rich-man-11
22.11.2020
Kategorie: Společnost

Hloupneme z blahobytu. Čeká nás katastrofický „Vesmír 25“?

Sdílejte článek:

IVANA KERLESOVÁ

ivana-kerlesova10247222_0Stále častěji se setkáváme s fenoménem „hloupnutí z blahobytu“. Upozorňují na něj studie, podle nichž od padesátých let minulého století naší populaci postupně klesá IQ. Pokles intelektuální úrovně se přitom více týká západu.

K procesům „hloupnutí z blahobytu“ došlo v minulosti už mnohokrát. Například v počátcích úpadku antického Říma. Později pak znovu například v době, která předcházela Velké francouzské revoluci. Současný stav má oproti minulosti navíc dva velmi nebezpečné trendy:

1) Hloupnutí z blahobytu nyní nepostihuje jako v dobách minulých pouze vládnoucí vrstvy, nýbrž i většinovou populaci. Ta dříve čelila výrazným životním nedostatkům, které musela denně řešit, čímž si zachovala zdravý selský rozum. Díky všeobecnému blahobytu moderní doby dnes už „bojovat o přežití“ nemusí.

2) Proces hloupnutí urychlují moderní technologie. Významnou roli zde hrají sociální sítě i první úspěchy na poli umělé inteligence.

Fenomén se více týká kultury na západ od našich hranic. Socialistický skanzen a další důvody dokázaly zachovat v bývalém Československu zdravou, chytrou a průraznou populaci až do převratu v roce 1989. Trend poklesu u nás započal až po roce 1990. Západní civilizace je ale na pokraji přesně takové katastrofy, k jaké došlo v myší kolonii blahobytu „Vesmír 25“.

EXPERIMENT VESMÍR 25

Experiment amerického etologa Johna Calhouna ukázal, že populace v limitovaném prostoru, ale s neomezenými prostředky vždy roste, následně stagnuje, a poté dojde k jejímu úpadku a úplnému vyhynutí. Tento experiment byl několikrát opakován, pokaždé však skončil stejným výsledkem — vyhynutím. Jako příčina tohoto jevu byl určen sociální rozklad, jež se horšil s každou další generací a zapříčinil nízkou porodnost a vysokou úmrtnost nově narozených. V myší kolonii se najednou začala formovat úzká populace myší – vládnoucích egoistů, řada narcistních a hloupých superegoistů, včetně agresivních samic, které odmítaly starat se o svá mláďata, popřípadě je zabíjely. Myši se postupně uchylovaly k homosexuálnímu chování. Situace se vyhrotila až do té míry, že se odmítaly rozmnožovat a následně dokonce ztratily schopnost reprodukce. Většinu kolonie před jejím zánikem tvořili „singles“ – narcistní samci a samice poustevnice. Krátce nato celá kolonie do jednoho vymřela.

ZÁPAD SE BLÍŽÍ ÚPADKU

Vše nasvědčuje tomu, že západ je právě nyní ve fázi pozvolného upadání. Při započtení stavu tamního školství (včetně stavu výchovy mladých generací v tamních rodinách) a současné migrační krize, lze oprávněně očekávat výrazné nebezpečí pádu západní části Evropy už v období dospělosti současných školáků. Přispívá k tomu i krize tradiční rodiny, kdy selhává ženský a mužský vzor chování. Upadá přitom zejména mužská populace. Vedle toho degenerují jedinci. Důvodem jsou změny v myšlení způsobené nízkou kvalitou výchovy a vzdělání a jejich dědičný přenos na potomky.

VÝCHOD ODOLÁVÁ I KVŮLI DŘÍVĚJŠÍMU REŽIMU

Východní část Evropy je na tom lépe. Díky dřívějšímu socialistickému režimu a z něj plynoucího nedostatku takřka všeho, je generace současných padesátníků ještě schopna řešit problémy. Ke zdravému uvažování dnešních padesátníků přispěl i tehdejší model výchovně vzdělávací soustavy s výraznou podporou mimoškolních zájmových kroužků. Pravděpodobně ale jde o poslední generaci, schopnou blížící se pád výrazně zpomalit, případně otočit k vzestupu.

Nejmodernější vědecké poznatky hovoří o tom, že k zásadní změně kvality osobnosti vlivem výchovy dochází v každém případě. Za tímto účelem je nutné, abychom zavedli důsledný systém výchovy a vzdělávání svých pokračovatelů. Pokud je zanedbáme, hrozí nám zánik, popřípadě dlouhá doba temna.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 16 255,48 Kč
Vybráno 46.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 948 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
59 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)