PENIZE
26.1.2021
Kategorie: Ekonomika

Hotovost a limity pro transakce

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝPřestože svět trápí skutečné problémy, v Bruselu pravděpodobně nemají nic na práci a začínají se zabývat dalšími možnostmi, jak naštvat lidi. Obcházení skutečných problémů, kterými je pokračující invaze Afričanů a muslimů do Evropy, ekonomický propad blížící se dnu a nedomyšlené konečné řešení koronakrize, která se zdá být nekonečnou a pravděpodobně vakcínami neřešitelnou, se stalo znakem existence Evropské komise.

Leyenová a eurokomisaři se momentálně zaměřili na další bod programu likvidace svobod na našem kontinentu. V Gatesovu manuálu na změnu světa je další bod. Tím je rušení hotovosti. První náznaky k tomuto tématu se objevily už před 20ti roky, nicméně chvilku ještě trvalo, než byla určena hranice, která rozděluje možnost platit hotově a kdy je třeba využít bankovního převodu. Přestože každý stát to má jinak, u nás je to například částka 270 000,-Kč, komisařům se to zdá nepřípustné. Svůj názor obhajují bojem proti praní špinavých peněz. Je tedy se třeba ptát, co to jsou špinavé peníze? Pokud jsou jimi myšleny ty z obchodu s bílým masem, drogami, nelegálními zbraněmi, pak ano, nejsou to peníze vydělané v souladu se zákonem. Jenže právě na vzniku těchto peněz se politici podílí výrazným způsobem. Nebýt politiků spolupracujících se zločinci, neměli by tito tolik možností ke svým ziskům.

Nezapomeňme také na spolupráci CIA například s výrobci drog pocházejících z Jižní a Střední Ameriky, z Afganistánu a Pákistánu. Pomocí peněz takto vydělaných dochází k financování mnoha operací vedoucích k ovlivňování politických struktur v různých místech světa. Tady žádné praní špinavých peněz není třeba, je přikryto státními zájmy. Politici se však podílí i na dalších významných zločinech, jejich hlavním produktem je zisk. Snaha snížit oběh hotových peněz může vést možná k tomu, že si nejvyšší elity chtějí hlídat absolutně všechny obchody a mají potřebu vidět pod prsty i těm, o kterých si myslíme, že nám vládnou. To však ale hlavní důvod nebude.

Daleko reálnějším důvodem je kontrola prostého obyvatelstva. Co vadí eurokomisařům a elitám nejvíce? Jsou to jakékoliv daňové úniky. Daně zajišťují elitám luxusní život. Stačí se podívat na platy europoslanců, politiků, státních špičkových úředníků. Argument, že většinu jich spolkne sociální sféra, je samozřejmě lež. Na důchody si spoříme, byť ne každý se ho dožije. Zdravotnictví si hradíme pomocí odvodů. Tady by měl stát produkovat přebytky. Z daní jdou peníze samozřejmě do školství, dopravní infrastruktury (tu si platíme zvlášť formou dálničních známek a samozřejmě peněz vybraných státem při provozování a nákupu našich vozidel). Velkou hromadu spolkne státní správa a úřednický neproduktivní aparát s ní spojený. To vše spotřebuje hodně peněz, a přestože se daně zvyšuji, stále to není dost. Takže je třeba hermeticky utěsnit každou skulinku, kterou by mohlo něco uniknout. Navíc to umožní zúžit prostor pro šedou ekonomiku. Ale opravdu to je v pořádku?

Represe obyvatelstva i v té jediné skutečné svobodě, tedy možnosti vydělávat a své peníze utrácet dle vlastního uvážení, je základním projevem diktatury. Stát si uzurpuje postavení nejlepšího možného správce peněz a majetku. Navíc povinností mít peníze uložené v bance staví obyvatele do postavení vazala, který nemá právo volně nakládat se svými prostředky a v podstatě je postaven do role poddaného závislého na rozhodnutí státu, je li nyní vhodné manipulovat se svým majetkem či nikoliv. A může nastat situace, kdy státní úředníci zmrazí vklady či se majitel banky rozhodne opustit daný stát i s Vašimi penězi. V tu chvíli se stáváte otroky, bezdomovci a jste v koncích. Pokud toto obhájci bezhotovostních plateb a snižování limitů hotovostních transakcí nechápou, pak je marné od nich požadovat jakoukoliv objektivitu. Nejsou ji pro svou duševní a morální zaostalost schopní.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč

Celkem za měsíc: 4 725,00 Kč
Vybráno 13.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 093 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
42 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.