afghanistanarmy
8.8.2018
Kategorie: Společnost

Hrdinové jsou všichni naši vojáci, kteří do Afghánistánu šli

Sdílejte článek:

LUBOŠ ZÁLOM

Tři čeští vojáci, kteří byli zabiti v Afghánistánu sebevražedným atentátníkem, jsou bezpochyby hrdinové. Jít bojovat proti barbarským islamistům prostě je hrdinský čin. Hrdinové jsou všichni naši vojáci, kteří do Afghánistánu šli, s vědomím nebezpečí, které tam čeká a s cílem splnit to, co od nich očekává naše politika a hájit zájmy České republiky. Čest jejich památce.

Považuji za nechutné, snaží-li se někdo toto hrdinství snižovat poukazováním na zoufalost celého západního angažmá v Afghánistánu (což je ve své podstatě fakt), nebo snad považovat afghánskou misi za okupantskou, nespravedlivou (což je hanebné tvrzení), a vlastně tak zastávat postoj, že bojovníci Talibanu mají jakési morální právo na vojáky NATO útočit, protože osvobozují svoji zemi od západní invaze.

NATO se v Afghánistánu angažuje již mnoho let v rámci tzv. tažení proti islámskému terorismu. To samo o sobě ilustruje strategicky nesmyslně stanové cíle, mylnou definici nepřítele, a následně i chybné zacílení celé mise. Bez ohledu na to, jak byl Taliban zapojen v útoku na WTC, a bez ohledu na to, jak byla Al-Káida nebezpečná, skutečné příčiny islámského terorismu jsou jinde – v zemích, které nikdo za cíl spojeneckých útoků neurčil, resp. si to nedovolil určit, a některé z nich dokonce považujeme za naše spojence. Pokud není správně identifikován nepřítel, nemůže být žádná válka vyhrána. A proto tato tzv. válka proti islámskému terorismu trvá tak dlouho, bez výhledu na vítězství. Protože nepřítel je ve skutečnosti islám jako takový, jako politická síla – která je expanzivní, válečnická, násilná a barbarská.

Pokud si západní politici, včetně našich, toto neuvědomí, životy vojáků v Afghánistánu jsou zbytečně vystavovány riziku, které není vyváženo žádným snížením síly a nebezpečí islámského totalitarismu ve světě – což by měl být hlavní strategický cíl. Vojáci místo toho plní cíle jiné: aby si politici mohli odškrtnout úkol být angažovaní, stát na té správné straně, za každou cenu, bez ohledu na racionalitu, bez ohledu na účelnost, bez ohledu na příčiny a následky. Pokud se to nezmění, jsou naši vojáci v Afghánistánu s ohledem na racionální strategické cíle, jichž není dlouhodobě dosahováno, zbytečně.

Autor: Luboš Zálom

lubos-zalom8847970_0

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 705,00 Kč
Vybráno 13.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 9 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 2,91 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
122 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.