KURZODSTUP
20.10.2021
Kategorie: Politika

Hluboká nenávist „hluboké Unie“

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

DAVIDNejen u nás se děsíme toho, co dělá nenávist s lidmi prahnoucími po moci. Stejné je to, jak se ukazuje, v Rakousku. Jediné, co spojuje tamní sociální demokraty, neoliberály a Svobodné a přiznejme si, že i vládní Zelené, je nenávist k jedné osobě a tomu, co představuje – Sebastianu Kurzovi. Všichni mluví o jeho „morálním obraze“, ale stejně tak všichni vědí, že jde o to, že ohrožuje systém, který panuje v EU. A to především tím, že se rázně postavil nelegální migraci. O tom nikdo nemluví, protože to je tabu. Přitom novinářský veterán Štefan Aust, kterého jsem už mockrát citoval, tento týden ve svém pravidelném rozhovoru pro WELT jasně uvedl, že tím zachránil křeslo Angele Merkelové, která si na tento krok netroufla.
 

Mnoho srovnání vede k „případu Strache“. Heinz-Christian Strache, od roku 2017 do roku 2019 vicekancléř za Svobodné v první Kurzově vládě, byl také zlikvidován „na zakázku“. Tehdy dle mého názoru udělal Kurz začátečnickou chybu a domníval se, že když se od něj „oprostí“, bude moci pokračovat dál. Nu, čekal dva roky a stejný hnojomet zasáhl i jeho. Tuším, že s dnešními zkušenostmi by tuto chybu už dnes neudělal. Svobodní se tím zařadili po bok těm, které jinak nazývají „extrémní levicí“, tedy především SPÖ a Zeleným, a chtěli by s nimi vládnout coby součást koalice „všichni proti Kurzovi“ s kancléřkou Pamelou Rendi Wagnerovou (SPÖ) v čele. Herbert Kickl, předseda Svobodných, by byl v této vládě ministr vnitra a podle svých slov „by začal čistit“. Je to shoda náhod, že stejná slova používá u nás kandidát na ministra vnitra, Vít Rakušan? Čistota je věc jistě záslužná, ale pokud vede k čistkám, leze na povrch spíše špína, především těch, kteří po čistotě volají.
 
I v samotné ÖVP se ozývá volání po „očištění se od Kurze“. Především u těch politiků a hejtmanů, kteří svou kariéru zahájili v předchozí éře, kdy lidovci dělali poslušnou štafáž socialistům. V roce 2017 nastoupil Kurz a jeho „nová lidová strana“, která si jako svou barvu zvolila tyrkys. Dnes je vzývána v médiích „černá“ a „staří lidovci“ jsou vyzýváni, aby se navrátili do stavu „před Kurzem“. Tedy k 20 % ve volbách a politice, která jim zajišťovala roli „menšího bratra“ ve vládě. Nevyčnívat, neprovokovat. Dělat křoví a za to si moci v klidu spřádat své „malé kšeftíčky“.
 
Kdo sledoval mimořádnou schůzi rakouské Národní rady k nedůvěře kdekomu včetně zbrusu nového kancléře Alexandra Schallenberga, musel si všimnout, že za slovy o „obrodě“ a „novém startu bez tyrkysu“ se skrývá jen nenávist. Nic pozitivního tito lidé přinést nemohou a ani nechtějí. Ohánějí se morálkou, stejně jako naši „lepšolidé“ pravdou a láskou. Ohánějí se loajalitou k EU. Degenerace slov a významů. Lidé v diskusích si všímají, že jimi vzývaná morálka ale platí jen pro někoho. Platí jen pro ÖVP, která je dokonce speciální prokuraturou vedena celá jako obviněná! Tato speciální prokuratura nechala ale neprosto nepovšimnuty SMS, které si ve stejné době, ke které se vztahuje údajné falšování výsledků výzkumů veřejného mínění ze strany ÖVP, posílali mocní členové SPÖ. Především ve Vídni. A v nichž se například píše o tom, že když dotyčný „vypadne“, zachrání ho to před stíháním, jinak bude zle. Stejně tak se nikdo nezajímá o to, že před volbami v roce 2017 si SPÖ najala „muže na špinavou práci“, jistého Tala Silbersteina, který jako strategii zvolil negativní kampaň proti Kurzovi, a to za „pouhých“ 536 000 eur.
 
Nikterak se tím netajili. V roce 2017 byl Silberstein zatčen v domovském Izraeli za „korupci, padělání dokladů a praní špinavých peněz“. Jádrem „aféry Silberstein“ byl pokus proměnit „extrémně vysokou popularitu“ tehdejšího ministra zahraničí Sebastiana Kurze (ÖVP), který byl považován za nejslibnějšího kandidáta na úřad kancléře, na pravý opak. Za tímto účelem byly zřízeny falešné anonymní facebookové stránky My za Sebastiana Kurze a Pravda o Sebastianu Kurzovi. Stránka Pravda o Sebastianovi Kurzovi blízkost k politicky krajně pravicovým silám přidružených k FPÖ a používala za účelem difamace rasistická, antisemitská a xenofobní schémata.
 
Quod licet Iovi, non licet bovi. Mnoho lidí se domnívá, že stejní lidé stojí i za současnou kampaní.
Rakouští lidovci mají nyní na vybranou. Buď Kurze podrží, nebo nechají padnout a vrátí se k černému průměru. Doufám, že do toho nechají mluvit také voliče. Zda chtějí lidovce černé či tyrkysové. Zda chtějí návrat k poslušnosti a návratu agitace za „syrské sirotky“, za něž pléduje rakouská katolická církev, s níž se Kurz do značné míry rozešel. Protože napříště budou průzkumy veřejného mínění falšovat už pouze liberálové a socialisté, uvidíme, do jaké míry je rakouské obyvatelstvo ovlivnitelné.
Mimochodem, nějak si neumím představit, jak dovozu sirotků, pro začátek třeba afghánských, tleskají Svobodní. Ti budou ale možná rádi, že se jim vrátí protimigrační téma.
Neoliberálové a sociální demokraté plédují za návrat k poslušnosti vůči Unii. Jedině s EU nás čeká budoucnost! Tak hřímali poslanci za NEOS při mimořádné schůzi. Nový kancléř Alexander Schallenberg vykonal povinnou pouť do Bruselu, řekl, že jsou pevnou součástí EU, ale v otázce migrace své postoje prý Rakousko nezmění. Uvidíme brzy.
 
Na závěr bych uvedl názor Bernharda Görga, dlouholetého politika ÖVP, podnikatele a autora kriminálních románů. Včera v debatě Talk im Hangar v televizi Servus TV řekl, že lidé si pod pojmem korupce představují především úsilí o vlastní obohacení. A tomu v případě Sebastiana Kurze prostě nevěří.
 
Ve dvou zemích střední Evropy se rozhodovalo o „naprostém návratu k evropským hodnotám“. U nás se zadařilo, Rakousko zatím vzdoruje. Jak by řekli Starkovi ze „Hry o trůny“ – zima se blíží.
 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč, Gabriela Kolomazníková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 058 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)