537458_article_photo_skryva-se-za-cernymi-brylemi-neexistujici-haskova-mluvci-mrencova-alias-proutnikova-nebo-ne_600x
19.7.2016
Kategorie: Politika

Hejtman Michal Hašek: “O své neexistující mluvčí jsem nikdy neslyšel!”

Sdílejte článek:

EVA VALERIE MAXOVÁ 19|07|2016

Deník MF Dnes přišel se zajímavým zjištěním. Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD) si pár let platí svou neexistující mluvčí Lucii Proutníkovou, o které však redaktorovi Mladé fronty řekl, že ji vůbec nezná. Řeklo by se léto, okurková sezóna, a ejhle tolik zajímavých věcí na sociálně demokratické scéně.

Před blížícími se krajskými volbami se každá ze stran snaží nahnat politické body, hejtman Hašek se pokládá za muže silného v kramflecích, proto nějaké šťourání pisálků z Mladé fronty, tentokrát na téma jeho údajné mluvčí s vypovídajícím jménem Lucie Proutníková, striktně odmítá. Tuto ženu nikdy neviděl, ani o ní neslyšel!

Jenže…

MF Dnes dnes přichází se zjištěním, že od roku 2011 chodí novinářům Haškova vyjádření právě od mluvčí Proutníkové. Zajímavé je, že ženu s tímto zvláštním jménem v pozici kohokoli pracujícího pro Haška na internetu nenajdete. Jedinou tiskovou mluvčí Jmkraje je v úřadu sedící Eliška Holešinská Windová.

Předpokládejme, že si deník MF Dnes nedovolí hejtmana obvinit jen tak, své informace odkazuje na zdroje z Haškova okolí, které tvrdí, že “Neviditelná Proutníková” je ve skutečnosti Madam Jana Mrencová, nepravomocně odsouzená lobbistka, která měla dříve za úplatu nabízet ovlivňování novinářům aby Haškovi před volbami vylepšili image.

Za marketingové služby Profil od partnera Mrencové Miloše Skácela měl Hašek z veřejných peněz vysolit 400 tisíc korun. Dobrá předvolební kampaň něco stojí a lobbistka Mrencová zná svoji cenu. No, panu Haškovi není při pohledu na tvář paní Mrencové, sršící laskavostí a optimismem v roli jeho mluvčí, co závidět.

Na svém FB (19. 7. 2016) vydal v reakci na odhalení MF Dnes následující vzkaz, kterým se pokouší odhalenou kauzu ” Proutníková Mrencová” zlehčit:

Kočička, pejsek a brněnská Mladá fronta včera, dnes i zítra vařili dort, zpatlali při tom, co mohli.Prý za mne “roky komunikuje neexistující mluvčí”. Chápu,že jsou vedra a okurky, ale jak si každý může všimnout za Michala Haška komunikuje Michal Hašek – v televizi, rádiu i tištěných a elektronických médiích. A tisková mluvčí Jihomoravského kraje se jmenuje Eliška Windová…”

Samotná madam Mrencová na dotaz novináře z MF Dnes, zřejmě po horkém drátu s odhaleným Haškem, povýšeně sdělila:

„To opravdu máte mylné informace. Já politiku už nedělám.“ 

Otázkou je to, co je to to UŽ.

Neboť na webu christnet.cz v článku z29. 5. 2016“Zeman doporučil krajům řešit spory s církví o majetek dohodami” najdeme i následující text:

“Předseda Asociace krajů a jihomoravský hejtmanMichal Hašek (ČSSD) podle své mluvčí Lucie Proutníkové uvedl, že hejtmani předlohu Jihočeského kraje pouze vzali na vědomí a rozhodli o jiném postupu.S vládou chtějí jednat v souvislosti se žalobami o dodržování zákona o církevních restitucích a smlouvy mezi vládou církvemi v druhé polovině července.” (vybrána část z článku)

Podle neexistující mluvčí uvedl. A pak, že prý neexistuje!

Krajská a oficiální mluvčí JM kraje Eliška Holešinská Widová sice připustila, že s paní Mrencovou v minulosti ohledně tiskových zpráv komunikovala, nicméně hejtman Hašek svou neexistující mluvčí Proutníkovou alias Mrencovou nezná!

