osvetim
27.1.2021
Kategorie: Historie

Holokaust není mrtvý, antisemitismus stále žije

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerzieMezinárodní den památky obětí holokaustu si připomínáme dnešního dne, kdy v roce 1945 Rudá armáda osvobodila koncentrační tábor Osvětim. Na památku šesti milionů Židů zavražděných nacisty nesmíme zapomínat.

Bylo to něco strašného, neskutečného a světově ojedinělého, kdy se němečtí nacisté se svými evropskými pomocníky rozhodli vyhladit židovskou populaci. Svůj úmysl dotáhli až do děsivých konců a důsledkem bylo šest milionů zavražděných Židů. Všichni slušní lidé na celém světě musí udělat všechno proto, aby se takové hrůzy už nekonaly.

Bohužel, antisemitismus není mrtvý. A tak se můžeme třeba dozvědět, že za současnou kovidovou pandemii může židovské spiknutí.

Ještě horší však je cíleně pěstovaná nenávist vůči Izraeli, jejímž hlavním původcem je Írán, jehož představitelé opakovaně a trvale vyhrožují obyvatelům Židovského státu likvidací. Teherán také podporuje teroristické útoky proti Izraeli, jehož důsledkem bývají též mrtví civilisté včetně žen a dětí.

Bohužel má také spojence. Ruský velvyslanec v Izraeli Anatolij Viktorov podle webu Izrael.cz nedávno v rozhovoru pro Jeruzalem Post prohlásil, že problémem Středního východu je Izrael nikoliv Írán. Ten dále obvinil Židovský stát z „agrese“ proti islamistické teroristické organizaci Hizballáh, a tvrdil, že neexistují žádné důkazy o tom, že by Hizzbaláh postavil tajné tunely na pašování zbraní mezi Libanonem a Izraelem. Pan ambasador se zachoval velmi netaktně vůči hostitelské zemi, a také zaměnil příčinu s důsledkem. Příčinou jsou opakované teroristické útoky Hizballáhu proti Židům a důsledkem pak preventivní akce izraelské armády zaměřené na eliminaci muslimských teroristů. Podle mé neověřené informace si ho však mělo za tyto výroky povolat ruské ministerstvo zahraničí do Moskvy k vysvětlení. Pravdou však je, že Rusko trvale hlasuje v mezinárodních institucích pro každou protiizraelskou rezoluci.

Stejně tak se však chovají i někteří levicoví zástupci Evropské unie, kteří bagatelizují palestinské teroristické útoky proti Židům a z Izraele dělají „zlého satana“. Pravdou však je, že Izraelci opakovaně nabízeli Palestincům rozumné návrhy na společnou existenci včetně uznání práva na arabský stát s východním Jeruzalémem jako hlavním městem. Ani to však nestačilo a toto ideální řešení bylo palestinskými politiky odmítnuto. Ti totiž ve skutečnosti stále zpochybňují právo Izraele na existenci a jakýkoliv Židovský stát se zásady odmítají.

Je také nepochopitelné, že nejvíce rezolucí OSN je zaměřeno proti Izraeli, jedinému demokratickému státu v oblasti, který zajišťuje svým obyvatelům základní lidská práva, avšak mnohem horší režimy, jako jsou íránský, severokorejský, čínský a další zůstávají bez povšimnutí.

Rovněž jeden z prvních činů nového amerického prezidenta Joe Bidena, který obnovil zasílání americké finanční pomoci Palestincům, nebyl vůbec uvážlivý. Kde bere nové americké vedení jistotu, že z těchto peněz nebudou třeba vypláceny rodiny uvězněných teroristů? Žádnou mít nemůže.

On holokaust začínal v třicátých letech také poměrně nenápadně, jenom nějakými protižidovskými norimberskými zákony, které silně omezily práva Židů. A víme, jak to dopadlo. Na konci byly miliony zavražděných nevinných lidí. Byl bych moc nerad, aby se historie opakovala. Ona se zatím protižidovská nenávist schovává rádoby za antisionismus, ale kdo zaručí, že tato antisemitská hysterie nepovede ke stejným koncům.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč

Celkem za měsíc: 4 725,00 Kč
Vybráno 13.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 327 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 2,91 out of 5)
Loading...
politicon.cz
169 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.