LSNS
8.2.2020
Kategorie: Společnost

Hnůj, Kotleba, AfD, Zeman a kydání

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Moje osobní vidlácké krédo zní, že se musí kydat. Platí to pro jakékoliv lejno. Skutečné, duševní, symbolické, slovní, i jakékoliv jiné. Není to zase až tak triviální úvaha, proto mi dneska dovolte rozvláčnější článek u kterého vlastně ani nevím jestli bude dostatečně srozumitelný. Budu nucen používat neslušná slova, ale bez nich bych musel text příliš okecávat. Odpusťte mi to prosím.

Víte, my lidi v našem kulturním okruhu jsme problém s naším životním odpadem vyřešili zhruba před sto lety pomocí záchodu a od té doby se toto zařízení dostalo do každého bytu. Člověk se prostě zavře na oné malé místnosti, použije diskrétní navoněnou porcelánovou mísu a tradá – nejošklivější část projevu života odplouvá do kanalizace, abychom se s ní už nesetkali. Na další zpracování máme odborníky kteří jsou za to placení a stroje, kterým smrad nevadí.  Celá tisíciletí předtím byl člověk se svým odpadem konforntován mnohem bezprostředněji. Od přímého ulpívání na rukách, přes jeho vynášení v nočníkách, kydání vidlemi a šlapání do něj.

Někdy mívám pocit, že právě WC udělalo do našich duší větší brázdu než to kdy dokázal Nietsche, Aristoteles, Kant i Hus dohromady. Prostě jsme si zvykli, že hovno diskrétně odpluje a už se o něj nemusíme starat. To kdysi nebylo. Člověk musel kydat nejen po zvířatech ale i po sobě. Tuto zkušenost přenesl i do náboženských představ – přečtěte si kteroukoliv svatou knihu – všude se dopracujete k očištění se, čistotě před Stvořitelem, opětovného obmytí se… a samozřejmě všichni chápali o co jde, protože každý měl lejno mezi prsty a velmi snadno si dovedl představit, co se myslí očistou duše, protože měl přesnou představu, kolik práce dá očistit tělo a ještě víc práce dá ho udržet v čistotě.

Nepřekvapí proto, že největší světové náboženství dospělo ve svých představách k tomu, že je nereálná absolutní čistota, tedy je nereálné žít bez hříchu a je proto nutné své hříchy pravidelně kyda ta tím čistit svojí duši.

Dnešní doba nás dostala dál. Tělesná čistota je pohodlná a samozřejmá. Nemusíme kvůli tomu ohřívat studenou vodu, nemusíme tuto vodu nanosit od studny, nemusíme se starat, aby ta voda byla alespoň přijatelně čistá. Stačí otočit kohoutkem a o všechno ostatní se postarali odborníci a stroje.  Stejným způsobem jsme z našich životů odsunuli umírání i tělesné projevy. Internet je plný příběhů o hrozících rozvodech, protože jeden z partnerů se dloube v nose nebo prdí. Pornografické filmy učinily z pohlavního styku rovněž záležitost plnou vůně fialek a superkrásných pocitů – nikdy tam nic nesmrdí, nic není ušpiněné, vše je výhradně super.

Jsem příliš troufalý, když řeknu, že průměrný měšťák si tuto představu transformoval úplně všude? Práce neznečišťuje, protože probíhá v  kanceláři. Z člověka vychází vlastně cukrová vata, mlíko kráva sama dojí rovnou v tetrapaku, salámy se přímo ukrojí ze zvířete, které je přešťastné, všechny krávy se pasou na zelených loukách a prasátka vesele chrochtají v čisťounkých výbězích, všechno se děje samo, nestojí to žádné úsilí. Stejné je to i v politice ne? Politici jsou demokraticky zvolení slušní lidé, kteří by nikdy nic neukradli, státní úředníci jsou lidé na svém místě. Migranti by neublížili ani mouše, být otevřený světu nepředstavuje žádné nebezpečí, funguje to vlastně stejně jako láska na jednu noc – stačí sprcha a kondom.

