¨hornici
22.5.2020
Kategorie: Politika

Holiči a butiky vadily. Ale 200 nahých chlapů v těsných sprchách ne …

Sdílejte článek:

MARTIN PRÁŠEK

Událostmi kolem koronkrize nyní hýbe epicentrum nákazy v dole Darkov na Karvinsku. Především se ale v plné nahotě ukázala absurdnost vládních opatření proti šíření infekce.

Holičství, kadeřnictví, fitka, masáže. To vše se muselo zavřít nařízením vlády, prý jako prevence šíření koronaviru. Dokonce i kina, divadla, a kulturní akce nezůstaly ušetřeny. O kostelech, svatbách a pohřbech nemluvě.

Všude se prý shlukují lidi, všude prý hrozí riziko přenosu a bla bla bla. Jak se ale ukazuje , i při zavírání provozoven a podniků, si někteří byli rovnější a to bez ohledu na epidemiologiská rizika.

Důl, je díra v zemi, tu ti nemohou vzít, praví známá hláška z cimmrmanské hry. Ale kromě toho, že je důl díra v zemi, je i ideální prostředí pro šíření koronaviru. V důlní kleci ani na porubu asi těžko budete udržovat dvoumetrový odstup. Rubat s rouškama asi nepůjde. A to nemluvím o tom, že důlní větry a ventilace mají potenciál roznést virus po veškerých zaměstnancích podzemí.

A tak zatímco se tady diskutovalo, jak pít pívo přes roušku, rozdávaly likvidační pokuty lidem u táboráku, dštila síra a oheň na lyžaře, potom na lidi bez roušek, mlely se litanie, že masážníci, kadeřnice a wellnes pracovníci a fyzioterapeuti tvoří aerosoly a proto se nemohou otevřít, a když už, tak jen s maskou rouškou štítem atd… a zatím se na šachtách dvakrát denně sprchuje 200 chlapů vedle sebe. Vlhko dusno, aerosoly, těsný kontakt. Z pohledu viru dokonalé. 

Můžeme dodržovat nošení roušek, jak chceme, jenomže po šichtě vyfáráme a ve sprchách nás pak je sto, klidně i dvě stě. Vysvlíkáme se v nich, je tam tak těsno, že si navzájem myjeme záda. Jde o řadu sprch bez jakýchkoliv zástěn,“ říká další z horníků, který včera po poledni odcházel ze směny.

 

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/dul-darkov-karvina-covid-19-hornici-nakaza-koronavirus-testovani.A200521_201751_domaci_sub

Chcete mi říci, pane ministře zdravotnictví Vojtěchu, chcete mi říci, pane Hamáčku a pane Prymulo, že jste Vy a Vaši podřízení TOTO riziko přehlédli ? Opravdu ? A nehrály v tom roli jiné cíle ?

Není to náhodou tak, že zdravá část OKD byla vyvedena do nové společnosti a je nyní vlastněna státnm podnikem PRISKO a.s , jehož jediným akcionářem je tradá … MINISTERSTVO FINANCÍ ?

A co se epidemiologiské situace týká:

„Něco se tam děje. Dochází k masivnímu šíření. To se musí prověřit, aby nebylo nutné zavírat celý důl,“ uvedl včera náměstek Prymula. A dodal, že věří, že se situace zvládne bez drastických opatření.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/dul-darkov-karvina-covid-19-hornici-nakaza-koronavirus-testovani.A200521_201751_domaci_sub

Fakt, jo ? Bez drastických opatření ???Kolik je reprodukční číslo R v dole Darkov ? 8 ? 10? Když bylo reprodukční číslo kolem 5, obehnali jste vesnice na Litovelsku málem ostnatým drátem a kulometnými hnízdy a lidi, pomožte si sami. Ale tam šlo jen o malé firmy a obyčejné lidi. Tady jde o miliony uhlobaronského byznysu Ministerstva financí. To “selektiviním vnímáním” epidemiologického nebezpečí a “selektivním přístupem” k tvrdosti nařízených opatření čpí na sto honů.

Nyní se tedy nabízí několik palčivých otázek PROČ?

  • Proč v momentě, kdy se ukázaly první desítky nakažených nebylo ihned přistoupeno k masivnímu testování jak důlních zaměstnanců, tak úředníků, tak jejich rodinných příslušníků ?
  • Proč na to nebyly okamžitě předisponovány prostředky (třeba odběrové místo přímo v areál udolu) a proč se čekalo několik dní ?? Protože každá vytěžená tuna uhlí se, jak za socializmu, počítá? A nebo aby se virus stihl jaksepatří rozšířit a “zachránil epidemii” ?
  • Proč již nejsou doly dávno UZAVŘENY (respektive minimalizován provoz) se stejnou vehemencí, s jakou stát ve jménu koronakrize pošlapal byznysy těch drobných podnikatelů ?
  • Proč jsou pro vás byznysy uhlobarona pod ministerstvem financí důležitější, než zdraví lidí a než byznysy drobných podnikatelů ?

Pánové Vojtěchu, Prymulo, Hamáčku, Babiši … odpovíte ?

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 13 455,00 Kč
Vybráno 38.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 7 652 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,35 out of 5)
Loading...
politicon.cz
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.