hollan-versus-tomsky
24.7.2018
Kategorie: Společnost

Hollan versus Tomský

Sdílejte článek:

TOMÁŠ TYL

Shlédl jsem celých 30 minut „rozhovoru“ Hollan versus Tomský. Až si to nějak v hlavě přeberu, odfiltruji emoce, napíšu k tomu víc. Zatím vím zcela bezpečně tři věci:

1) Hollan a spol. se rozhodli, že toto (rozuměj: migrace) bude jejich hlavní (jediná) karta v podzimních volbách a jsou si jisti, že vyhrají — proč? — protože si myslí, že ty facebookové počty jim na úspěch do zastupitelstev stačí (Hollan to sám v rozhovoru přiznává; mj. to dokazuje, že je vůbec nezajímá téma komunální politiky, ale našli si kartu ne nepodobnou Brexitu, válce proti Rusku nebo tání ledovců (je úsměvné, jak se tam v jedné chviličce snaží Hollan podsunout Putina) — zkrátka být u koryta, nic víc. On ví, že nic neovlivní, on ví, že v komunální politice je jejich hnutí debaklem, nic pro lidi v příštím období neudělá, ani to nemá v plánu, protože jen chce „reprezentovat myšlenkový proud“. Dobrý, no… Pamatujete na díl Hříšných lidí města pražského, kde defraudant Sepekovský ukradne šperky a peníze a zmizí vlakem do Tater? Já mám z toho filmu rád mnoho scén, ale hned mi přišla na mysl ta, jak Ilja Racek je konduktérem v lůžkových vozech vlaků a představuje se jako „Rudolf Tejc — reprezentant firmy VagonLi“. My mysleli, že Matěj a spol. bude řídit město, něco dělat a oni jsou to reprezentanti myšlenek! To měli říct dřív a ušetřili jsme si 4 roky politického marasmu.

hollan-versus-tomsky

2) Potíž je v tom, že M. Hollan se už na začátku rozhovoru střelil do nohy, když říká, jakou má podporu na svém facebooku apod. Aha…. No, tak já bych dodal, že mne Matěj Hollan zablokoval asi po 3–4 měsících, co byl v politice a jsem si jist, že takto to udělal s řadou lidí, kteří jsou jeho političtí odpůrci, zejména těmi, kteří měli co říct.

3) Chtěl bych poznat Hollanova učitele dějepisu. To musel být nějaký moc zvláštní člověk… napřed M. Hollan trvá na tom, že jsme zplynovali Židy, pak si opravdu, ale opravdu myslí, že multikulturní soužití v Brně před II. světovou válkou bylo harmonické. Je to fakt úsměvné, protože realita byla přesně opačná a to stovky let. Myslím, že snad nejstarší památkou nefunkčnosti multikulturalismu v Brně je tzv. zazděný radní? (zde např. mojebrno.jecool.net/inka–brno-povesti-zazdeny-r…) — ale jsou jich desítky. Matěj Hollan je člověk, který si vytvořil neexistující fiktivní historii, do které se nyní snaží halabala podle svého vidění vecpat dnešní reálie.

No je tam toho — na půl hodiny požehnaně…

A pokračování…

Dovolím si další Hollanovy perly, nad kterými přemýšlím:

4) „Lidé přicházejí ze zemí, které jsou neobyvatelné i kvůli politické situaci, i kvůli životnímu prostředí“. Aha, tady to začíná vypadat, že Afrika, která je mnohonásobně větší než všechny země EU dohromady (nechci psát „Evropa“, protože tam bychom museli počítat i s Ruskem), tak je politicky a „kvůli životnímu prostřední“ neobyvatelná. To je zajímavé. Proč tam teda jezdíme na dovolenou?! Já vždycky chtěl jet k pyramidám — ale v současné bezpečnostní situaci nepojedu. Nechci, aby mne nějaký magor zabil u koptského kostela.

Dovolím si upozornit, že Afrika je větší než Čína, USA, Indie a celá Západní Evropa dohromady. List jako The Econnomist by nelhal, že?

Je zajímavé, že nejméně 2–3× týdně dává ČT nějaký dokument o tom, jak je Afrika dokonalý kontinent. Já už bych ani jinde žít nechtěl a tak jsem celý rozjuchaný, že nám sem Matěj s Bárou Afriku konečně dovezou, protože Královo Pole a Řečkovice jsou fakt nuda. V brněnském Bronxu je to aspoň řachanda a pecka! Tam to multikulturně žije!

Čímž se dostáváme ke vtipnému tvrzení, že ty země jsou „neobyvatelné kvůli politické situaci“. To je zajímavá myšlenka — odkud pokud je země obyvatelná kvůli politikům, na to by mohla být i disertační práce. Zrovna teď je v Nantes na náměstí 500 migrantů, kteří o sobě tvrdí, že jsou „političtí“, ale stěžují si, že mají jen 1 toaletu a NIKDO z 500 lidí nevezme lopatu, aby šel vykopat latrínu. Varují před epidemiemi, ale stojí ve frontě a čekají na jídlo, co jim Francouzi dají.

Chápu, že to je kultura, kterou Žít Brno vítá, a kterou se tady snaží zavést, na vše máme koordinátory, armáda poslušných úředníků (kamarádů, kteří by se nikdy nikde neuplatnili a budou své živitele volit, jinak by byli přece šílení) se utěšeně rozrůstá do gigantických rozměrů, vytváříme nové funkce, pro které se ex post hledá skutečná náplň práce — tak nějak si marxistický multikulturalismus představuje ekonomickou konjunkturu aneb „plná zaměstnanost“ (a víme, jak kdo „dělal“) a další výdobytky, co jsme tady už měli. Já to ještě pamatuju a je to tady zas…

Ano, to co Žít Brno a koalice, v které se nachází na čele s ANO zavedlo, to nelze popřít — jde o tzv. „Zvyšování interkulturní prostupnosti veřejných institucí ve městě Brně“. Takže na co pak máme „koordinátory“? Na to, aby psali dopisy v arabštině tak, jak se to už děje? Na vrcholu té pyramidy totiž sedí zvolení politici, kteří mají aureolu nepostradatelnosti, neb jsou to oni, kdo mohou říct: „PŘIVEZTE JEŠTĚ DVA ZÁCHODY!“ — a masa 500 nových voličů jásá, nebo ne? Ano, dnes jásá… Zítra….? Známe to z celé Evropy — ne, díky.

Mimochodem — zásadním sdělením by mělo být, že lidé, kteří k nám takto přichází, se rozhodně nehodlají svých kulturních návyků vzdát. Ne, fakt ne… Islám je pevný v tom, že odpadnutí od něj se trestá smrtí. To jsem připomněl i ve svém otevřeném dopise primátoru Vokřálovi z tohoto jara, kdy jsem mj. citoval z dopisu těch, kteří konvertovali ke křesťanství a v zoufalství psali papeži Františkovi — česky viz např. zde, nebo v originále na exmusulmanschretiens.fr/en/.

Ten duel Hollan vs. Tomský je tak výživný, že možná budu pokračovat — i když mne to příliš nebaví. Chcete, abych pokračoval?

Autor: Tomáš TylFCB

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2021: *****

Daniela Frumarová 500,- Kč, Milan Kvasnička 500,- Kč, Petr Šerák 2500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 8 150,- Kč
Vybráno 23.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 152 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...