Někdo tady nemluví pravdu!

Český režisér Bohdan Sláma hodlá za 17 milionů korun natočit nové osudy vojáka Švejka, přičemž hlavní roli chce dát Pavlu Liškovi. V anketě, kde měli čtenáři navrhnout potenciálního vhodnějšího herce se jim víc líbil Matěj Ruppert, někteří vtipálkové by roli Josefa Švejka bývali svěřili hejtmanovi Jihomoravského kraje, Michalu Haškovi.

Osobně se domnívám, že tohle by nebyl dobrý tah. Chování Michala Haška má do dobrácky naivního a jednoduchého, pravdomluvného Josefa Švejka daleko, a navíc Josef Švejk se nechal v jedné ze svých replik slyšet: “Já jsem nevinnej! Noviny vůbec nečtu, vo politiku se nezajímám, nestarám!” Zatímco hejtman Michal Hašek se o politiku zajímá a stará a hodlá být socdem hejtmanem Jihomoravského kraje i v dalším volebním období. Dobrý hejtman, pokud se za něj Hašek pokládá, by neměl mlžit a lhát.

Neměl by mít z nějakého nejasného důvodu – zřejmě finance a závazky, o kterých ví jen oni dva – neexistující mluvčí a neměl by zapomínat na to, co před třemi lety předvedl občanům a svým voličům v médiích v kauze návštěvy prezidenta Zemana v Lánech, kdy opakovaně svou účast s kolegy z ČSSD jako jediný, malý a svéhlavý chlapec zapíral.

Sociálně demokratičtí politici mají silné žaludky, trapnou kauzu “Lhaní o Lánech” nakonec horko těžko ustáli a spokojeně vládnou této zemi, cíleně si prosazují zájmy své i unijní bez ohledu na blaho a rozkvět země české. A voliči? Ovčani? Těm se před volbami rozdají oranžové růže, navaří guláš a uspořádá nějaké to vystoupení vyšumělého muzikanta. A jedeme dál…

Ale vraťme se k hejtmanovi Haškovi jako současnému a možná i budoucímu hejtmanovi JM kraje.  Dnes už víme, že se v říjnu 2013 lánská schůzka s prezidentem Zemanem uskutečnila, a byl na ní i Hašek, který ovšem médiím urputně tvrdil:

„Je to fáma. Údajná schůzka se neuskutečnila. Je to fáma. V sobotu neprobíhala žádná komunikace s panem prezidentem, která by se týkala ČSSD nebo povolební situace.“

Tlaky zvenčí však byly natolik silné, že se po pár dnech musel na schůzi politického grémia omluvit svým spolustraníkům za to, že je uváděl v omyl. A nejen to, strana poručila a …

Hašek pak s křečí ve tváři se staženými rty musel sdělit na tiskové konferenci pravdu a říct i to, že tiskovku využívá k tomu, aby se omluvil občanům České republiky. Hroší kůže v přímém přenosu.

Politolog Lukáš Jelínek v pořadu 168 hodin (9. 11. 2013) Haškovo chování a celkový dojem z něj následně okomentoval slovy:

“Z hlediska voličů je nejméně důvěryhodným, možná nejtrapnějším politikem, který je přistižen při lži a je zní usvědčen takřka v přímém přenosu.”

A závěr?

Lhát se nemá, a je jedno, zda lže občan, nebo politik. Lež byla, je a bude vždycky jenom jedna.

Hejtman Hašek si může na svůj FB profil napsat cokoli, nic to však nezmění na skutečnosti, že pochybnosti o jeho neexistující mluvčí byly vzneseny. Haškovo vysvětlení je více než zajímavé a neuspokojivé.

Uvidíme, zda i tohle vezmou v potaz voliči před tím, než vhodí v komunálních volbách do hlasovací urny volební lístek, třeba právě tomuto muži. Michalu Haškovi.

Muži, kterého rozhodně nelze považovat za důvěryhodného politika naší země.

eva-valerie-maxova
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Vlastimila Čumpelíková 500,- Kč, Anonym 900,- Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 199,- Kč
Vybráno 43.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 224 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...