afghanistanarmy
8.8.2018
Kategorie: Společnost

Hrdinové jsou všichni naši vojáci, kteří do Afghánistánu šli

Sdílejte článek:

LUBOŠ ZÁLOM

Tři čeští vojáci, kteří byli zabiti v Afghánistánu sebevražedným atentátníkem, jsou bezpochyby hrdinové. Jít bojovat proti barbarským islamistům prostě je hrdinský čin. Hrdinové jsou všichni naši vojáci, kteří do Afghánistánu šli, s vědomím nebezpečí, které tam čeká a s cílem splnit to, co od nich očekává naše politika a hájit zájmy České republiky. Čest jejich památce.

Považuji za nechutné, snaží-li se někdo toto hrdinství snižovat poukazováním na zoufalost celého západního angažmá v Afghánistánu (což je ve své podstatě fakt), nebo snad považovat afghánskou misi za okupantskou, nespravedlivou (což je hanebné tvrzení), a vlastně tak zastávat postoj, že bojovníci Talibanu mají jakési morální právo na vojáky NATO útočit, protože osvobozují svoji zemi od západní invaze.

NATO se v Afghánistánu angažuje již mnoho let v rámci tzv. tažení proti islámskému terorismu. To samo o sobě ilustruje strategicky nesmyslně stanové cíle, mylnou definici nepřítele, a následně i chybné zacílení celé mise. Bez ohledu na to, jak byl Taliban zapojen v útoku na WTC, a bez ohledu na to, jak byla Al-Káida nebezpečná, skutečné příčiny islámského terorismu jsou jinde – v zemích, které nikdo za cíl spojeneckých útoků neurčil, resp. si to nedovolil určit, a některé z nich dokonce považujeme za naše spojence. Pokud není správně identifikován nepřítel, nemůže být žádná válka vyhrána. A proto tato tzv. válka proti islámskému terorismu trvá tak dlouho, bez výhledu na vítězství. Protože nepřítel je ve skutečnosti islám jako takový, jako politická síla – která je expanzivní, válečnická, násilná a barbarská.

Pokud si západní politici, včetně našich, toto neuvědomí, životy vojáků v Afghánistánu jsou zbytečně vystavovány riziku, které není vyváženo žádným snížením síly a nebezpečí islámského totalitarismu ve světě – což by měl být hlavní strategický cíl. Vojáci místo toho plní cíle jiné: aby si politici mohli odškrtnout úkol být angažovaní, stát na té správné straně, za každou cenu, bez ohledu na racionalitu, bez ohledu na účelnost, bez ohledu na příčiny a následky. Pokud se to nezmění, jsou naši vojáci v Afghánistánu s ohledem na racionální strategické cíle, jichž není dlouhodobě dosahováno, zbytečně.

Autor: Luboš Zálom

lubos-zalom8847970_0

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 130 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 2,91 out of 5)
Loading...