ready-made-spolecnost
20.4.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Hurá, zase na demonstraci? Ale…

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRAktivisté z organizace Milion chvilek pro demokracii oznámili, že se chystá velká demonstrace jako reakce na aktuální politickou situaci. Bude se konat 29. dubna, pochod začne v 17.30 na Hradčanském náměstí a vyvrcholí v 19.00 hodinovou demonstrací na Staroměstském náměstí. Tak píše Fórum 24.

Jeden neví, zda se má smát či plakat.

Ministr dopravy Ťok už dlouhodobě avizoval, že nechce v práci ministra pokračovat a jeho výsledky, ale především jeho komické výroky jej k rychlému odchodu předurčovaly. Stejně tak ministryně obchodu a průmyslu Nováková, která si politiku spletla se svým úspěšným působením v soukromém podnikání a oboje se najednou provádět nedalo, byť se i zde jednalo jen o slovní projevy a neuvážená rozhodnutí.

Kdo zná osobně odcházejícího ministra spravedlnosti Kněžínka, tak mu opravdu může věřit, že se jako výborný legislativec do politiky nikdy nehrnul a není to jeho vysněná parketa. Po vynuceném odchodu předchůdkyně paní Malé byla jeho volba tím nejmenším zlem a on v přechodném období obstál.

Ale skutečnost, že protikorupční opatření zamrzla, že revize dosavadní přehršle norem se ani nezahájila, tak ta vedla k tomu, že se hledal vhodný adept na pozici ministra spravedlnosti, zde tedy nová, přesněji znovu jmenovaná ministryně Marie Benešová. Její kariéra odborná i politická je natolik známá, že není třeba k ní cokoliv dodávat.

Údajně plánované jmenování Benešové prý ale bylo onou pomyslnou kapkou, kvůli které Milion chvilek plánuje demonstraci. Nějak to intelektuálně připomíná ty páteční záškoláky, kteří „osvíceni Božskou Gertou“ hodlají donutit světové vlády k něčemu, co nejenže není obratem řešitelné, ale je to spíše fantaskní.

Noví členové vlády budou jmenováni 30.dubna a demonstrace Milionů chvilek dne 29.dubna tomu zjevně nezabrání. Jedno by ale měli organizátoři přeci jenom nám všem vysvětlit: Proč vůbec demonstrují. Vypadá to na demonstraci pro demonstraci a taková nikoho soudného už nezajímá.


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 598 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 3,92 out of 5)
Loading...
57 komentářů