babistabor
3.11.2017
Kategorie: Politika, Volby 2017

Hele, nechceš dělat ministra?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

TOMÁŠ VODVÁŘKA

Pravděpodobný předseda vlády hledá jako pověstná Maruška své zimní jahody lidi, kteří by s ním zasedli v kabinetu, který nejspíše nezíská důvěru sněmovny.

Na veřejnost již prosákly informace, že rektor Masarykovy university Mikuláš Bek nechce být ministrem školství, stejně jako stejně jako generální ředitelka Národního památkového ústavu Naděžda Goryczková. Rektor JAMU Ivo Medek odmítl post ministra kultury. Šéf Asociace malých a středních podniků a živnostníků Karel Havlíček odmítl dělat ministra průmyslu a obchodu. Post ministra obrany odmítl převzít generál Jiří Šedivý. Podobných jedinců je nejspíše více, jmenoval jsem jen ty, kteří se objevili v médiích.

Na druhé straně jsme svědky pověstné hry škatule, škatule hejbejte se, kdy paní Karla Šlechtová, doposud ministryně pro místní rozvoj, bude nejspíše šéfovat naší čacké armádě, zatímco její předchůdce Martin Stropnický vezme to zahraničí po panu Zaorálkovi. Aspoň že ministrem dopravy zůstane pan Ťok, po jehož dálnicích se tak báječně jezdí a kurs na dojetí v čase z Ostravy do Prahy je hodně vysoký. Tak nějak mi to připomíná doby ne tak dávno minulé, kdy virtuální soudruh Josef Novák, jehož jedinou kvalifikací byla pověstná rudá knížka s patřičně vylepenými známkami za příspěvky vedl jadernou energetiku a když se neosvědčil, tak jej strana poslala do /ne, nikoli tam, jak si možná myslíte/ ale třeba na vnitro.

Odmítání oněch postů skutečnými odborníky je na pováženou. Většinou své negativní postoje zdůvodňují současným vytížením ve své funkci, pracovními závazky či střetem zájmů /to poslední je zvláště zábavné, zvážíme-li osobu příštího premiéra/. Myslím si, že pravé důvody budou jinde. Oni oslovení skuteční odborníci dobře vědí, co by je čekalo ve vládě, kde bude ředitelem firmy s názvem Česká republika jedinec, který off label označuje své nejbližší spolupracovníky jako pitomce a debily. Více než jakýsi virtuální pocit jisté pozice je jim cennější jejich vlastní důstojnost a sebedůvěra.

Vědí, že být podřízen člověku, nad jehož bezúhonností visí Damoklův meč, člověku, který se chová hezky jen k tomu, kdo mu nepřekáží v jeho “podnikání”, ale na druhé straně bez milosti zlikviduje jakoukoli – i minimální – konkurenci, je krajně nebezpečné. Sociální sítě poskytují již celkem slušnou plejádu důkazů právě napsaného.

Takže budeme mít nejspíše vládu poslušných kývačů, kteří budou bez odporu plnit rozkazy nejvyššího velitele státu. Vlastní názory budou irelevantní, stejně jako vlastní důstojnost.

Vítejte ve zlých časech.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur), Jan Bezděk 2000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč

Celkem za měsíc: 8 076,08 Kč
Vybráno 23.07%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.