afghanistanarmy
8.8.2018
Kategorie: Společnost

Hrdinové jsou všichni naši vojáci, kteří do Afghánistánu šli

Sdílejte článek:

LUBOŠ ZÁLOM

Tři čeští vojáci, kteří byli zabiti v Afghánistánu sebevražedným atentátníkem, jsou bezpochyby hrdinové. Jít bojovat proti barbarským islamistům prostě je hrdinský čin. Hrdinové jsou všichni naši vojáci, kteří do Afghánistánu šli, s vědomím nebezpečí, které tam čeká a s cílem splnit to, co od nich očekává naše politika a hájit zájmy České republiky. Čest jejich památce.

Považuji za nechutné, snaží-li se někdo toto hrdinství snižovat poukazováním na zoufalost celého západního angažmá v Afghánistánu (což je ve své podstatě fakt), nebo snad považovat afghánskou misi za okupantskou, nespravedlivou (což je hanebné tvrzení), a vlastně tak zastávat postoj, že bojovníci Talibanu mají jakési morální právo na vojáky NATO útočit, protože osvobozují svoji zemi od západní invaze.

NATO se v Afghánistánu angažuje již mnoho let v rámci tzv. tažení proti islámskému terorismu. To samo o sobě ilustruje strategicky nesmyslně stanové cíle, mylnou definici nepřítele, a následně i chybné zacílení celé mise. Bez ohledu na to, jak byl Taliban zapojen v útoku na WTC, a bez ohledu na to, jak byla Al-Káida nebezpečná, skutečné příčiny islámského terorismu jsou jinde – v zemích, které nikdo za cíl spojeneckých útoků neurčil, resp. si to nedovolil určit, a některé z nich dokonce považujeme za naše spojence. Pokud není správně identifikován nepřítel, nemůže být žádná válka vyhrána. A proto tato tzv. válka proti islámskému terorismu trvá tak dlouho, bez výhledu na vítězství. Protože nepřítel je ve skutečnosti islám jako takový, jako politická síla – která je expanzivní, válečnická, násilná a barbarská.

Pokud si západní politici, včetně našich, toto neuvědomí, životy vojáků v Afghánistánu jsou zbytečně vystavovány riziku, které není vyváženo žádným snížením síly a nebezpečí islámského totalitarismu ve světě – což by měl být hlavní strategický cíl. Vojáci místo toho plní cíle jiné: aby si politici mohli odškrtnout úkol být angažovaní, stát na té správné straně, za každou cenu, bez ohledu na racionalitu, bez ohledu na účelnost, bez ohledu na příčiny a následky. Pokud se to nezmění, jsou naši vojáci v Afghánistánu s ohledem na racionální strategické cíle, jichž není dlouhodobě dosahováno, zbytečně.

Autor: Luboš Zálom

lubos-zalom8847970_0

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2019: *****

Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Mgr. Jana Lavičková 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Pavel Rliko 200,- Kč, Vlastimil 800,- Kč, Jan Rada 500,- Kč

Celkem za měsíc: 7 066,00 Kč
Vybráno 20.18%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 24 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 2,91 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
122 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.