pandemic-4933793SPOLVIR
17.10.2020
Kategorie: Společnost

Hromadná imunita by podle studie zachránila více lidí než přísný lockdown

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Zjištění poukazují, že ač přísná veřejná zdravotní opatření srazí počty případů dolů, tak dlouhodobě počty mrtvých vzrostou.

Zjištění publikovaná ve středu British Medical Journal naznačují, že ač přísná veřejná zdravotní opatření srazí počty případů dolů, tak dlouhodobě počty mrtvých vzrostou.

V jedné ze simulací, kterou výzkumníci prováděli v průběhovém modelu ukazující, že karantény, sociální odstupy lidí starších 70 a nemocných výrazně přiškrtily šíření viru v první vlně. Ale když se ta opatření uvolní, tak nákaza naroste, zvláště mezi mladými lidmi a ta čísla podle modelu  vyžene do smrtonosnější druhé vlny.

V té druhé vlně mladí lidé, kteří méně podléhají úmrtím na COVID-19 pomohou virus rozšířit mezi starší populaci s následným nárůstem úmrtnosti.

Autoři model popsali jako prodlouženou pandemii.

V jiném modelu zkoumala britská studie stav zrušení karantén a možnost, aby mladí lidé chodili do škol a do práce, zatímco ti nad 70 zůstanou v sociálním odstup, což přineslo značně nižší úmrtnost.

„Lockdown neznamená, že počty mrtvých klesnou, to je jen krátkodobý zisk, vede však k dlouhodobému strádání,“ řekl vedoucí autor Graeme Ackland, profesor počítačových simulací na University of Edinburg.

„Kdybyste nedělali nic, bylo by to do teď za námi. Bylo by to naprosto hrozné, ale měli bychom to za sebou. Nedělat nic by nebylo úplně šílené.“

Autoři studie místo plošných lockdownů navrhují povolit mladým lidem chodit do školy a do práce a skupiny starších dát do karantény. Tím by se mezi mladými vyvinula hromadná imunita a ochránila by se zranitelná populace.

V pondělním briefingu však šéf Světové zdravotní organizace Tedros Adhanom Ghebreyesus prohlásil, že dovolit novému koronavitu, aby se šířil ve snaze o dosažení kolektivní imunity je „prostě neetické“.

„Nikdy v historii veřejného zdravotnictví nebyla jako strategie reakce na epidemii, natož pandemii, použita hromadná imunita,“ řekl Tedros.

Studia protilátek naznačují, že méně než 10% lidí ve většině zemí je covidem zasažených, řekl, takže se to vůbec neblíží většině nutné pro hromadnou imunitu.

Když je většina světové populace zranitelná, znamenalo by ponechat virus, aby se šířil, „dovolit zbytečné infekce, utrpení a úmrtí,“ řekl.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč

Celkem za měsíc: 3 955,00 Kč
Vybráno 11.30%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 797 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.