HAVLICEK
6.2.2020
Kategorie: Ekonomika, Exklusivně pro PP

Hlas lidu, hlas boží, pane ministře

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRI takhle by se daly okomentovat příspěvky čtenářů pod zprávou, že spolkový ministr dopravy Andreas Scheuer spolu s vicepremiérem a ministrem dopravy Karlem Havlíčkem podepsali žádost německé strany o spolufinancování přípravy výstavby tratě, která má být základem nové vysokorychlostní tratě z Prahy do Drážďan. (1)


100% všech zveřejněných názorů k tomuto kroku obou ministrů vyjadřuje naprostou skepsi, že se něco takového podaří realizovat v přijatelném termínu. Připomeňme, že smlouvu, resp. memorandum, na výstavbu vysokorychlostní tratě mezi Berlínem, Prahou a Vídní podepsal již v roce 1994 tehdejší ministr dopravy Jan Stráský. Za tímto účelem uvolnila Klausova vláda (neboť jako stát ručila za příslušné úvěry) desítky miliard korun, které přišly vniveč. Tratě objednávali státní úředníci, na výstavbu dohlíželi titíž státní úředníci a dnes obdobní státní úředníci slibují, že budou opět stavět. Kdo tomu věří, ať tam běží.

Za třicet let tahle skupina státních, doslova, škůdců nepostavila ani metr vysokorychlostní tratě a všude jenom mlží (viz kauza Ejpovických tunelů). A pokud dnešní představitelé Správy železnic veřejně tvrdí, že se uvažovalo o tratích pouze na rychlost 160 km/h, pak naprosto evidentně lžou. Vládní materiály lze snadno dohledat. Není divu, že si tyto úředníky betonové lobby, které se na špatně provedených železničních stavbách podílelo, tak hýčká… Hovoří se o „zájmových skupinách“ a to je, přiznejme si, eufemizmus (2).

Některá média se stejně tak tupě jako v socialismu neustále ptají ministra dopravy, kdy už konečně postaví dálnice či železnice, ale jaksi si nikdo nevšiml, že ministr přímý vliv na žádnou stavbu nemá. Ministr dopravy jen žebrá, aby nějaký úředník dělal alespoň to, za co je občany placen. Dodejme, že na ministerstvu dopravy je nemálo úředníků, kteří se po chodbách návštěvníkům chlubí, kolik už přežili ministrů dopravy a kolik jich opět přečkají. Iluze o tom, že ministr má bůhvíjaké pravomoci jsou nebezpečnou bajkou, kterou novináři servírují lidem zčásti z naprosté hlouposti a zčásti záměrně a to doslova ve zlém úmyslu.

Jako ta bajka, že první koridor se měl postavit na rychlost 160 km v hodině, jak nedávno obhajoval dlouholetý novinář z České televize. Další z kategorie řečených presstitutů.

Tento „odborník“ na dopravu z ČT si ovšem nepoložil otázku, proč se tedy na tuto trať koupily naklápěcí skříně vlaků Pendolina, schopné provozní rychlosti 210 km/ (rekord mají 237 km/h), když na rychlost 160 km/h stačily v minulosti obyčejné vagony, dokonce tažené parní lokomotivou Albatros již v roce 1964. A tihle lidé za peníze občanů informují veřejnost….Odborníci z ČT…

Snaha ministra Havlíčka získat peníze z EU je jistě chvályhodná, ale pokud skoro titíž úředníci, co stavěli první a druhý koridor budou stavět i trať do Drážďan, pak se ministr Havlíček za svého života touto tratí neprojede a jeho vnuci možná. Správa železnic výstavbu této tratě odhadla na 31 let a realita bude ještě horší. Stačí se podívat na zpoždění, které už nyní má výstavba té nesmyslné tzv. „Pražské rychlodráhy.“ A pěkné vizualizace, které nám skoro denně státní úředníci servírují v médiích, nikoho nikam nedovezou a babičku z Horní Dolní ani zadarmo nesvezou.

Dokud tato (nebo vůbec nějaká) vláda nepochopí, že setrvání v sytému, který za třicet let naprosto prokazatelně selhal a nepřinesl žádné slušné výsledky, do té doby budou příspěvky pod podobnými „budovatelskými“ zprávami pesimistické a články k tomu stejně tak kritické. Česko je středoevropský dopravní skanzen a doslova líhní totálně neschopných státních manažerů.

Není divu, že premiér Babiš marně hledá schopné ministryně a ministry, ale otázkou je, kde je hledá. Ve státním sektoru se schopní manažeři vyskytují asi jako Modrý Mauricius na výstavě známek.

 

Zdroj:
(1) https://zdopravy.cz/kdo-zaplati-tunel-pod-krusnymi-horami-43-cesko-57-nemecko-obe-zeme-chteji-dotaci-z-eu-41733/
(2) https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/V-CT-posadili-proti-Havlickovi-Kalouska-Ten-pronesl-odvazne-tvrzeni-kdo-mozna-ve-skutecnosti-povede-dopravu-611259

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 12 771,00 Kč
Vybráno 36.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 130 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.