prymulact
5.2.2021
Kategorie: Politika

Hrozí návrat prymulanta?

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonNaši epidemiologové horující pro přísné zákazy, jakým je například Václav Hořejší, nemohou stávajícího ministra zdravotnictví vystát. V médiích se tak šíří fáma o konci stávajícího ministra a návratu Romana Prymuly.

Rychlý konec ministra Jana Blatného už předpověděl dehonestační pořad 168 hodin s Norou Fridrichovou. Podle tohoto „zdroje“ má Jan Blatný posledních čtrnáct dní v úřadě a pak „to přijde“. Tedy, konec Blatného s tím, že by to „vzal“ premiér Andrej Babiš podle vzoru Karla Havlíčka. Ti nejschopnější mohou řídit více ministerstev. Babiš sice fámy o konci Blatného popírá, ale tak zvaná odborná veřejnost už o Blatném hovoří jenom s despektem. Ředitel Ústavu molekulární genetiky Akademie věd České republiky Václav Hořejší už nad Blatným „zlomil hůl“, údajně proto, že si dovolil prohlásit, že mezi úmrtími s covidem jsou i zemřelí po autonehodě s pozitivním testem na covid. Poslouchal jsem výlevy pana ředitele na ČT24, které zakončil tím, že pandemii nezvládá celá Evropa, USA jsou na tom ještě hůř (to je špatný názor, protože s Joeem Bidenem už jsou na tom USA dobře!).

Naši politologové už také přiložili polínko do ohně a spekulují, že po Blatném může nastoupit opět Roman Prymula. Podívejme se proto na tuto eventualitu z pohledu nejen současné covidové krize, ale blížících se voleb do poslanecké sněmovny.

Roman Prymula se zjevil jako expert na jaře loňského roku. Poté, co byl k odchodu doslova dotlačen ministr Adam Vojtěch se ujal ministerské pozice rázně právě Prymula. Začala nám tak doba plošných zákazů. Jméno pana ministra se dostalo do řady nových složenin, když například slovník nových slov uvádí pojem prymulant ve významu-cituji – člověk dovolávající se znovuzavedení přísných koronavirových opatření, aby nemusel chodit do práce, školy apod.; podle epidemiologa a bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly Příklad: „On je děsnej prymulant, nejraději by byl, kdyby byl lockdown furt, protože pak jen sedí doma a pobírá plat.” Prymulant podle vzoru simulant!

Již v době jmenování Prymuly ministrem jsem o tomto Babišově kroku psal jako o jeho největší chybě. Pak se stala ona „tajemná“ schůzka Jaroslava Faltýnka s Prymulou v jakési nóbl restauraci a Prymula byl odejit. Již tehdy jsem si dovolil spekulovat o tom, že se Faltýnek pro Babiše „obětoval“ a jednání vyvolal právě s tím, že neunikne slídilům bulváru. Po Prymulovi byl jmenován ministrem Blatný. Pokud o něm dnes prezident Miloš Zeman hovoří jako o „neodborníkovi“ a přál by si opět jmenovat ministrem Prymulu, označuji to za jistý druh politické senility. Ta se projevuje různě, u někoho tak, že by chtěl vracet čas jmenováním bývalého ministra, u jiného tím, že zruší zákon, na jehož vzniku se před 20 lety významně podílel, jako Pavel Rychetský.

Pokud by tedy hnutí ANO mermomocí chtělo prohrát podzimní volby do poslanecké sněmovny, pak je jmenování Prymuly opět do pozice ministra tím nejlepším tahem. Obecně se mi jeví prosazování „odborníků“ jako cesta do pekel. Politici už samozřejmě panikaří a v souvislosti s rozhodnutím Ústavního soudu o zrušení částí volebního zákona se není co divit. Je unikátní, že zatímco i v EU se pomalu rozbíhá očkování, a i u nás už byl naočkován nemocniční personál a asi čtvrtina seniorů starších osmdesáti let, se opatření neustále zpřísňují, a to napříč státy EU. Jen francouzský prezident odolal tlaku na další uzávěru Francie, protože se obával násilných protestů jako v Holandsku.

Imunologové jako Hořejší už vykreslují černé scénáře, jak budou platit přísná opatření nejen do konce tohoto roku, ale i déle. Podle nich nás žádný návrat k normálu nečeká. Pokud by se Prymula stal opět ministrem, vyzkoušel by na nás uzávěru ala Slovensko či Izrael se zákazem pohybu mezi okresy, či dokonce jenom do kilometru od domu. Inu, nechť Babiš klidně Prymulu jmenuje. Garantuji mu, že volby na podzim těžce projede.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 480 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,63 out of 5)
Loading...
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)