SPOLDLUH
11.5.2020
Kategorie: Společnost

Humanitární fanatismus

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

Západní modernita je humani(tari)stická, vetřeli jsem se tam a už nás nikdy nepustí z pařátů humanismu. Mezi klasickým humanismem a evropskounijním je jasná propast, něco jako rozdíl mezi vyšším matematickofyzikálním učilištěm v Moskvě a pomocnou školu v Teplicích, zapomínáme, že ke klasickým humanistům jsme se nemuseli vloudit, patřili jsme tam z principu, Jan Blahoslav učil v Ivančicích, Zikmund Winter v Rakovníku, Bedřich Hrozný psal hluboká pojednání o Asýrii již na střední škole atd., byli jsme velkým humanistickým národem. Humanista papež Lev X. stavitel svatopetrské baziliky oproti dnešnímu humani(tari)stovi, jak ho titulují v německých novinách, před pár dny pohřbenému bývalému ministru práce Blümovi, tento humanista seděl v Kohlových vládách šestnáct let, v nekrologu se dočteme, že ještě krátce před smrtí objížděl tábory pseudouprchlíků v Řecku a očerňoval Evropu.

Druhá zpráva v sérii tiskových zpráv hned pod nekrologem, německá ekonomika sice kulhá, ale export zbraní trhá rekordy. V 2019 narostl export německých zbraní oproti předchozímu roku o 43%. Absolutní špizenreiter německého zbrojního exportu, jak píší jedny noviny, je Turecko, a to navzdory různým sankcím a zákazům vývozu zbraní do zemí, které jsou implikovány v Sýrii a v Libyi. Německé zbraně v tureckých rukách v brzké budoucnosti povedou k okupaci východního Řecka a ostrovů. Jiný německý humani(tari)sta,   ministr spolkové vlády za CSU Gerd Müller, navštívil tábory pseudouprchlíků na řeckých ostrovech a naznal, že jsou evropskou ostudou, nejen Němci, ale všechny evropskounijní země by si uprchlíky měly automaticky rozdělovat. Turecké válečné lodi vyprodukované v Německu běžně ignorují  něco jako řecké výsostné vody, to ovšem stojí mimo humanistický rozlišovací prostor německého ministra. To není ostuda, ale německá hanebnost. Publicista Ehrlinger píše, že tento ministr, kterého nazývá „ekosocialista globálního srdce“, je symptomem proměny tradiční pravicové CSU v levicovou multikulti partaj.
 .
Západní humanismus mutoval do humanitarismu a fanatického individualismu, evropskounijní humanitarismus se silnou oporou v Bergogliovi je parodií na Krista. Humanitarističtí hlasatelé diverzity ve skutečnosti žádnou odlišnost nesnesou, stejně jako fanatičtí individualisté nenávidí opravdové individuum, nenávidí protivníky a jiný názor. Hlasatelé západního míru a civilizace dnes nejsou moc mírumilovní. Silným znakem  univerzálního západního humanismu byla věda, šíření vědy po planetě civilizovalo svět v západním smyslu, dnes se nedá mluvit o západní vědě, dnes  netušíme jaká vlastně čínská, singapurská, japonská věda vůbec je.  Humanitarismus, který ovládl západ, zlikvidoval tradiční civilizační schemata a zůstal netolerantní a radikální universalismus, který se opírá o vyhrožování, sankce i války, minimálně ekonomické. Jiným kontinentům je evropskounijní humanitarismus k smíchu..
 .
Dnešní západ nechápe ostatní svět, je schopen pouze kvantitativně a mechanicky posuzovat vzdálenost jiných zemí od západních moderních, podstata a možnosti jiných světů mu unikají. Německý humanitární žvanil vidí jenom sebe, když blábolí o dětech v uprchlickém táboře na řeckých ostrovech, jde mu především o to, jak o něm na pozadí lidské bídy bude referováno, o Müllerovi z CSU se zelení a levicoví vyjadřují, že má správné názory. Jeho individualismus má podobu mávání Maovou rudou knížkou na povinném prvomájovém průvodu.

 .

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 5 175,00 Kč
Vybráno 14.78%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 831 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,47 out of 5)
Loading...
politicon.cz
5 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.