bleskfilip
30.6.2018
Kategorie: Společnost

Hvězdná hodina komunistů

Sdílejte článek:

COM/TOMÁŠ VODVÁŘKA

Tak jsme se dočkali. Dneska se sešel ÚV KSČ a jako za starých časů rozhodoval. Ne o uranu do SSSR, ne o síle napětí drátů na hranicích, ale o vládě.

Zrozena před sto lety v mysli jednoho syfilitického advokáta v carském Rusku, ovlivnila tato úchylná ideologie podstatnou část 20 století. Na podkladě vábivých slov o lidské rovnosti, o nevykořisťování člověka člověkem, o radostných zítřcích a o avantgardě lidstva, zachvátila jako epidemie podstatnou část světa.

Na samém jejím počátku si dala do vínku, že může vládnout jedině sama, protože je majitelkou absolutní pravdy. A protože lze toho dosáhnout jen úplným umlčením názorových odpůrců, tak tyto bloudy, uvažující o možnosti plurality názorů, začala nad ránem odvážet z jejich ložnic nikoli k soudu, ale rovnou před popravčí četu. Po likvidaci těch, co uvažovali poněkud v jiných intencích než marxismu leninismu, pak začala požírat své vlastní děti. V zemi zrodu jich byly milióny, v satelitech pak “jen” tisíce.

Spektakulární divadla, v kterých zprvu vystupovali ti, co měli jinou představu o poměrech ve společnosti a jejího dalšího směřování, byla později rozšířena i na ty, kteří byli v chomoutu tzv.”socialistické internacionály” a celý ten rudý kabaret udržovali v chodu.

I přes pochybnosti o správnosti této ideologie, která musela být po slavném Chruščovově projevu jasná i tomu rozumově nejmdlejšímu členu strany, udržovali mašinérii v chodu. Od znásilňování malých dětí ve školkách básničkami o Leninovi a Gottwaldovi (o kterých všichni věděli, že mají na svých rukách krev), přes “občanskou výchovu”, v níž museli neustále vysvětlovat, proč přes ideově mnohem lepší socialistickou společnost se neustále nedaří pokořit ten zahnívající kapitalismus. U dospělých pak pokorným skloněním hlavy při prvomájových průvodech, kdy museli občané povinně zdravit blbce na tribuně a jednou za 4 roky je bez možnosti vstupu za plentu potvrdit v jejich křeslech.

Listopadová Letná s milionem občanů v roce 1989 byla nadějí, že po posledním výronu této zvrhlé moci v podobně zmlácení nastupující generace, bude navždy konec této ideologii v její praktické podobě a že oslovení “soudruhu” bude patřit mezi vulgarismy či legrační archaismy.

Po třiceti letech od onoho zvonění klíči máme naservírované menu, z něhož se chce citlivějším spoluobčanům zvracet.

Na Hradě sedí člověk s komunistickou životní epizodou, který zpočátku založil svůj politický raison d ́etre na tupení bolševiků, aby za pár let pragmaticky přijel na jejich sjezd a veřejně je vyzýval, aby se vrátili z vandru domů. V čele vlády je nejen další bývalý komunista, ale současně i člen StB, jejímž smyslem byl boj proti vnitřnímu nepříteli (rozuměj práskání těch, kteří měli jiný názor na věc, než stanovil poslední sjezd KSČ).

A tyhle dva má dnes slavná KSČ jaksi v hrsti, protože je může buď podržet nebo potopit při hlasování o důvěře vlády. Soudruzi nyní neřeší, že Miloš Zeman je nedůvěryhodná osoba (kdo jednou zakolísal, zakolísá i podruhé a vždycky), neřeší, že Andrej Babiš je v jejich žargonu nejhorší třídní nepřítel, největší vykořisťovatel a majitel poloviny orné půdy v zemi (kde jsou ty časy, kdy byl vyvlastněn rod Schwarzenbergů a to jen proto, že toho měl tehdy tak nějak moc – proti panu Babišovi dnes v podstatě jen záhumenek).

Soudruzi za svou podporu budou něco chtít. Tak nějak se obávám, že to nebude záruka několika kilogramů pomerančů zdarma do každé chudé rodiny či stipendium na vysoké školy nadaných dětí z chudých rodin. Půjde nejspíše o fleky ve správních radách, o posty náměstků a podobně dobře placená místa.

Soudruzi se nám vrátili.

Poznámka PP: Komunisté podpoří menšinovou vládu Andreje Babiše, kterou vytvořily hnutí ANO a ČSSD. „Poslanecký klub KSČM při projednání návrhu vlády o vyslovení důvěry bude aktivně podporovat vznik menšinové vlády hnutí ANO a sociální demokracie,“ řekl předseda strany Vojtěch Filip. Vláda se tak bude moci opírat o 108 hlasů poslanců. 

Při hlasování širšího vedení KSČM bylo pro podporu Babišově vládě 54 členů komunistického ústředního výboru, 23 bylo proti, jeden se zdržel.

„Programové prohlášení obsahuje všech sedm priorit, které jsme stanovili jako podmínky vyjednávání,“ uvedl Filip. „Máme před sebou podpis dohody o toleranci,“ řekl šéf komunistů, který dodal, že ho strana ještě vyzvala, aby do dohody o toleranci menšinové vlády „doplnil určité maličkosti“, aby bylo zajištěno, že návrhy komunistů budou projednány včas a řádně. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martinek 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Anonym 400,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 771,54 Kč
Vybráno 47.91%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 76 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.