eutanasiezdravnemoc
18.2.2021
Kategorie: Společnost

Hysterie.Idnes.cz: Už nejsou vůbec žádná COVID+ lůžka na JIP!

Sdílejte článek:

CHALLENGER

Ragnarök se blíží! Už za chvíli nebudou vůbec žádná JIP lůžka a to jenom proto, že lidi jsou neodpovědní a neposlouchají pány Babiše a Blatného! A ještě si dovolují s dětmi jezdit na sáňky a lyže! Karanténu do každé domácnosti! Bububu! Testy ne denně ale 2x denně! Víc fízlů a Kulveitů na neodpovědné občany! To je ten správný lék na COVID!

V souvislosti s nadějí, že výjimečný stav bude zrušen, se aktivovala média, především ta, která vlastní holding Agrofert, a začala mela. Ještě neuplynuly ani 2 dny, ale počet nemocných už nám šíleně narůstá a největší problém je s obsazeností JIP, kde kritičtí pacienti bojují o holý život. Nejhorší situace je, no považte, v Plzeňském kraji, tam už je jen jedno lůžko na JIP pro COVID+ pacienty! No to přece soudruh Babiš nemůže nechat jen tak a musí utáhnout šrouby. Především musí zavírat vleky a sjezdovky na horách, zavírat restaurace a vůbec všechny zdravé lidi buzerovat. Pandémie přece není žádnej holubník.

Naši pandemičtí guru v čele se soudruhem Hamáčkem proto nakázali služnému Kulveitovi, aby svůj matematický velevýtvor upravil tak, že bude zohledňovat místa na JIP.

No řeknu Vám, v tom případě budeme v nouzáku do nekonečna. Víte proč? No protože JIPky budou vždycky obsazené a přetížené. JIPky byly přetížené před COVIDem, budou přetížené během COVIDu a budou přetížené i po COVIDu. Jediný důvod, proč nejsou přetížené je ten, že se tam zrovna maluje. Protože, pokud to nevíte, špitálům se platby za pacienta počítají právě z toho, kolik času na JIP stráví, tak jsou logicky incentivizovány, aby měly JIPky, plně obsazeny, přece se tam ti zdravotníci nebudou jen tak válet, že. Protože jaký jsou pak platby, no, Halík? Kurva vyšší, Halík, myslete politicky!

Na JIP, kde sloužím, je obložnost 92-100% a to permanentně. Je tam osm lůžek, ale z toho je tam jedno načerno, protože ho VZP jako nenasmlouvala, neboť soudruzi z VZP si jsou velmi dobře vědomi, že kdyby platili za každé lůžko JIP, na kterém někdo leží, tak by prodělali kalhoty. Tak to na tom světě chodí. Špitálu je to ale jedno, neboť používá stejný trik jako banksteři, když vyvinuli systém částečných rezerv. VZP má podíl na trhu cca 55%. Tedy v průměru bude pouze 55% lůžek obsazeno pacienty z VZP. Jo, kdyby tam naráz leželo osm pacošů z VZP a někdo na to v té složité byrokracii přišel, tak by možná přišla kontrola, ale to se nestane, protože revizní lékaři jsou důchodci na odpočinku a systému stejně moc nerozumí. I při 100% obložnosti mám tedy rezervu, „co kdyby náhodou“.

Další věc, která laika napadne, je otázka, co by se stalo, kdyby naráz přišlo pár akutních pacientů? Nestalo by se, že by pacient neměl ve špitále místo a proto by umřel? Odpověď zní – ne, nestalo. Protože řada pacientů leží na JIP úplně zbytečně.

Systém, který „hlídá“, aby se místa na JIP nezneužívala, se jmenuje TISS skóre. To je takový Kulveitův systém PES pro JIPky. Aby zdravotní pojišťovna pacienta na lůžku JIP proplatila, musí takový pacient dosáhnout aspoň 9 TISS bodů. Tak si představte, že jste úplně zdraví a někdo vás položí na JIP. Napíchne Vám flexilu  – 1x periferní iv katetr = 1 TISS. Když ležíte, tak do vás prdne Clexane pod kůži, protože – co kdyby náhodou jste dostal plicní embolii – za první 2 dny je to 3 TISS (bod 23), následuje 1 TISS (chronická antikoagulace bod 4, 1 TISS). Následuje pečlivé sledování – dají vám kyslík (= 1 TISS), který vám můžou dávat do nekonečna, nebo taky ne, stačí, když to sestra zapíše to dekurzu. Sledují Vaše vitální funkce včetně Glasgow Coma Scale – no tak máte pořád 15 nebo 14, když se to zapíše, platí to. To jsou 2 TISS. Dohromady to už je 7 TISSů. Pak vám budou měřit SpO2 a monitorovat ekg – ne pořád ale když sestra do dekurzu napíše sinusový rytmus a SpO2 99%, tak je to za další 1 TISS a platí to. To je 8 TISS. No a pak máte měření množství moči a přijatých tekutin, 1 TISS. Celkem 9 TISSů ani nemrknete a to vám vůbec nic není a klidně byste mohli ležet na standardním oddělení, nebo taky doma.

