trikolora4
30.9.2019
Kategorie: Politika

Hrr na ně … Trikolóra jako nový terč

Sdílejte článek:

JANA ZWYRTEK HAMPLOVÁ

Nešlo tomu uniknout. Ustavující sněm Trikolóry jsme zaznamenali asi každý. Což znamená, že se to trikolóristům povedlo.
Četla jsem, dívala se, a také mám mezi členy a příznivci (obdobně jako u jiných stran a hnutí napříč spektrem) přátele a kolegy a známé. Takže jsem od nich čerpala dojmy přímým přenosem i z místa samého.

A už to jede. Kde a za kolik mají Klausové nájmy. Za kolik kdo a co a kdy a jak. Útoky na Klause otce, Klause syna (dokonce i ty ubohé). Na body programu. Na další jména. Že začínají, a chce to trochu velkorysosti? Vy velkorysost poslední roky v politice zaznamenáváte? Já ne. A tak se buší a mele kde co a útočí.

Co bych na to vše řekla Trikolóře jako člověk ponořený do politiky od roku 1990, který stal na pódiu v dobách OF s Klausem, Zemanem a dalšími OFčáky (první svobodné volby 1990), jako člověk, který měl možnost dílem různých náhod setkat se doposud se všemi novodobými prezidenty, sem tam měl i nějakou funkci, a který se třicet let pohybuje v samosprávě, kde je dle mého názoru ta politika nejtěžší a nejnáročnější? A který má i mezi současnými politiky napříč spektrem přátele a známé? Tedy jako člověk, který politiku třicet let sleduje a dost aktivně se jí svého času i účastnil?

Ustavující sněm se vám vydařil. Od volby data svátku svatého Václava (jehož jméno úsměvně nosí zakladatel hnutí), přes originální průvod před očima lidí (žádný okamžitý úprk mezi zdi), přes zajímavé hosty a zahraniční pozdravy, o kterých by si začínající strana mohla jindy nechat zdát, zajímavé jméno v oblasti zahraniční politiky (bývalý prezident je hodně vysoká karta), přes další známá jména z odborného světa (např. doc. Zdeněk Koudelka jako znalec ústavního práva je rovněž trumf), po boku populární Pikora se Šichtařovou, srozumitelný jazyk po mnoha letech naučených frází před mikrofonem… O normálním světě s mámou a tátou a sexy mažoretkami…

A to nadšení, s nímž všichni z místa referovali na sociálních sítích… Ta trpělivost při frontách na oběd… A ty společné fotografie po stovkách… A velká kumulace hodně chytrých lidí na metr čtverečný. Nevídané v dnešní době, protože chytří lidé do politiky prostě nechtějí pro její současný styl. A najednou se vidí styl jiný. Bylo to osvěžující.

Takže co s tím vším, co proti vám “jede”?

Myslím si, že máte právo na svých sto dnů – podobně jako mívají vlády. Na zakotvení, doplnění programu, získávání dalších členů. To, že do vás koušou a píchaj a kopaj – kašlete na to. “Psi štěkají, karavana kráčí dál”, praví známý citát – tak na ně nereagujte a nehádejte se o jejich “vlastní pravdy” o vás. Oni vám to tím jednostranným křikem nepokazí, pokazit si to můžete jen vy sami, když zklamete očekávání na vás kladená. A to tu je, nenechte si namluvit opak. Už proto, že současná politická scéna je tak nějak stagnující. Chtělo to prostě rozčeřit vody větami typu “Vzali jste mi dětství, a ukradli jste mi i celé odpoledne…” Vtipu prostě lidi budou dnes tleskat víc, než těm útokům. Myslete na to. Buďte tvrdí, ale jiní než ti ostatní.

A co jinak s těmi útoky a vytahování kde čeho na vaše lidi a na vás jako celek? Vnímejte je pozitivně, a čím víc jich bude, tím lépe.
Proč?

Kdyby se vás nebáli, tak mlčí.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 147,00 Kč
Vybráno 37.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 652 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,72 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
75 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.