. Na půl roku umřelo školství, přestože učitelé si na nedostatek práce stěžovat nemohli, nicméně jejich úsilí bylo většinou spíše k vzteku pro ně samotné. Dalšími obory, kterých se to dotknulo, byla reklama a propagace, půjčovny aut, díky odlivu zahraničních zaměstnanců se zpomalilo stavebnictví a jeho restart bez Ukrajinců je skutečně složitý. Obchody zaznamenaly obrovské ztráty, které se nejméně dotknuly velkých obchodních řetězců, které okamžitě po znovuotevření razantně zdražily. Pokles ekonomické síly zasáhnul i trh s vozidly. No a pak tu máme kulturu. Rušení divadelních představení, koncertů, později i festivalů či podobných akcí, mezi které patří i v létě oblíbené akce na zámcích a hradech, připravilo o obživu tisíce lidí. U některých to lze přežít, špičky kulturní scény mají našetřeno, ale většina ostatních dělníků kultury na dotace nedosáhne a z něčeho být živí musí.

Samostatnou kapitolou je sport. Neprofesionální část nemá vůbec možnost se opatřením bránit a na dlouhou dobu byla uzavřena všechna sportoviště. Vrcholoví sportovci se individuálně drželi částečně v kondici, často i díky utrácení za vybavení vlastních posiloven. Ovšem jistě vnímáte pravděpodobnost obrovských komplikací v kolektivních sportech často závislých na příjmech z návštěv diváků, reklam a podpoře sponzorů. Na jedné straně si lidé u nás myslí, že fotbaloví a hokejoví milionáři s pár měsíci absence sportu nemají problém, ve skutečnosti se vysoké příjmy týkají pouze špičky, zbytek se často pohybuje v daleko nižších platových patrech. A zdá se, že se ani na podzim situace moc nezlepší, pád ekonomiky a nemožnost zaplnit hlediště může být naprosto likvidační pro celou generaci sportovců a řadu týmů.

Logicky uvažující člověk by po jarním šílení, které se ukázalo jako zbytečné, očekával, že politici udělají vše pro restart normálního života. Jenže právě nyní se ukazuje, jak jim jde bez výčitek o kšeft. Provázanost ministerstva zdravotnictví, epidemiologů, farmaceutických koncernů a lékařů je skutečně alarmující. Bez jakýchkoliv zábran pošlou lidi do naprosto neúčinných roušek, omezí v pohybu dospělé i děti, mediální masáž způsobí nenávist mezi opatrnými a přemýšlejícími. Jedny neoblomí vyjádření předních odborníků a lékařů, druhé zase výstraha v podobě slibovaných trestů a pokut. Důsledky nenasytnosti elit a koncernů tak přináší obrovské společenské a ekonomické problémy téměř na všech frontách. Možná to bude znít tvrdě, ale až přijde skutečná pandemie, lidé už nebudou sílu a ochotu se jí bránit. Koronavirus je jen čajíčkem, kterému směle konkuruje běžná chřipka. S tou žijeme mnoho století, a i přes vakcinaci nikam nemizí a vpravení vcelku podezřelé látky do těla odvážných často nezabrání dalšímu onemocnění. Navíc může přinášet i jiné komplikace.

Takže lze konstatovat, že daleko nejúčinnější v boji proti takovýmto nemocem je přirozená imunita podpořená mixem přírodních vitamínů, zdravý životní styl a psychická pohoda. To však v nynější situaci můžeme těžko mít. Úkolem médií a vládních opatření není ochrana obyvatelstva, ale naopak navýšení schopnosti jej ovládat, kontrolovat a směrovat tam, kam si to vládci světa přejí. Jestliže v době jarního běsnění nebylo možné si nechat dát infuzi s vitamínem C, což by měl být první krok účinné léčby a prevence, pak jde opět o další ukázku toho, o co tu vlastně běží. Podzim bude ještě více deprimující. To proto, že už většina z nás vidí ve všem s covidem spojeným jako obrovskou komedii. Opravdu si to necháme líbit? Je na čase projevit občanskou neposlušnost.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Aleš Karásek 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč, Iva Janouchová 100,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Vladimír Menšík 200,- Kč, Jiří Novák 200,- Kč, Anonym 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 20 255,00 Kč
Vybráno 57.87%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 717 times, 4 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,68 out of 5)
Loading...
politicon.cz
38 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.