slachtababis
14.7.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Hrozí nám po volbách vláda ANO vedená, dle slovenského Úřadu paměti národa, agentem STB Andrejem Babišem a policajtské strany Přísaha vedené Robertem Šlachtou?

Sdílejte článek:

RUDOLF BARÁNEK

BARANEKJeště minulý týden by mne ani nenapadlo, že někdy napíši článek s výše uvedeným titulkem. Před pár dny jsem však v Praze potkal dámu, která byla v 90. letech okresní předsedkyní Sdružení podnikatelů České republiky a také okresní předsedkyní Strany podnikatelů, živnostníků a rolníků ČR. Tedy dvou organizací, které jsem v období 1989 – 1996 vedl. Neviděli jsme se více jak 20 let. Setkání nám oběma udělalo radost a tak jsme zašli na kávu.

Po úvodních vzpomínkách na velkou a nadějnou dobu mi tato, v 90. letech velmi pracovitá a vlivná dáma s velkým přehledem, položila otázku. „Rudo, myslím, že ten Šlachta je poctivý chlap, který s tou korupcí určitě zatočí. Co Ty na to? Přiznám se, že po určitém šoku, jsem vážené kamarádce neudělal radost. Popsal jsem jí, jak Šlachta a olomoucký prokurátor Ištván v Babišově žoldu zinscenovali pád vlády Petra Nečase způsobem, který lze nazvat státním převratem. Připomněl jsem jí tiskovku, kde oba tvrdili, že našli v trezorech partnerky předsedy vlády a některých podnikatelů darovaných více jak 100 kg zlata, miliony korun a další cenné věci. Dodnes se žádné zlato ani miliony korun neobjevily a vše skončilo na několika darovaných drahých dámských kabelkách. Kabelková aféra, to by napsal prvorepublikový tisk.

Cesta pro triumfální vstup Andreje Babiše do vlády ale byla otevřena. Úkol splněn. Své drahé kamarádce jsem také vysvětlil, že tyto informace nemám z internetu. Strana soukromníků České republiky ve volbách 2010 podpořila ODS. Poté, co se Petr Nečas stal premiérem, se zástupci Soukromníků stali náměstky ministrů, ředitelé odborů atd. Získali jsme podporu předsedy vlády a politický prostor pro práci. Den před tím, než Petr Nečas z Varšavy oznámil svou rezignaci, mne pozval na kávu do Hrzánského paláce, kde tenkrát bydlel. ODS ho hodila přes palubu a on už neměl sílu bojovat.

Trošku odbočím. Jsem zvědavý, kdy členové pevného jádra ODS hodí přes palubu Petra Fialu, aby se jim lépe vyjednávalo o vstupu do vlády. Myslím, že to bude těsně po parlamentních volbách.

Na závěr mého článku nebudu opakovat, co se čím dále tím více píše o Šlachtovi. Určitě se mu nečte dobře, jak ztrácí protikorupční pel. Dovolím si ale pár řádek o policii jako takové. V každé zemi a v každém režimu jsou policejní složky vrcholně silovou a mocenskou složkou s úkolem udržet v zemi klid pro vládnoucí garnituru. Mnozí policisté v každé zemi a v každém režimu si při různých akcích léčí své mindráky – děti se špatně učí, manželka je nevěrná, sousedi o něm říkají, že je méně inteligentní atd. atd. V každé zemi a v každém režimu je klíčové, kam až je pustí platné zákony, jaké mají velitele a jak funguje kontrola policie.

V roce 1989 jsem dostal pendrekem při Palachově týdnu i 17. listopadu na Národní třídě. A to jsem tenkrát uměl dobře utíkat. Letos, myslím v lednu, i když jsem byl nemocný, jsem z auta pozoroval rozhánění demonstrace hospodských a dalších organizací. Policisté se chovali téměř stejně jako v roce 1989. Uzavřeli ulice ze Staroměstského náměstí a mlátili lidi pendrekem hlava nehlava. Někteří byli silně vzrušeni. Byli pouze jinak oblečeni než jejich předchůdci ve zbrani v roce 1989.

Na ostravském sněmu bylo zvoleno vedení Přísahy. Všichni zvolení jsou bývalí čelní důstojníci ÚOOZ, tedy Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Tedy pánové, kteří toho na mnohé lidi hodně vědí a na sebe nic neřeknou. Potřebují si také vyřídit staré účty. Politická strana nemá být nástrojem hojení pochroumaného ega několika policajtů. Politika není pokračování policejní práce jinými prostředky.

Takže co říci na závěr? Doufejme, že příští vládní koalice nebude ANO – Přísaha s podporou KSČM. Uvidíme. Žijeme ale v hodně nebezpečné době.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2021: *****

Daniela Frumarová 500,- Kč, Milan Kvasnička 500,- Kč, Petr Šerák 2500,- Kč,

Celkem za měsíc: 3 500,- Kč
Vybráno 10.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 656 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,40 out of 5)
Loading...
91 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)