ksc
8.5.2018
Kategorie: Historie

Historická lež: Komunisté byli hlavní silou protinacistického odboje

Sdílejte článek:

JINDŘICH ČECH

Neustále se traduje historická lež, že komunisté byli hlavní silou protinacistického odboje. Ti naivnější, kteří byli pohoršeni spojenectvím Stalina a Hitlera byli zlikvidováni svými fikanějšími soudruhy, kteří byli plně ve službách NKVD a pracovali proti vlastním lidem ve prospěch Moskvy. Jejich úkolem bylo především zlikvidovat ty, kteří by byli pro své demokratické přesvědčení a svobodomyslnost překážkou nastolení poválečného komunistického režimu, protože nebylo pochyb o tom že Němci válku prohrají.

Koncem padesátých let byl omylem při záměně jmen předveden na správu vyšetřování MV (Stb) jistý Vetiška, který se okamžitě přiznal ke spolupráci s gestapem, ale zároveň dodal, že byl i agentem Kominterny. Výslechář zjistil, že mu byl předveden nepravý podezřelý. Vetiška byl vysoký funkcionář KSČ, který byl roce 1943 vyslán z Moskvy k navázání spojení s 3. ilegálním ÚV. Vetiška pak byl s omluvami propuštěn.

Známý je i případ ing. Nestora Holejka, člena komunistické organizace KSČ a funkcionáře pražského kraje. Holejko je přímo odpovědný za smrt desítek svých soudruhů, mezi nimi 58 členů skupiny komunistického odboru Předvoj, kteří byli popraveni 2. května 1945.

Dalším příkladem je činnost Wiliho Leimera, jednoho z nejbrutálnějších komisařů gestapa, který byl členem NKVD a po válce dál pracoval na Ústředí KGB v Moskvě v hodnosti majora. Další komunističtí spolupracovníci z nacismem: Evžen Erban, Arno Hais, Josef Rybák, Vratislav Krutina, Karel Šváb, Vladimír Koutecký, Karel Mestek, Jindřich Kotál atd….. Syn komunistického poslance Karla Kreibicha (byl za války v emigraci) byl členem gestapa a po válce vysokým důstojníkem pohraniční stráže a podílel se na vraždách a olupování lidí prchajících po únoru 48 přes hranice.

Mezi nejúspěšnější agenty gestapa patřili Stanislav Jizera a Viktor Ryšánek, kteří mají na svědomí desítky popravených. Ryšánek před soudem v roce 1946 vypověděl, že byl vždy přesvědčeným komunistou a chtěl bojovat proti západně orientovaným odbojářům. Jeho mnohem informovanější velitel Jizera se před soud nedostal, před výslechem byl ve vazbě otráven. Styk obou zrádců se Sověty potvrdil Vlastimil Kroupa pomocník majora Bedřicha Pokorného, prokázaného agenta KGB, který se záhadným způsobem při znovu otevřeném vyšetřování v roce 1968 záhadně oběsil (moc věděl).

Někdejší ministr MV Barák projevil zájem o okupační minulost partajních funkcionářů. Při výsleších agenta – provokatéra gestapa Johanna Sieberta vyplula na hladinu prokazatelná pronacistická činnost mnohých zasloužilých členů strany.

Siebert rovněž potvrdil, že pro Gestapo pracoval komunistický novinář Julius Fučík ( před cca 25 lety nabízela bolivijská vláda předání údajných ostatků JF, ale nikdo neměl zájem, tak je to jen spekulace). Za pomoci onoho Sieberta byl vypátrán tajný archiv gestapa, včetně seznamu placených informátorů a tento seznam obsahoval i jména některých členů ÚV KSČ.

Barákovi, osobnímu příteli Chruščova se povedlo aby byl předán ze Sovětského svazu Rudolf Nachtmann, agent gestapa zasvěcený do spolupráce členů KSČ s Gestapem. Nachtman přijel do Prahy jako sovětský občan, jeho žena byla Ruska, lékařka. Nachtmann svými informacemi šokoval i otrlé vyšetřovatele MV.

Mimo jiné popsal činnost člena politického byra ÚV KSČ Vladimíra Kouckého, který vodil Gestapo do konspiračních bytů, kde se konaly ilegální schůze ÚV. Dokonce při neúspěšném zásahu Gestapa, které přišlo pozdě se se na gestapáky osopil, že jsou pitomci a všechno zkazili.

Z komunistů přežili okupaci většinou jen ti, kteří byli ochotni vykonávat jakékoli rozkazy NKVD proti zájmům vlastního národa. Barák to samozřejmě nedělal z touhy po spravedlnosti, ale protože zuřil vnitrostranický boj mezi frakcemi KSČ. Barák byl zlikvidován a posléze i jeho protivník Novotný. Nedošlo tak k žádnému veřejnému odhalení okupační minulosti zasloužilých členů strany.

Ale i uvěznění komunisté bojovali proti svým politickým protivníkům. V Sachsenhausenu byli kápové Vodička, Zápotocký a Dolanský, kteří neváhali zařadit politické protivníky do transportů smrti. (Antonín Zápotocký byl na nizozemském seznamu válečných zločinců za vraždu šesti holandských odbojářů.)

V Mauthausenu byl kápem Antonín Novotný, který také neváhal využít své funkce k likvidaci nepohodlných osob. Například Milena Jesenská byla zavražděna komunistickými spoluvězenkyněmi pro své kritické názory na Sovětský svaz mimo jiné za účasti Gusty Fučíkové a to tak, že jí odebíraly potravu. Dosvědčily to ve svých výpovědích spoluvězenkyně Margaret Buber-Neumanová, německá komunistka předaná Gestapu NKVD ze sovětského azylu a polská spisovatelka Zofia Romanovski.

Autor: Jindřich Čech

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2019: *****

Luděk Kurka 100,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Petr Chovanec 1000,- Kč, René David 900,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Miloslav Pecka 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 0.000421 BTC (99.84 CZK), Květa Sekyrová 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Lucijan Škorjanc 150,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Roman Doubravský 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 10 204,44 Kč
Vybráno 29.15%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 86 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 3,89 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
109 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.