A pak přicházejí ta překvapení, když se člověk potká s hovnem. Politici kradou jak straky, myslí především na sebe, teroristi se odpalují, menšiny taky kradou a podvádějí, vlastně každý člověk dělá nějakou zakázanou neplechu, všechno je tak trochu na levačku, všechno smrdí. A sáhnout na lejno se člověk štítí, protože to vůbec nezná.

Reakce je pak velmi snadná – všechno zakázat, všechny špiclovat, udělat zákon na každý bobeček i každý prd a vlastně už dlouho je to tak, že nám sice dovolují jíst, ale veškeré sraní je zakázané. Jenže průšvih –  něco takového se zakázat nedá, protože je to zcela normální projev života. Stejně jako se nedá žít bez hoven, nedá se dělat politika bez korupce a průmysl bez znečištění. A tak se potajmu kadí v temnějších koutech a ti méně zkušení se tomu diví, snaží se s tím bojovat, aby pak zjistili, že sami mají také svoje výkaly ze svého života, které nesmrdí o nic míň. Vzpomenete si na Bangu, kterak se tak rozčiloval nad lejnem v podobě zpěváka Ortela a zároveň zapomněl, jaký hnůj má za sebou v podobě svých ranných textů…

Pak nastupuje druhé řešení – přikrývat ty hovna slámou. Přestanou být vidět, dokonce při dostatku slámy přestanou být i cítit a dlouho se nic neděje. Jen se člověk nemůže zbavit dojmu, že to pod ním stále více čvachtá, přestává mít pevnou půdu pod nohama a začíná se děsit chvíle, kdy do toho upadne, protože je mu jasné, že ho to pohltí… a pokud nepohltí, tak alespoň hnusně načichne. A shora padá další sláma. Policajti nejdřív potřebují pendreky, pak pistole, pak neprůstřelné vesty a leckde už to nejde bez obrněných aut. Nejprve se všude dají značky, pak dopravní kužely, pak zátarasy a nakonec betonová zeď s ostnatým drátem nahoře. Cpou se peníze do integrace, atiradikalizačních programů, bojuje se za Prahu na druhém konci světa. V médiích se maluje situace na růžovo, o stále více vylézajících sračkách se nemluví a kamery se natáčejí jinam. Pokud na to někdo upozorní, je promtně uklizen a přihodí se další sláma na zakrytí.

Pak si tu a tam někdo řekne, že to takhle dál nejde a zapíchne do té páchnoucí hromady vidle. A jak s tím hnojem pohne, vyvalí se takový puch, že se to nedá vydržet….

Přesně takto se dívám třeba na Kotlebu na Slovensku, nebo na aktuální kauzu zvolení zemského premiéra v Durynsku. Lidi sice netouží se zabývat hnojem, ale nejsou blbí. Dokonce ani politici nejsou blbí. Ani Němci nejsou blbí a ani Pražáci (i když často tvrdím opak) nejsou blbí. Postupně prostě lidem na všech úrovních dochází, že takhle to dál nejde. Nejde do nekonečna zakrývat problémy, nejde prostě topit pod kotlem, přiklápět pokličku a čekat co se stane. Ten hnůj se prostě musí vykydat, protože se v něm žije pořád hůř.

Tu a tam se najde někdo, kdo z furiantsví, neznalosti, nebo altruismu vezme vidle a konfrontuje celou společnost s tím v čem doopravdy žije. Trump, AfD, Kotleba, Zeman….  a další a další. Ale kydání není nic příjemného. Vyvážejí se hovna, která smrdí a najednou jsou vidět. Na konci není žádná čistota na věčné časy, ale jen míň hoven, která tu jsou pořád. A když se vyvážejí hovna, cáká to na všechny strany. A nejvíc jsou ty cákance vidět na těch, co se doteď drželi nejdál a zdají se být nejčistší. To se pak špatně podává ruku těm, kteří se už řádně zasvinili od celospolečenského marastu ve snaze s tím pohnout. a nebo prostě proto, že jsou nuceni v tom žít.  Mrkněte na Babiše… on teď zjišťuje to, čeho se já bojím nejvíc – že je toho hnoje už tolik, že přestává být v lidských silách ho uklidit a pokud se s ním pohne, smrad je tak strašný, že každého přejde na uklízení chuť. Navíc už zřejmě ani není dost místa, kam ho dát, aby tam vyčichnul a proměnil se v humus. Takže dojde k tomu stejnému jako jeho předchůdci – podržet si nos, vypěstovat si odolnost a zkusit na tom alespoň vydělat.

