sex1216
18.12.2016
Kategorie: Společnost

Henry Greely: Lidé nebudou mít za dvacet let žádný sex

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

COM

Vědec z kalifornské Stanford University tvrdí, že klasický pohlavní styk bude zanedlouho minulostí. Přirozený sex bude pro lidský druh již brzy přežitkem. S touto kontroverzní myšlenkou přišel profesor Henry Greely z kalifornské Stanford University. Podle něj se bude postupně stále více lidí dívat na klasický pohlavní styk s odporem.

Lidé budoucnosti budou stále jemnější, jejich život se bude více odehrávat ve virtuálním jako fyzickém světě a budou dávat přednost umělému oplodnění před normálním početím. Budou je k tomu svádět nové technologie, které podle Greelyho již v dohledné budoucnosti umožní ovlivnit pohlaví, barvu vlasů a očí, tělesnou výšku a dokonce i charakterové rysy dítěte.

“Dětí na objednávku” by prý mělo být v budoucnu více než těch, které přijdou na svět přirozeným způsobem. Nové technologie, které jsou zatím v plenkách, navíc umožní vyhnout se dědičným nemocem a různým vývojovým vadám plodu. Zároveň se ve světě rozšiřuje liberální legislativa, která umožňuje vychovávat dítě počaté umělým oplodněním i homosexuálním párům. Možnosti umělého oplodnění vnímá Henry Greely jako evoluční skok ve vývoji lidstva, který povede ke zrodu nových, dokonalejších generací a postupně k úplnému oddělení sexuality od procesu početí.

Samozřejmě, že tímto názorem vyvolal množství polemik. Jeho odpůrci tvrdí, že takový pohled na lidskou sexualitu je příliš zjednodušený a potřeba sexuálního prožitku nemůže být zásadně ovlivněna pouze potřebou zplodit dítě.

Greely však tvrdí, že příroda je v tomto směru přizpůsobivá a když lidé přestanou klasickou cestou plodit děti, jejich sexuální apetit bude automaticky oslaben. Částečně se to už děje, protože stále více lidí dává přednost virtuálnímu sexu před normálním pohlavním stykem.

Profesor Greely nastínil svou teorii v knize Konec sexu a budoucnost lidské reprodukce (The End of Sex and the Future of Human Reproduction). 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 1 750,00 Kč
Vybráno 4.95%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
44 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.