pandemic-4933793SPOLVIR
17.10.2020
Kategorie: Společnost

Hromadná imunita by podle studie zachránila více lidí než přísný lockdown

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Zjištění poukazují, že ač přísná veřejná zdravotní opatření srazí počty případů dolů, tak dlouhodobě počty mrtvých vzrostou.

Zjištění publikovaná ve středu British Medical Journal naznačují, že ač přísná veřejná zdravotní opatření srazí počty případů dolů, tak dlouhodobě počty mrtvých vzrostou.

V jedné ze simulací, kterou výzkumníci prováděli v průběhovém modelu ukazující, že karantény, sociální odstupy lidí starších 70 a nemocných výrazně přiškrtily šíření viru v první vlně. Ale když se ta opatření uvolní, tak nákaza naroste, zvláště mezi mladými lidmi a ta čísla podle modelu  vyžene do smrtonosnější druhé vlny.

V té druhé vlně mladí lidé, kteří méně podléhají úmrtím na COVID-19 pomohou virus rozšířit mezi starší populaci s následným nárůstem úmrtnosti.

Autoři model popsali jako prodlouženou pandemii.

V jiném modelu zkoumala britská studie stav zrušení karantén a možnost, aby mladí lidé chodili do škol a do práce, zatímco ti nad 70 zůstanou v sociálním odstup, což přineslo značně nižší úmrtnost.

„Lockdown neznamená, že počty mrtvých klesnou, to je jen krátkodobý zisk, vede však k dlouhodobému strádání,“ řekl vedoucí autor Graeme Ackland, profesor počítačových simulací na University of Edinburg.

„Kdybyste nedělali nic, bylo by to do teď za námi. Bylo by to naprosto hrozné, ale měli bychom to za sebou. Nedělat nic by nebylo úplně šílené.“

Autoři studie místo plošných lockdownů navrhují povolit mladým lidem chodit do školy a do práce a skupiny starších dát do karantény. Tím by se mezi mladými vyvinula hromadná imunita a ochránila by se zranitelná populace.

V pondělním briefingu však šéf Světové zdravotní organizace Tedros Adhanom Ghebreyesus prohlásil, že dovolit novému koronavitu, aby se šířil ve snaze o dosažení kolektivní imunity je „prostě neetické“.

„Nikdy v historii veřejného zdravotnictví nebyla jako strategie reakce na epidemii, natož pandemii, použita hromadná imunita,“ řekl Tedros.

Studia protilátek naznačují, že méně než 10% lidí ve většině zemí je covidem zasažených, řekl, takže se to vůbec neblíží většině nutné pro hromadnou imunitu.

Když je většina světové populace zranitelná, znamenalo by ponechat virus, aby se šířil, „dovolit zbytečné infekce, utrpení a úmrtí,“ řekl.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 205,00 Kč
Vybráno 37.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 741 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.