Trump_accepts_nomination
9.2.2017
Kategorie: Společnost

Hurá na Trumpa

Sdílejte článek:

IVAN BEDNÁŘ

Říkejme jim jakkoliv. Sluníčkáři, pravdoláskaři, hjumanrajtisti (zaklínači lidských práv), engoisté (finance polykající nevládní organizace), ekoteroristé (ochromující veřejný prostor), zelení (nezákonně okupující cizí majetek), atd. Hodí se také „pražská kavárna“. Ta je ale, vzhledem k celosvětovému rozšíření tohoto moru, omezená jen na českou kotlinu.

Ti všichni se dušují, že jsou do morku kostí přesvědčenými demokraty.

Jak to v praxi vypadá, vidíme dnes ve Spojených státech. Demokraticky zvolený čtyřicátý pátý prezident Donald Trump se stal nenáviděnou loutkou, do které je třeba kopat, šlapat po ní, propichovat špendlíky woodoo.

Američtí republikáni slavili ve volbách hned dvojitý úspěch. Nejen že ovládli Bílý dům, ale udrželi si také většinu ve Sněmovně reprezentantů. Demokratické straně se nepodařilo ani převzít kontrolu nad Senátem a tak republikáni budou v následujících letech ovládat obě komory parlamentu.

To rozžhavilo demokraty do běla. S výsledkem voleb se odmítají smířit. Začalo to požadavkem na přepočítání hlasů, zpochybňováním amerického volebního systému, obviňováním a urážkami soupeře. Demokracie ano, ale jen taková, jakou chceme my. Když jste nezvolili nás, demokraty, dostanete přes čumák za urputné podpory světových masmédií.

A tak v našem zpravodajství dnes Amerika vypadá jako těsně před vypuknutím občanské války. Aspoň podle jednostranného počínání České televize, která do svých pořadů zve stále stejné hosty, donekonečna omílající protitrumpovskou rétoriku.

Skutečnost je pochopitelně úplně jiná. Podle průzkumu veřejného mínění, který se konal ve dnech 30. a 31. ledna, 49 procent dospělých Američanů „silně“ nebo „do jisté míry“ souhlasí s nařízením Donalda Trumpa, jen 41 procent s ním „silně“ nebo „do jisté míry“ nesouhlasí a 10 procent nemá v této věci žádný názor.

Když Trump prezidentským dekretem (podle litery zákona) zakázal na tři měsíce vstup do USA několika zemím, rozvrácených džihádem, strhnul se po celém světě pokřik, jaký jsme už dlouho neslyšeli. Když kdysi podobně uzavřel Obama Irák, nikdo z demokratů ani nepípnul. Právo znemožnit vstup do USA cizím občanům podle vlastního posouzení dává prezidentovi ústava. Navíc Trumpův seznam, není podle B. Kurase, žádnou novinkou„Těch sedm zemí už bylo na Obamově seznamu jako země s teroristickým potenciálem. Není však vyloučeno,“ dodává Kuras, „že si jej Obama sestavil, aby naopak věděl, odkud teroristy přivážet, ne jim bránit ve vstupu. Největší počet Obamových přistěhovalců v posledním roce byl kromě Sýrie ze Somálska.“

Zatím posledním trumfem v tažení proti Trumpovi byl příběh amerického Iráčana, za kterým chtěla přijet jeho nemocná matka. Uvízla ale na letišti v Bagdagu. Zemřela tam. Prý za to mohl Trumpův zákaz vstupu. Smutný příběh. Jenomže je veskrze nepravdivý. Odehrál se totiž několik dnů předtím, než Trump vydal svůj dekret.

Před deseti lety, když v Mexickém zálivu došlo k havárii ropné plošiny Deepwater Horizon společnosti BP, se světová média předháněla v katastrofických scénářích. Prý havárie způsobila kožní potíže desítkám lidí a zahubila sta tisíce ptáků, želv či delfínů. Záliv se prý stane na sto let mrtvým mořem. Jenomže, podle tehdejšího tajemníka prezidenta Václava Klause Ladislava Jakla, šlo o pouhou mediální bublinu.“Tři týdny trvalo stovkám mediálních štábů, než našly prvního zamaštěného ptáka a hned jeho fotogenické záběry oblétly celý svět,” uvedl Klausův tajemník. Že za to od médií nesklidil žádnou pochvalu, je nasnadě.

Ke štvanici na Trumpa se bohužel připojila i Evropská unie. Předseda Evropského parlamentu a horký kandidát na německého kancléře, ultralevičák Martin Schulz, se dal slyšet, že Trump je velké nebezpečí pro demokracii. Ve stejném duchu pronášejí své obavy francouzský prezident Hollande i kancléřka Angela Merkelová.

To je smutný svět tak zvaných demokratů. Tedy, ne že bych byl nějakým Trumpovým příznivcem, mám přirozeně obavy, zda jeho přímočarost a často i neomalenost, nepřinese více starostí než užitku, ale respektuji volbu amerických voličů.

Považuji se za demokrata. Ale ne toho, který má za maskota „hýkavého osla.“ Myslím si, že se Obamovi a Hillary Clintonové podařilo zdiskreditovat jejich Demokratickou stranu na dost dlouho.

ZDROJ: Ivan Bednář

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2019: *****

Zdenka Brancuská 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Vrchovský 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Mgr. Eva Kocábková 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Jan Janát 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 955,00 Kč
Vybráno 34.15%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 19 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
13 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.