DOBROSKUTEK
24.6.2019
Kategorie: Společnost

Hyenismus

Sdílejte článek:

HELENA VLACHOVÁ

Dostal se mi k rukám otřesný životní příběh ženy, která je již v důchodovém věku a žije se svým handicapovaným synem. Oba bojují o přežití. O přežití v České republice.
  • Motto “Vysvoboď mě od mých nepřátel, můj Bože, buď mi hradem proti útočníkům. Vysvoboď mě od těch, kdo páchají ničemnosti, zachraň mě před těmi, kdo prolévají krev. Hle, jak nástrahy mi strojí, mocní srocují se proti mně…” (Žalm 59, Vysvoboď mě od mých nepřátel, můj Bože)

 

Dostal se mi k rukám otřesný životní příběh ženy, která je již v důchodovém věku a žije se svým handicapovaným synem. Oba bojují o přežití. O přežití v České republice.

Jestli se někdo domnívá, že je osudem těžce smýkaným, v porovnání s tím, co má za sebou paní A. to nemusí být vůbec nic.

Paní A. studovala v šedesátých letech na FF UK obor český jazyk – francouzský jazyk. Když došlo k srpnovým událostem roku 1968 a v lednu 1969 se upálil Jan Palach, vše vysílaly zahraniční televize. Paní A. byla kontaktována francouzskou televizí a tlumočila nejen pro ni, ale i pro spisovatele, co se u nás děje. Když přišla tvrdá normalizace, musela díky tomuto tlumočení paní A. čelit velkým problémům. Nicméně mohla pracovat. V 80. letech pracovala na ONV jednoho nejmenovaného města jako inspektor pro památky, muzea a galerie.Díky této práci objevila rozsáhlou hospodářskou kriminalitu, týkající se jednoho klášterního objektu. Kradly se nejen sbírky, ale i dotace na jeho rekonstrukci, jednalo se památku 1. kategorie. Když se do tohoto rozkrádání zapletl i vedoucí tajemník OV KSČ, oznámila toto paní A.orgánům činným v trestním řízení. Za toto pro ni následoval tvrdý trest. Byla vystěhována s malým synem do severočeského pohraničí.

Přišel rok 1990 a paní A. se dostalo formální rehabilitace, vráceno jí nebylo vůbec nic. Když si stěžovala, navrhl jí stávající starosta nejmenovaného města, člen OF, opětovné vystěhování. Možná to bylo z toho důvodu, že si paní A. dovolila kritizovat nejmenovaného šlechtice, který získal čestné občanství města, tudíž mohl vznést své restituční nároky na Českou republiku. A za vznesenou kritiku toho, že by dotyčný šlechtic neměl nárok na vrácení majetku, si paní A. vysloužila další životní martyrium.

Teprve v roce 2009 vzala vláda Jana Fischera na vědomí bezpráví, kterému musela paní A. se svým postiženým neustále čelit. V lednu 2010 jí bylo vydáno řádné Osvědčení dle zákona č. 87/1991 Sb. Na základě tohoto Osvědčení žádala paní A. o nápravu újmy finanční i závažné újmy zdravotní smírnou cestou – neúspěšně. Zbyla jí jen jediná možnost. Postupovat soudní cestou. Jako žena s nemocným synem, živořící na okraji společnosti, jí byl nabídnut advokát pro chudé. Soudní spory se vlečou, líčení, jímž bylo žalovaným MF, zastoupeným Miroslavem Kalouskem, začalo až v roce 2011. Pan samosoudce uznal křivdy a sdělil, že se poradí. Výsledný závěr zněl “Vše je promlčeno.”

Píšeme rok 2019. Paní A., tolik vzdělaná a čestná, spolu se svým handicapovaným synem stále bojují o přežití. To ani nehovořím o jejím zdravotním stavu, prodělaných operacích, jejího syna nevyjímaje. Sebe i svého syna označuje za obrazy zdevastované republiky, k čemuž, dle jejích slov, velkou měrou přispěly neoprávněné restituce, na které měla odvahu poukázat. A za to se jí dostalo “odměny”, opakovaných vystěhování…. Žije téměř jako bezdomovkyně a je v obavách, jak dopadne její syn, až ona zemře. Tato žena až přespříliš zažila to, co lze označit za kulturu beztrestnosti v podmínkách naší země…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Daniel Kopecký 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Zbyněk Procházka 250,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč

Celkem za měsíc: 6 550,00 Kč
Vybráno 18.71%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 123 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,53 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
4 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.