trikolora4
30.9.2019
Kategorie: Politika

Hrr na ně … Trikolóra jako nový terč

Sdílejte článek:

JANA ZWYRTEK HAMPLOVÁ

Nešlo tomu uniknout. Ustavující sněm Trikolóry jsme zaznamenali asi každý. Což znamená, že se to trikolóristům povedlo.
Četla jsem, dívala se, a také mám mezi členy a příznivci (obdobně jako u jiných stran a hnutí napříč spektrem) přátele a kolegy a známé. Takže jsem od nich čerpala dojmy přímým přenosem i z místa samého.

A už to jede. Kde a za kolik mají Klausové nájmy. Za kolik kdo a co a kdy a jak. Útoky na Klause otce, Klause syna (dokonce i ty ubohé). Na body programu. Na další jména. Že začínají, a chce to trochu velkorysosti? Vy velkorysost poslední roky v politice zaznamenáváte? Já ne. A tak se buší a mele kde co a útočí.

Co bych na to vše řekla Trikolóře jako člověk ponořený do politiky od roku 1990, který stal na pódiu v dobách OF s Klausem, Zemanem a dalšími OFčáky (první svobodné volby 1990), jako člověk, který měl možnost dílem různých náhod setkat se doposud se všemi novodobými prezidenty, sem tam měl i nějakou funkci, a který se třicet let pohybuje v samosprávě, kde je dle mého názoru ta politika nejtěžší a nejnáročnější? A který má i mezi současnými politiky napříč spektrem přátele a známé? Tedy jako člověk, který politiku třicet let sleduje a dost aktivně se jí svého času i účastnil?

Ustavující sněm se vám vydařil. Od volby data svátku svatého Václava (jehož jméno úsměvně nosí zakladatel hnutí), přes originální průvod před očima lidí (žádný okamžitý úprk mezi zdi), přes zajímavé hosty a zahraniční pozdravy, o kterých by si začínající strana mohla jindy nechat zdát, zajímavé jméno v oblasti zahraniční politiky (bývalý prezident je hodně vysoká karta), přes další známá jména z odborného světa (např. doc. Zdeněk Koudelka jako znalec ústavního práva je rovněž trumf), po boku populární Pikora se Šichtařovou, srozumitelný jazyk po mnoha letech naučených frází před mikrofonem… O normálním světě s mámou a tátou a sexy mažoretkami…

A to nadšení, s nímž všichni z místa referovali na sociálních sítích… Ta trpělivost při frontách na oběd… A ty společné fotografie po stovkách… A velká kumulace hodně chytrých lidí na metr čtverečný. Nevídané v dnešní době, protože chytří lidé do politiky prostě nechtějí pro její současný styl. A najednou se vidí styl jiný. Bylo to osvěžující.

Takže co s tím vším, co proti vám “jede”?

Myslím si, že máte právo na svých sto dnů – podobně jako mívají vlády. Na zakotvení, doplnění programu, získávání dalších členů. To, že do vás koušou a píchaj a kopaj – kašlete na to. “Psi štěkají, karavana kráčí dál”, praví známý citát – tak na ně nereagujte a nehádejte se o jejich “vlastní pravdy” o vás. Oni vám to tím jednostranným křikem nepokazí, pokazit si to můžete jen vy sami, když zklamete očekávání na vás kladená. A to tu je, nenechte si namluvit opak. Už proto, že současná politická scéna je tak nějak stagnující. Chtělo to prostě rozčeřit vody větami typu “Vzali jste mi dětství, a ukradli jste mi i celé odpoledne…” Vtipu prostě lidi budou dnes tleskat víc, než těm útokům. Myslete na to. Buďte tvrdí, ale jiní než ti ostatní.

A co jinak s těmi útoky a vytahování kde čeho na vaše lidi a na vás jako celek? Vnímejte je pozitivně, a čím víc jich bude, tím lépe.
Proč?

Kdyby se vás nebáli, tak mlčí.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 628,00 Kč
Vybráno 38.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 799 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,72 out of 5)
Loading...
politicon.cz
75 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.