zakaz_koureni_restaurace_2-e1427633416273
19.10.2017
Kategorie: Ekonomika

Hospody ztrácejí duši

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MARTIN KUNŠTEK

„Jak vypadá protikuřácký zákon? Prázdné hospody bez hostů. Kuřáci chodí ven a nekuřáci jim musejí hlídat tašky, aby jim je někdo neukradl. Neustále máme polovinu hostů venku. Neustále máme štamgasty, kteří se dívají na fotbal přes sklo. Hospody ztrácejí duši. Tam, kde se lidé rádi scházeli, je dnes ticho,“ prohlásil na veřejném slyšení v Senátu hospodský z Příbrami Jiří Míka – iniciátor petice za změnu protikuřáckého zákona. Pod peticí se zatím podepsalo více než 56 tisíc lidí.

.
Proti zákonu vystoupil také prezident Asociace hotelů a restaurací Václav Stárek. Poukázal na paradox, že si může zřídit kuřárnu v hotelu, ale ne v restauraci. Asociace prosazuje původním podobou zákona, kdy se mohl majitel svobodně rozhodnout, jak bude jeho provoz vypadat. Dále připomenul likvidační paragrafy, podle nichž hostinský odpovídá pod sankcí zákazu činnosti za to, co provede host, jemuž v lokále nalil. „Číšník nemůže hosta lustrovat. Když vidí klíčky od auta, tak se jej sice může zeptat, jak pojede domů, jestli s Želvama, nebo pro něj přijede manželka. Ale nemůže nic dělat, pokud mu host neřekne pravdu. Ten zákon je nejen nejtvrdší v Evropě pokud jde o kouření. On je ve své praktické podobě i prohibiční“, řekl Václav Stárek.

Řešení problému předložil shromážděným nespokojeným hostinským dlouholetý kuřák a senátor Jaroslav Kubera, který řekl: „Zvítězí bolševické myšlení anebo zdravý rozum? Řešení není tento seminář, řešení budete mít v ruce v pátek. Podívejte se, kdo hlasoval pro zákon a zabraňte jim, aby hlasovali znovu. Rozhodnou jenom volby.“, řekl Kubera. 

S tím nelze něž souhlasit. Žádný hostinský, číšník/servírka, kuchař, ale i štamgast by v pátek nebo v sobotu neměl minout bez povšimnutí volební místnost. Politikům z ČSSD, ANO, lidovcům a větší části TOP 09 je třeba vystavit účet ta tento obludný zákon. Je třeba zvolit jiné poslance než ty, kteří tento pasklvil poslali do Sbírky zákonů. Pak je šance ten zákon změnit.

Autor: Martin Kunštek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
36 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.