zemanhrad
2.10.2019
Kategorie: Politika

Hledání prezidenta a další…

Sdílejte článek:

J3K

Údajné středopravé strany hledají nástupce prezidenta Miloše Zemana. S touto zprávou ráno překvapil moderátor rozhlasových zpráv a vzbudil úděs ještě jednou, když řekl, že vhodnou osobou by byl generál Pavel proslulý především svým působením v úzkém vedení NATO.

Miloš Zeman je všelidovým hlasováním zvolený prezidentem této země. Chceme li se nadále považovat za demokraty, měli bychom všichni respektovat výsledky voleb a je jedno, byli li jsme jeho voliči či nikoliv. Naše názory na jeho působení ve funkci se mohou lišit a dá se předpokládat, že plno lidé v souboji o Hrad volili pouze menší zlo. A výsledkem je Miloš Zeman na Hradě. Pro většinu národa, byť to bylo o chlup, jde o lepší variantu, než kdyby tam seděl akademik Drahoš. Jeho politická kariéra jej odvála do relativně neužitečného Senátu, kde vysedává a účastní se přípravy žalob na prezidenta a bývalého soka společně s dalšími zhrzenými kandidáty. Jediný Michal Horáček se uchýlil k taktice vyčkávání, nicméně i on by se rád zase zapojil do dalšího zápolení. Tak, pokud utratí dalších 50 milionů za kampaň a nevadí mu to, je to jeho věc. To Drahošova kampaň nešla z kapsy kandidáta, ale z úplně jiných zdrojů. Možná i proto už o něm politici z parlamentních stran neuvažují, protože stál dost peněz a ukázal se být i přes mediální smršť naprosto neschopným. Představitele opozice by bylo možná ještě dobré upozornit na to, že Zeman vyhrál již podruhé a lidé věděli, do čeho jdou.

Demo blok s Piráty si dohromady vybrali jako vhodného kandidáta generála Pavla. Což o to, sympatický on je, ale když začne mluvit o ruském nebezpečí, mohl by vypadat jako Marylin Monroe a stejně by nebyl zajímavý. Ostatně rétorika o nebezpečí z Východu a zasahování do dalších prezidentských voleb ze strany Vladimíra Putina zazněla i z úst představitelů této sešlosti. Přestože se nikde na světě nepodařilo prokázat, že by ruské tajné služby ovlivňovaly výsledky jakýchkoliv voleb, od prohrávajících pořád dokola slyšíme jen to jediné. Za jejich neúspěch může Putin. Zcela upřímně. Kdyby byl opravdu tak mocný, že by dokázal zastavit celosvětové šílení pseudoliberálů, ekoaktivistů a finančních mafií, klidně by mu většina světa poděkovala a složila by se na jeho zlatou sochu v nadživotní velikosti s možností umístit ji na čestném místě v OSN a její menší kopii postavenou před radnicí Prahy 6. Navíc Piráti jsou levice více, než momentálně komunisté. Tak jaké středopravé strany?

Důvodem k hledání kandidáta je údajně nejen neochota prezidenta být loutkou v rukách poslanců a senátorů, ale i jeho špatný zdravotní stav. Ano, Zeman skutečně působí unaveně, nicméně lze se tomu divit u 75 let starého muže žijícího v této společnosti? Tlak na něj je obrovský a kdyby nebyl zkušeným politikem zvyklým na podpásovky, asi by dávno odešel zpět na Vysočinu. Místo toho bojuje a svou vizi nevzdává. O to více působí na Kalouska, Fialu, Bartoše a spol. jako rudý hadr na býky. Jejich euroliberální smýšlení je skutečně arogantním přehlížením zájmů České republiky a protiruská a protičínská hysterie je brzdou naší ekonomiky, která je momentálně bohužel těsně spjatá s eurem a Německem řítícím se do recese. Navíc ve chvíli, kdy se projeví dopad ekořádění Zelených a zjistí se oficiálně, že šlo o byznysbublinu spojenou s bojem o totální převzetí moci, budou ropa a zemní plyn opět podstatnou životodárnou komoditou, kterou Rusko obchoduje. Ceny elektřiny už nyní letí nesmyslně nahoru, a to zatím nabíjíme minimum elektroaut a stojí uhelné a atomové elektrárny.

Pokud by opravdu Miloš Zeman musel ze zdravotních důvodů opustit Hrad, pak by díky zákonem stanoveným lhůtám došlo k dostihům. Vzhledem k potřebě kandidátů mimo politických stran bylo potřeba bleskově sehnat 50000 podpisů občanů pod svou nominaci, případně získat dostatečný počet podporujících poslanců či senátorů, měl by kandidát politických stran podporovaný jimi ovládanými médii podstatně větší šanci na úspěch. Z výše uvedenými stranami se zatím nedohodly logicky ANO,KSČM a ČSSD. U prvních dvou je to logické, sociální demokrati by rádi na Hradu viděli šéfa odborářů Středulu. Ještě štěstí, že už snad ČSSD nikdo volit nebude. Trikolóra má zatím úplně jiné starosti, před sebou plno práce, a hlavně i přes velké ambice dost rozumu na to, aby se něčím podobným zabývala. Momentálně si zvyká na to, že se bude pod palbou ne nepodobnou té, které odolávají SPD a ANO. A zatímco ANO má problémy především kvůli svému předsedovi, pak SPD vadí pro své názory. U Trikolóry to bude jistý souběh obojího. Důvodem je logika a otevřenost v programu Trikolóry, nástin reálných řešení a priorit, které se však naprosto rozchází s vnucovaným nám směřováním Evropy do chaosu, zmatku a represe, také jméno schopného předsedy odkazující na předešlou politickou kariéru otce. Trikolóra má ve svém středu jak osobnosti, tak pracanty, také lidé politikou nepolíbené. Což může být pro nynější opozici nebezpečné, takže ruku v ruce se veřejnoprávními médii lze očekávat dehonestaci nově vzniklého subjektu. Zájem o nové hnutí se však šíří jako lavina a příznivci Trikolóry jsou plní optimismu a energie. Nechť jim obojí vydrží.

Nepředjímejme však dopředu. Věřme, že do dalších prezidentských voleb je ještě daleko. Máme mnohem větší problémy v jiných oblastech. Blíží se určitá krize, bude třeba bránit svou kulturu, dojde na snižování životní úrovně. Přestože se žádný konec i přes Grétinu nevraživost proti všem neblíží a klimatická budoucnost zvěstuje brzký příchod zimy, také nás čeká boj s elektrošílenci, obhajoba mužské a ženské role ve společnosti, případně obrana možnosti jíst maso, což jsou vše problémy nás se brzy dotýkající, máme dost jiných průšvihů a volba prezidenta není naštěstí aktuální. Podzim může být i přes studené počasí horký. Milion chvilek není mrtvý projekt, je v něm příliš mnoho peněz a 30.výročí tzv. Sametové revoluce bude jistě zneužito k pokusu urychlit liberály vyhlížené změny. Přípravy začaly, nebuďme překvapeni, co přijde. Výměna prezidenta to nebude.

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 147,00 Kč
Vybráno 37.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 134 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,42 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
40 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.