A na JIP je to ještě v pohodě. Protože tam aspoň leží lidi, kteří jsou nějak nemocní a musejí se sledovat. To na standardních odděleních … darmo povídat.  Ironií osudu je, že pokud na JIP máte těžkého pacienta s mnoha vyústěními, na vasoaktivní kontinuální léčbě, s parenterální výživou, tak vám ti zmetci z VZP neproplatí víc, než za téměř zdravého člověka. Takže jaká je incentiva, Halík? No přece hospitalizovat zdravé nemocné! Tam je nejlepší cena – výkon! Když máte těžkého pacienta, tak je naopak snaha ho předat na JIP vyššího typu, kde je za lůžko víc peněz.

Takže se vymyslí tzv. rotační systém. Každý pacient, který z JIP odchází, si za sebe musí najít náhradu. Pokud si ji nenajde, přijde šéf a zjebe personál, jakože nic nedělá a sebere jim odměny. Jak bude tedy incentivizován personál? Vide supra, Halík. Čili toto je tajemství nedostatku míst na českých JIP – zejména v Praze (kde je míst na JIP s odpuštěním jako sraček) a taky v Plzeňském kraji, kde je toho času jediné lůžko na JIP (no bóže, tak ať ty pacoše přeloží na standard a budou mít lůžek víc). Takže jestli bude soudruh Hamáček na základě toho, kolik míst na JIP je obsazených, regulovat fízlí teror na zdravé obyvatele, tak tedy potěš koště – to je opravdu takový sociopatický zmrd, že je mu to jedno, nebo je to „jen“ nevzdělaný imbecil? Každopádně to ukazuje, jaké máme vrcholné politiky. Ať už je z politiky pryč spolu s celou ČSSD!

Pořád mě fascinuje, jak národ, který má jeden z nejvyšších počtů lékařů na počet obyvatel  a jeden z nejvyšších počtů nemocničních lůžek, může tvrdit, že má málo lékařů, což je v řadě případů (relativní) pravda, ale o příčinách tohoto neutěšeného stavu si povíme až jindy. Nyní se pekelně soustřeďme na to jedno místo na COVIDové JIP v Plzeňském kraji. Shodou okolností jsem narazil na článek v Agrofert Dnes, který popisuje stav volných lůžek na JIP dle krajů, ten článek je ze 4. ledna. A kolik, že je míst na JIP pro COVID pacienty v Plzeňském kraji? Trocha překvapení …. Jedno! Myslím, že plzenští soudruzí novináří by si měli především položit otázku, jak můžou to jedno lůžko JIP točit už od čtvrtýho ledna, když je v kraji ta situace horší a horší! Je ovšem ještě zajímavější, že před měsícem a dříve to novináře nezajímalo.

Podle novinářů ale není problém ani tak v počtu lůžek (bodejť by byl, když vyspělejší státy to zvládají s polovičním počtem kůžek), ale v přetíženosti personálu. Zde je to bohužel tak, že množství personálu je významně regulováno tím, že zmr. Babiš a jeho melody boys zavřeli školy. Jak si jistě dokáží inteligentní lidé (tedy kromě pánů Babiše a Blatného) domyslet, většina zdravotních sester jsou ženy ve fertilním věku. Ty mají děti školou povinné. Dost velká část z nich z nich jsou single mothers. A nyní kontrolní otázka, soudruzi: co udělá taková single mother, když jí zavřou školku a školu? Odpověď zní – jde na OČR! K velké radosti starších sester, které za ně musejí brát noční. Čili to je jedna polovina tajemství nedostatku personálu. Ta druhá polovina spočívá v rozdílném režimu na COVID+ oddělení. Sestry, které tam jsou, musejí na příkaz zaměstnavatele nosit protiinfekční hasmaty. Ti novináři, kteří to zkusili, vědí, že po 10 minutách v kompletním igelitovém obalu z vás tečou cirůčky potu, oči vás pálí od soli a přes záclonu potu nemůžete ani pořádně vidět. A představte si, co takový protiinfekční atombordel dělá v místech vhlké zapářky! Jak dlouho asi trvá, když se setra potřebuje vymočit, nebo nedejbože vydefekovat a kdo za ni vezme její povinnosti? Zkrátka a dobře, v tom atombordelu můžete být maximálně 4 hodiny a pak potřebujete aspoň hodinu přestávku, jinak po 2 dnech odejdete na neschopenku. Proto na COVID+ odděleních musí být více sester než na COVID-, ale protože sestry nejsou, tak se na těchto odděleních redukuje počet lůžek pro pacienty. Navíc lůžka musejí být plná, protože jinak není splněn ukazatel obložnosti, pan ředitel nadzvedne pravé obočí a personál je zdrbán a nejsou odměny.

Zkrátka a dobře: jestliže nyní bude represe obyvatelstva závislá na obložnosti COVIDových nemocničních lůžek, mají se obyvatelé Kocourkova na co těšit.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 583,- Kč
Vybráno 33.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 099 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)