VIRROUSKA
24.5.2020
Kategorie: Společnost

Hysterici

Sdílejte článek:

MONIKA ČÍRTKOVÁ

Vždycky mi připadalo, že je jenom jedna osoba horší než hysterická žena, a to hysterický muž. Nebudu se teď pouštět do rozdílu, obojí je dost na pováženou, ale řekněme, že u ženy to může mít nějaké drobné výhody, zatímco u mužů je hysterie čirá katastrofa.

Proto taky mám nejraději rozvážné střelce, kteří se nenechají rozhodit a problémy řeší s chladnou hlavou, ale to teď není důležité.

Pandemie (budu tomu tak říkat i nadále) nám přinesla hysterii coby nedílnou součást veřejného prostoru a veřejné komunikace. Politici, odborníci, média (ta zvlášť), všechno to na plné obrátky produkovalo hrůzu a očekávání, co strašného se stane.

Strašného se nestalo nic, nová morová rána nepřišla, ať už to bylo zapříčiněno včasnými opatřeními, vlastnostmi viru, očkováním populace proti jiné nemoci nebo něčím jiným. Tragické scénáře se nenaplnily a ZPĚTNĚ je zjevné, že pravdu měli ti, kdo přehnané hysterii nepropadli.

I tak si myslím, že apokalyptické šílení doby koronavirové nelze nikomu vyčítat. Situace byla nestandardní, nikdo nevěděl, co bude, informací bylo málo. Ale teď je potřeba si uvědomit změněnou situaci a zařídit se podle ní, minimálně ve dvou směrech:

1) Hysterii opustit.
Nějak jsme se s tou epidemií vypořádali, někteří lépe, někteří hůře, ale je to pryč a teď už strašení není na místě. Žádná exponenciála se nekonala, zdravotnictví to zvládlo a virus dost možná zhyne na úbytě tak nějak samospádem, jako některé předchozí koronaviry.

2) Přestat doufat v katastrofické scénáře.
Jistě, když je člověk v chiliastickém očekávání konce světa nebo aspoň civilizace a ono to nedopadne, cítí se asi trochu divně. Ale určitě to není důvod k zoufání. Je přece dobrá zpráva, že ta potvora se tady už nešíří a dá-li Bůh, ani šířit nebude.

Všimla jsem si, že tady se rozhádali i lidé, kteří spolu jinak souhlasí, obvykle proto, že hysterik nemohl snést nehysterický přístup druhé strany, nebo se naopak ten, kdo chtěl být v klidu, nechtěl nechat neustále strašit exponenciálami a podobnými nesmysly.

Za sebe si myslím, že by bylo nejlepší na to zapomenout. Odpustit těm, kdo strašili, odpustit těm, kdo odsuzovali obavy, doufat, že je to za námi, a nikomu jeho postoje z časů koronaviru nevyčítat.

Byla to prostě taková drobná hysterická epizoda…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 244,- Kč
Vybráno 34.98%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 797 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 3,78 out of 5)
Loading...
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)