Zeman zůstal u toho ukazování. Ne že by to bylo špatně, ono je zoufale zapotřebí, aby někdo odhrnul slámu na povrchu a ukázal, coře to kvasí pod ní. Jenže z toho nic neplyne. Ani na vrcholu společenského i politického žebříčku není možné ani vydat rozkaz ani jít příkladem v kydání. Díky Zemanovi leckdo otevřel oči, ale na hromadění hnoje se nic nezměnilo.

V Durynsku se někdo z CDU už nemohl dívat na liberály a komunisty, jak to vedou a domluvil se s AfD. Vyvalil se pořádný smrad, který bude mít ještě velký dosah. Já jsem v tomto případě pesimista. Myslím že se kydat stejně nezačne. Nakonec tam ty místní aktéry uštípou a novopečený premiér Kemmerich dlouho v křesle nezůstane. Stejně tak nepochybuju o tom, že bude dovezeno dost slámy, aby se sračky zakryly a pojede se dál. Díky tomu se v AfD budou objevovat stále větší drsňáci, protože tu ostrakizaci snesou jen jedinci s mimořádně hroší kůží a odolným žaludkem. Německo má ještě hodně slámy a ještě dlouho může nechat problémy kvasit tam dole i s miliony lidí.

Na Slovensku je to totéž. Čaputová je jeden z nejhezčích věchetů slámy co jsem kdy viděl. Krásně zakryla problémy dole. Od romských osad, přes mizernou životní úroveň, korupci mezi všemi a všude, po mafiány i bordel. Tak moc všichni zavírali oči před realitou a sváděli všechno na Fica, až si možná zvolí Kotlebu. Ale i kdyby… pochybuju, že slovenská společnost ustojí situaci, že  by se opravdu začalo kydat i kdyby Kotleba stokrát chtěl.  A vlastně ani nevěřím, že by se Kotleba by se nějakého kydání ujal. Něco jiného je nadzvednout marast a něco jiného je se jím dlouhodobě a systematicky zabývat. Zřejmě zjistí to samé co Babiš – hnoje je moc, smrad je příliš velký, zkusíme to zase zakrýt a něco na tom trhnout.

Doba je stále zralejší na nějakého Hérakla, který do toho augiášova chlíva prostě vpustí řeku, která to vyplaví všechno. Vinný, nevinný, čistý, špinavý. Nemám z toho vůbec radost. Taková voda sice odplaví hnůj, ale ledacos se v ní utopí a hodně se toho i  rozbije.

Celospolečensky žádné řešení neznám… toho hnoje je už tolik, že jeho vykydání bychom asi nikdo nesnesli. Pochybuju, že někdo dopravdy chce, aby se všechno změnilo a dlouho předlouho byla vidět jen špína a smrad.

Ale pokud můžete, kydejte alespoň pravidelně svoje životy. Řešte rozpory se sousedy hned, řešte domácí hádky co nejdřív. A chápejte, že život produkuje lejna. Bez nich to nejde. Ale pokud je budeme včas a pravidelně uklízet, bude to nepříjemné jen trochu a jen chvíli. Navíc to všechno zlé ještě po čase dobře zužitkujeme. Ale pokud nám to přeroste přes hlavu, jednoho dne nás to všechny otráví a zabije.

Neděsím se Kotleby ani AfD ani Zemana, ani Babiše, ani Trumpa. Mnohem víc se děsím toho, že se dál budou problémy zakrývat slámou.  Za pár let už se někteří aktéři budou Hitlerovi podobat mnohem více. A lidi je budou víc volit, protože hnoje zase přibude a slámy ubude.  Aby svatý boj proti těm, kteří se dnes nebojí říkat v jakých jsme sračkách, neskončil nastolením těch, kteří prostě strhnou zdi a vyplaví to bez ohledu na následky.  Aby jednou taková záplava nebyla jediná možnost…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč

Celkem za měsíc: 16 916,00 Kč
Vybráno 48.33%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 940 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...
52 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)