Hrůzné svědectví ženy zraněné při útoku v Jeruzalémě: Palestinštní obchodníci okolo se jen smáli a křičeli: “Zemři!”

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

TOMÁŠ KUBÍN 08|10|2015

Svědectví paní Adelle Banita-Bennett, ženy zraněné při teroristickém útoku u Lví brány v Jeruzalémě, vdovy po zavražděném Aharonovi Banita-Bennet.

“Když jsme se vraceli od Západní zdi, cítili jsme, že něco není v pořádku. Přidali jsem do kroku, ale ten terorista se vynořil z jednoho z obchodů a začal bodat mého manžela. Můj manžel byl silný muž a začal bojovat, udeřil útočníka do tváře. Ten v tu chvíli začal bodat mne. Potom se otočil zpět k manželovi a začal opět bodat jeho. Také jsem se pokusila bránit, chtěla jsem mu vzít nůž, ale nepodařilo se mi to.”

Paní dále vypráví, že přihlížející mladí palestinci, kteří viděli útok, na něj reagovali smíchem a uráželi ji, když volala o pomoc. Jeden jí dal facku a druhý se jí smál do tváře a řekl jí “padni a zemři”, když mu řekla, že mu dá milión šekelů, když jí pomůže se z místa útoku dostat s jejími dvěma malinkými dětmi. “Viděli, že máme dva dětské kočárky” dodává. “Křičela jsem “pomoc, pomozte mi prosím”, ale oni na mne jenom plivali.” říká o okolostojících palestinských obchodnících.

bibi

“Utíkala jsem několik desítek metrů s nožem v rameni, krvácející. Arabové, kteří viděli co se děje, tleskali a smáli se a pokřikovali na mne, že doufají, že brzy zemřu. Cítila jsem, že brzy omdlím, pokusila jsem se zachytit se někoho kolemjdoucího, ale ten mne jenom setřásl, kopl mne a řekl “zemři”.

Zraněná, krvácející a rychle ztrácející vědomí využila posledních zbytků sil a doběhla k nedaleko hlídkujícím policistům.

“Řekla jsem jim: “Jsem zraněná, můj muž je pobodán a mé dvě děti jsou tam samotné”, dodává. Mezitím byl pobodán také další muž, Nehemia Lavi, 41 letý obyvatel Starého města, záložník izraelské armády, který když slyšel výkřiky, tak přispěchal na pomoc. Pani Banita-Benett řekla, že zaplatil svým životem za to, že zachránil jejich děti.

Benjamin Netanjahu během návštěvy zraněné vdovy a jejího malého syna řekl, že Arabové , kteří neposkytli pomoc a ještě ženu ohrožovali budou potrestáni, je zřejmé o koho se jedná, protože místo bylo sledováno kamerovým systémem a ten tuto situaci zachytil.

Je třeba připomenout, že to jsou právě ti přívětiví obchodníci, kteří tak rádi smlouvají s turisty a vyprávějí jim sladké historky o tom jak znají Prahu. Možná, že některý čtenář si vzpomene, že v té uličce něco kupoval a jak to bylo fajn. Tak tito fajn lidé tam stáli a přihlíželi jak krvácející žena hledá pomoc před zákeřným vrahem, a bojuje o život a jejich sympatie byly na straně vraha – teroristy.

ZDROJ: eretz.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč

Celkem za měsíc: 4 273,00 Kč
Vybráno 12.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
20 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.