NADEJE
26.4.2020
Kategorie: Společnost

Hledá se naděje… Zn. Spěchá

Sdílejte článek:

JANA ZWYRTEK HAMPLOVÁ

6075329-blog-jana-zwyrtek-hamplovaPotřebujeme ji! A ještě víc její nositele.

Z boje se zákeřným virem, který nezná bratra, funkci ani věk, se stalo zase politikum. Nic horšího se nemohlo stát. Protože jen pozorovat to hemžení a boje různých proudů bere lidem energii a síly – více, než vir sám. A je to deprimující, otravné a beroucí chuť k čemukoli.

Takže potřebujeme nutně protiváhu. Naději a její nositele. Nejraději bych na ně vyhlásila konkurs, ale tolik moci nemám.

Co a kdo tou nadějí může být?

Na mne včera vyskočila iniciativa Oživíme Česko. Několik osobností v klipu něco řeklo. V klidu. Civilně. Bez politiky. Bez přesvědčování. Povšimněte si, že v tom názvu není žádný příkaz typu “oživme Česko”, ale jasné konstatování “OŽIVÍME”. Se srdíčkem v barvách naší vlajky. Prostě sdělení. Dívající se odhodlaně do budoucna. A stavějící na České republice. Konstatující přednost všeho českého. Jak prosté. Ne náhodou si logo této iniciativy dávají stovky lidí ke své fotografii na profil. Našli se v něm. A pochopili, že je to na nás. Ano, každý z nás je tou nadějí, bude-li chtít.

Také by touto nadějí mohl být nějaký nový politický lídr (či lídryně). Který by dokázal sebevědomě, obklopen osobnostmi napříč různými obory, stoupnout k mikrofonu a říct směrem ke Sněmovní – “dámy a pánové, je tu nová doba, na kterou vy už mnozí nestačíte, protože jste příliš ponořeni do minulosti a jejích bojů. A já nechci bojovat, protože je to velký luxus, ale chci spolu s našimi občany oživit Česko… Aby bylo svéprávné, silné a zase naše”. A pak požádal voliče, aby mu k tomu dali silný mandát. A z dnešních politiků se pak opřel o ty, kteří neztratili tvář, aby mu pomohli. Prostě lídr, který politickou scénu výrazně oživí. A nemusí být ani hned premiér. Zatím postačí, bude-li nadějí na budoucího premiéra.

Významným místem naděje by se taky mohl stát kandidát na Pražský Hrad. Kandidát, který je dnes třeba ve fázi přemýšlení, zda do toho jít. Protože český lid umí být někdy pěkně ostrý. Ale představa, že se jednoho dne probudíme, a na stole bude jméno, které bude možná překvapením, ale po jehož zaznění si lidé oddychnou, že “to bychom tedy měli”, je skoro jako těšit se na vánoce. Bylo by krásné se zase kolem někoho semknout, ztotožnit se s ním a na ten hrad ho vyslat v naprostém klidu, že to bude důstojný a hrdý reprezentant České republiky. A kterého vždy v televizi, i jinde, uvidíme. Prostě prezident, který Pražský hrad také oživí.

Nadějí jsou nepochybně obce, města a kraje, které složily a skládají zkoušku ohněm. O ty se mohou všichni výše zmínění opřít bez obav, že budou zklamaní. Pokud se samospráva postaví za nové tváře, tyto nové tváře budou odsouzeny k úspěchu. Protože aby se to stalo, musí jít o opravdová esa – samospráva se nedá koupit pozlátkem a frázemi. Takže aby někomu zatleskala, musí být přesvědčena, že tleská správně. Pokud dnes lidé někomu věří, pak jsou to často jejich radnice. Úctyhodné.

Budoucí doba by tedy neměla být o tom, kdo pošle k soudu dřív žalobu na vládu, kdo na koho co vytáhne, kdo přijde s drzejším výkladem jednoho z tisíců zákonů, kdo bude více vulgární a kdo přijde s většími, o to více nevěrohodnými nebo legračními volebními sliby. Budoucí doba by měla být o novém Česku “poté”. Ve všech směrech. Od politické kultivovanosti přes rozumnou ekonomiku až po fungující právní stát se srozumitelnými zákony, které budou měřit všem stejně. A je to jen na nás, koho to vše vyšleme realizovat. Ano, budou to pot a slzy. Jak to kdysi řekl Churchil. Ale někam povedou.

Takže hledejme. Hledejme naději a její nositele. Všude, kde to půjde. A až je najdeme, postavme se vedle nich a dejme jim naši občanskou sílu. Tím, že je vyšleme do Parlamentu a na ten Pražský hrad. A na podzim ty osvědčené a nadějeplné do krajů.

Jen tak oživíme zraněné Česko. Naše Česko.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč, Miroslav Andreska 500,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 349,00 Kč
Vybráno 55.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 928 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,25 out of 5)
Loading...
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)