¨hornici
22.5.2020
Kategorie: Politika

Holiči a butiky vadily. Ale 200 nahých chlapů v těsných sprchách ne …

Sdílejte článek:

MARTIN PRÁŠEK

Událostmi kolem koronkrize nyní hýbe epicentrum nákazy v dole Darkov na Karvinsku. Především se ale v plné nahotě ukázala absurdnost vládních opatření proti šíření infekce.

Holičství, kadeřnictví, fitka, masáže. To vše se muselo zavřít nařízením vlády, prý jako prevence šíření koronaviru. Dokonce i kina, divadla, a kulturní akce nezůstaly ušetřeny. O kostelech, svatbách a pohřbech nemluvě.

Všude se prý shlukují lidi, všude prý hrozí riziko přenosu a bla bla bla. Jak se ale ukazuje , i při zavírání provozoven a podniků, si někteří byli rovnější a to bez ohledu na epidemiologiská rizika.

Důl, je díra v zemi, tu ti nemohou vzít, praví známá hláška z cimmrmanské hry. Ale kromě toho, že je důl díra v zemi, je i ideální prostředí pro šíření koronaviru. V důlní kleci ani na porubu asi těžko budete udržovat dvoumetrový odstup. Rubat s rouškama asi nepůjde. A to nemluvím o tom, že důlní větry a ventilace mají potenciál roznést virus po veškerých zaměstnancích podzemí.

A tak zatímco se tady diskutovalo, jak pít pívo přes roušku, rozdávaly likvidační pokuty lidem u táboráku, dštila síra a oheň na lyžaře, potom na lidi bez roušek, mlely se litanie, že masážníci, kadeřnice a wellnes pracovníci a fyzioterapeuti tvoří aerosoly a proto se nemohou otevřít, a když už, tak jen s maskou rouškou štítem atd… a zatím se na šachtách dvakrát denně sprchuje 200 chlapů vedle sebe. Vlhko dusno, aerosoly, těsný kontakt. Z pohledu viru dokonalé. 

Můžeme dodržovat nošení roušek, jak chceme, jenomže po šichtě vyfáráme a ve sprchách nás pak je sto, klidně i dvě stě. Vysvlíkáme se v nich, je tam tak těsno, že si navzájem myjeme záda. Jde o řadu sprch bez jakýchkoliv zástěn,“ říká další z horníků, který včera po poledni odcházel ze směny.

 

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/dul-darkov-karvina-covid-19-hornici-nakaza-koronavirus-testovani.A200521_201751_domaci_sub

Chcete mi říci, pane ministře zdravotnictví Vojtěchu, chcete mi říci, pane Hamáčku a pane Prymulo, že jste Vy a Vaši podřízení TOTO riziko přehlédli ? Opravdu ? A nehrály v tom roli jiné cíle ?

Není to náhodou tak, že zdravá část OKD byla vyvedena do nové společnosti a je nyní vlastněna státnm podnikem PRISKO a.s , jehož jediným akcionářem je tradá … MINISTERSTVO FINANCÍ ?

A co se epidemiologiské situace týká:

„Něco se tam děje. Dochází k masivnímu šíření. To se musí prověřit, aby nebylo nutné zavírat celý důl,“ uvedl včera náměstek Prymula. A dodal, že věří, že se situace zvládne bez drastických opatření.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/dul-darkov-karvina-covid-19-hornici-nakaza-koronavirus-testovani.A200521_201751_domaci_sub

Fakt, jo ? Bez drastických opatření ???Kolik je reprodukční číslo R v dole Darkov ? 8 ? 10? Když bylo reprodukční číslo kolem 5, obehnali jste vesnice na Litovelsku málem ostnatým drátem a kulometnými hnízdy a lidi, pomožte si sami. Ale tam šlo jen o malé firmy a obyčejné lidi. Tady jde o miliony uhlobaronského byznysu Ministerstva financí. To “selektiviním vnímáním” epidemiologického nebezpečí a “selektivním přístupem” k tvrdosti nařízených opatření čpí na sto honů.

Nyní se tedy nabízí několik palčivých otázek PROČ?

  • Proč v momentě, kdy se ukázaly první desítky nakažených nebylo ihned přistoupeno k masivnímu testování jak důlních zaměstnanců, tak úředníků, tak jejich rodinných příslušníků ?
  • Proč na to nebyly okamžitě předisponovány prostředky (třeba odběrové místo přímo v areál udolu) a proč se čekalo několik dní ?? Protože každá vytěžená tuna uhlí se, jak za socializmu, počítá? A nebo aby se virus stihl jaksepatří rozšířit a “zachránil epidemii” ?
  • Proč již nejsou doly dávno UZAVŘENY (respektive minimalizován provoz) se stejnou vehemencí, s jakou stát ve jménu koronakrize pošlapal byznysy těch drobných podnikatelů ?
  • Proč jsou pro vás byznysy uhlobarona pod ministerstvem financí důležitější, než zdraví lidí a než byznysy drobných podnikatelů ?

Pánové Vojtěchu, Prymulo, Hamáčku, Babiši … odpovíte ?

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 13 178,00 Kč
Vybráno 37.65%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 7 365 times, 87 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,35 out of 5)
Loading...
loading...
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.