HILSERANTL
23.9.2020
Kategorie: Politika

Hilšer za 18, Antl bez 2 za 20

Sdílejte článek:

PETR ŠTĚPÁNEK

stepanekTak jsem se od České televize nejprve dozvěděl, že Marek Hilšer je prý nezávislý senátor, tvrdila to moderátorka Událostí komentářů Marcela Augustová, a o něco později, a to v titulku, že prý je nestraník.

Nic není vzdálenějšího pravdě. Ano, Hilšer se i před svým zvolením vydával za nezávislého kandidáta, ve skutečnosti si ale založil takové speciální minihnutíčko s názvem „Marek Hilšer do Senátu“, jehož je předsedou a s trochou nadsázky také jediným členem, za které pak také do Senátu kandidoval.

Podrobně jsem o tom psal už v roce 2018 v článcích Senátorští vyčuránkové a Marek Hilšer vydrbal se zákony.

Kdyby Marek Hilšer totiž kandidoval jako skutečně nezávislý kandidát, neměl by v případě svého zvolení nárok na každoroční milionový státní příspěvek za mandát. Ten totiž náleží nominující straně či hnutí, nikoli samotnému senátorovi. Naopak, pokud si kvůli své kandidatuře založil onu téměř prázdnou skořápku jménem „Marek Hilšer do Senátu“, politické hnutí, tedy spíše hnutíčko, každopádně však dle našich zákonů politický subjekt, rázem mu na státní příspěvek za mandát vzniká nárok. Co na tom, že touto oklikou mu tyhle naše peníze – ano, naše, protože onen státní příspěvek jsou ve skutečnosti peníze nás daňových poplatníků – jdou do jeho vlastní kapsy.

No, a v České televizi jsou opravdu tak natvrdlí, že namísto toho, aby tyhle vyčurané praktiky odhalovali a zveřejňovali, Hilšerovi na tuhle vějičku skáčou a vytrubují do světa lži, že pan senátor je nezávislý, ba dokonce nestraník. Jenže Hilšer není ani jedno, ani druhé.

Střih. Příklady táhnou. A tak se hnedle našel další vypočítavec, který si za účelem své kandidatury do Senátu pořídil další minihnutíčko. Ten nový politický minisubjekt se pro změnu jmenuje „Za občany“ a svůj pohodlný politický život si jeho prostřednictvím chce tentokrát prodloužit Miroslav Antl.

Je to tentýž Antl, který se už před dvanácti lety také vydával za nezávislého kandidáta, ač ve skutečnosti kandidoval za ČSSD. Což si znovu zopakoval o šest let později. Mezitím stihl asistovat u všech politických lumpáren, které se v Senátu zrodily, mimo jiné i u obou žalob za velezradu na dva poslední prezidenty Klause a Zemana.

Před letošními senátními volbami ovšem Antl zavětřil, že oranžová už tak nějak není moc sexy, pročež zaklepal na dveře senátního klubu ODS. Zřejmě ve stylu oranžová jako modrá, co na tom sejde, hlavně když z toho něco kápne. Málem už byla ruka v rukávě, protože předseda senátního klubu ODS, tchajwanský cestovatel Miloš Vystrčil, si s ním okamžitě plácnul. Ba dokonce vyvinul nemalou aktivitu, aby rychnovskou ODS přesvědčil, aby si Antla osvojila. Jenže v Rychnově moc dobře vědí, co je Antl za povedeného ptáčka, pročež Vystrčilovi vzkázali, že jen přes jejich mrtvoly.

No, a dál už to známe. Systém Hilšer, rozuměj systém, jak občůrat pravidla, nachází v Antlově podání další uplatnění. Takže „Za občany“? Ale kdepak. Mnohem spíš „Za prachy“, možná ještě přesněji „Pro prachy“.

Co na dezinformace České televize říkají Demagog.cz a Manipulátoři.cz a jiní demagogové a manipulátoři, není známo.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč

Celkem za měsíc: 12 172,00 Kč
Vybráno 34.77%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 027 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 3,50 out of 5)
Loading...
politicon.cz
67 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.