jourovaeu
12.3.2019
Kategorie: Politika

Hysterie před volbami už začala

Sdílejte článek:

ROMAN MALACH

V posledních dnech čtu stále častěji různá vyjádření, jak jsou nastávající volby do Evropského parlamentu klíčové a jak je nutné pokračovat v té jediné správné cestě.


Tato vyjádření pocházejí ve velké většině od zastánců pokračování evropské integrace. Je to logické – průzkumy předvídají, že by se složení Evropského parlamentu mohlo výrazně proměnit. Nedá se čekat, že by euroskeptické strany dosáhly většiny, ale nárůst jejich popularity znamená, že by mohly reálně získat až čtvrtinu nebo třetinu poslaneckých křesel.

Pohodlná většina proevropské centristické pravice a proevropské centristické levice, která se nominálně liší názvy, ale programově je zaměnitelná, je v ohrožení. Lze očekávat výrazný nástup euroskeptiků v Itálii (Liga severu), Polsku (PiS), Francii (Národní fronta) i v dalších zemích. Euroskeptické strany mají velmi dobře našlápnuto ve Skandinávii a Rakousku a o úspěchu v Maďarsku snad není třeba pochybovat.

To je samozřejmě pro bruselské struktury šok a začínají bít na poplach. Objevují se hysterické výkřiky o tom, jak pár populistů chce zničit Evropu (po sté opakuji, že Evropská unie nerovná se Evropa, opravdu ne), jak za vším stojí Putin, o nevzdělaných a starých venkovanech, kteří nepochopili, že nám EU přináší jen samá pozitiva. Nikdo se nezamýšlí nad tím, že třeba dělají něco špatně a lidem se to prostě nelíbí.

Poslední „výkřik“ jsem si přečetl v rozhoru s Věrou Jourovou, která nás zastupuje v Bruselu jako eurokomisařka pro spravedlnost, spotřebitele a rovnost žen a mužů. Ta v rozhovoru pro Ekonom prohlásila, cituji: „Opravdu účinnou kampaní by bylo vytisknout leták ně­jakého supermarketu, odkud by zmizel camembert, mozzarella, a pokud by tam byly, tak s trojnásobnou cenou. Pak by lidé pochopili výhody EU.“

Tohle myslí paní eurokomisařka vážně? Je opravdu tak odtržená od reality? Chce nám snad tvrdit, že mimo EU člověk nesežene italské nebo francouzské sýry? Opravdu by k nám obchodníci přestali po vystoupení vozit potraviny a připravili by se dobrovolně o zisk? Já jsem přesvědčen, že ne. Rovněž mi nejde do hlavy ten argument s trojnásobnou cenou. Jak to paní eurokomisařka myslí? Aby byl důvod k takovému navýšení ceny, musely by výrazně vzrůst náklady na výrobu a dopravu těchto sýrů nebo jiných výrobků, protože samovolné navýšení ceny ze strany výrobce nebo distributora nedává logiku, a pokud by k němu došlo, konkurence to využije. Snažil jsem se přijít na to, jaké náklady by po našem odchodu z EU narostly. Nenapadá mě nic, snad jedině clo. Dovolím si pochybovat, že by clo navýšilo hodnotu dovozu tak výrazně. Navíc je třeba zopakovat, že náš odchod z EU by neznamenal automatické zavedení cel – vždy je možné uzavřít dvoustranné dohody a cla nezavádět. Paní eurokomisařka by se raději měla věnovat řešení dvojí kvality potravin, o které tvrdila, že ji vyřeší, a ne se pouštět do obdobných divokých spekulací. Mimochodem problém s dvojí kvalitou potravin nám nějak usnul a kromě několika bombastických prohlášení, že se bude řešit a vyřeší se, se nic neděje.

Na druhou stranu musím říct, že podobná prohlášení jsou pro nás euroskeptiky vlastně tou nejlepší reklamou, protože je patrné, jak jsou současné bruselské elity odtrženy od reality a jak se samy zesměšňují. Navíc je vidět, že Gándhí měl pravdu, když řekl: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“ Fázi ignorace a posměchu již máme za sebou, nyní proti nám bojují a věřím, že se blíží chvíle, kdy zvítězíme. My ve Straně nezávislosti České republiky pro to uděláme vše.

Autor: Roman Malach

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 13 127,- Kč
Vybráno 37.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 899 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
81 komentářů
    • texas
    • Redakce