ZENASUKNE
25.1.2021
Kategorie: Společnost

(Hrůza) přichází po špičkách

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

V šedesátých letech říkal starší učitel počtů žákům při školním výletu na Stolovou horu u Klentnice:

„Smáli jsme se jim, připadali nám jako hlupáci, mladí němečtí kluci, kteří sem v třicátých letech chodili v uniformách a s batohem plným kamení, aby se trénovali, a pak nás odtud vyhnali a pozabíjeli, to jsme měli ještě štěstí, v kom rozpoznali žida, pak rychlá smrt byla vysvobozením“.

 

Mění se jenom kulisa a kostým, ale herci, jejich cíle a naše naivita jsou stejní. Současní Němci jsou nebezpečně podobní svým dědům s batohy plných kamení, podobně směšní a my podobně naivní. Němci vykopnou fotbalového komentátora Jörg Dahlmanna z televize Sky, protože při reportování fotbalového zápasu, aby odlehčil atmosféru, řekne o brankáři, který si moc nezachytá a je náhradníkem, že by jeho lavičku též bral, když se může v plné síle doma pomuchlat s rozkošnou ženou, kterou je náhodou herečka Sophia Thomalla.

Reportér spáchal smrtelný hřích sexismu v německém pokrokovém náboženství. Dahlmann si rychle uvědomil v jaké zemi žije a několikrát se omluvil všem stranách, postiženým i nepostiženým, u nichž muchlání nepřichází v úvahu, nicméně se mohou postiženými cítit. Thomalla to vzala s nadhledem „Každý chce trochu lásky, též Jorg, ale nešlo přece o dětské plínky, ale o fotbal a ten mě víc naštval“.

Nikdo se necítil postižený, nikdo se neurazil, ale reportér přišel o džob. Desítky německých novin o tom psalo, ale nikdo si netroufal napsat, že džob by měl ztratit hňup z kádrovýho v televizi Sky, nejlíp i ředitel televize, tady nikdy nemůže dojít k omylu.

Druhý případ nacistického glajchšaltování, které definitivně uzurpovalo německý prostor, je méně úsměvný. Akademický senát univerzity v Osnabrücku zrušil finanční podporu levicové univerzitní iniciativě „Kritik und Intervention“, akademický senát má jiné představy o levicovosti. Levicové iniciativě pseudovědci ze senátu vyčítají, že si pozvala na přednášku Jorg Hubera, který kritizuje zpolitizovanou ekologii.

Dalším hříchem, který vedl ke ztrátě finanční podpory, na tzv. stávce žen, nesla jedna členka iniciativy transparent s nápisem: „Kdo nechce mluvit o zahalené hlavě, měl by mlčet i o feminismu“.

Akademický senát si též všiml, že na shromáždění proti násilí na počest zavražděné Syřanky Raghad Kawabas, které iniciativa organizovala, se místo termínu „femicid“ mluvilo o vraždě ze cti. Iniciativa též vydávala levicové advokáty masové imigrace za nové nacisty, když v otevřeném dopise zmiňovala antisemitské postoje mnohých muslimských imigrantů. Akademický senát iniciativě předhazoval rigidní postoje k islámu a to, že si dovoluje pozorovat muslimské skupiny v Osnabrücku.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 5 175,00 Kč
Vybráno 14.78%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 877 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
politicon.cz
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.