ijroaqixxrmugijhnxos
20.6.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Hodnotová orientace

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PETR HAMPL 20|06|2016

V diskuzích o tom, zda islám je islám obohacením nebo hrozbou, se můžeme setkat s tvrzením, že naše civilizace je úpadková, a že není založena na skutečných hodnotách.

Nic není vzdálenějšího pravdě. Musíme si ale uvědomit, že hodnoty se nepoznají podle toho, že se o nich přednáší na konferencích. Hodnoty je něco, co se projevuje v každodenním obyčejném životě. A když se podíváme tam, vidíme, že naše společnost na tom není vůbec špatně. Podstatná část lidí je pořád ještě ochotna tvrdě pracovat. Pečovat o svoje rodiny. Lidé jsou schopní se spolu normálně domluvit. Většinou i dodržovat závazky a chovat se slušně. To nejsou příznaky úpadku.

Navíc tu máme téměř všudypřítomné odhodlání se zlepšovat. Neustále se něco vylepšuje, neustále se objevují inovace. Naše společnost je prodchnuta všudypřítomným soucitem, dokonce i ke zvířatům. I když je zabíjíme, snažíme se jim nepůsobit víc bolesti, než je nezbytně nutné. Poprvé v dějinách je tu civilizace, kde mohou v zásadě všichni žít v bezpečí a dostatku. Kde lidé mohou bez strachu vycházet na ulici a kde tam mohou pouštět i své děti. Kde je lidem přáno soukromí a svoboda projevu. Kde může každý uctívat Boha podle svého svědomí. Nebo třeba Boha urážet, pokud se toho odváží.

A teď se nám někdo snaží namluvit, že tahle civilizace je prázdná, a že ji máme nahradit nebo aspoň doplnit krvelačnou ideologií, pro kterou je normální zneužívání dětí, sex se zvířaty, sadistické zabíjení a kde se vlastní názor trestá smrtí.

Nikdy! To už je lepší zemřít v boji než se podrobit něčemu tak odpornému.

ZDROJ: Petr Hampl

hampl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
31 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.