HAVELZEMAN
22.12.2018
Kategorie: Historie

Havel, Klaus i Zeman jsou vlastizrádci – jak podle koho!

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

Poslanec SPD Lubomír Volný pobouřil politiky svým výrokem o tom, že Václav Havel byl vlastizrádce. Snesla se na něj sprška kritiky. Václav Klaus byl dokonce senátory z „vlastizrady“ obviněn a Miloš Zeman je rovněž „na hraně“.

O Lubomíru Volném, poslanci za SPD, se začalo mluvit poté, co v den výročí úmrtí prvního českého prezidenta Václava Havla o něm na sociálních sítích napsal, že byl vlastizrádce. Podle ministra zahraničí Tomáše Petříčka by se měl za svá slova Volný omluvit. Ten to odmítá.

Na poslance Volného dokonce padlo trestní oznámení„K naplnění skutkové podstaty uvedených trestných činů došlo na počítačové síti „Facebook“ uživatelem, který na této síti vystupuje pod jménem Mgr. Lubomír Volný, a který na svém profilu dne 18. 12. 2018 uveřejnil tzv. status ve znění: ‚Před sedmi lety zemřel jeden z největších vlastizrádců této země. Václav Havel‘,“ uvedl Pilc ve svém trestním oznámení.

Poslanec Volný se podle svého vyjádření „těší“ na projednávání svého případu v poslanecké sněmovně. Pokud by ho sněmovna vydala a byl by uznán vinným z pomluvy, mohl by si odsedět pár let „natvrdo“. Je velmi pravděpodobné, že sněmovna poslance Volného nevydá. Nicméně, stojí za to připomenout si i dění kolem dalších českých prezidentů – Václava Klause a Miloše Zemana.

Na prezidenta Václava Klause byla podána ústavní žaloba poté, co ke konci svého mandátu vyhlásil poměrně rozsáhlou amnestii. Více se o možnostech podání ústavní žaloby na prezidenta dozví čtenář zde.

Pro ústavní žalobu hlasovalo tehdy 38 senátorů, proti bylo 30 senátorů. Podání ústavní žaloby na Klause mimo jiné popudilo i Miroslava Kalouska, tehdejšího ministra financíV šoku byl z hlasování Senátu ministr financí a první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek, který je právě v Bruselu. “Osobní mindráky a iracionální nenávist zvítězily nad odpovědností vůči vlastní zemi, která kvůli těmto 38 lidem teď bude mít velkou ostudu,” řekl iDNES.cz Kalousek. Nedovede si představit, jak bude tuto věc vysvětlovat politikům z jiných evropských zemí.

Ústavní soud se návrhem senátorů odmítl zabývat. Položme si otázku: Byli navrhovatelé ústavní žaloby postiženi nějakým trestem? Nebyli, nikdo na ně trestní oznámení nepodal!

Máme tu ale i třetího českého prezidenta, Miloše Zemana, který se podle některých senátorů a ústavních právníků mohl dopustit „vlastizrady“. Čím? Tím, že nazval BIS „čučkaři“! Velmi aktivní je v tomto směru Jan Kysela, takto ústavní právník. S jeho argumentací má čtenář možnost seznámit se zde.

Podtrženo a sečteno: Výrok o vlastizrádci Havlovi není v české kotlině ničím výjimečným. Jde o politické gesto, které se může i nemusí líbit – osobně se mi nelíbí velmi! Pochází z úst poslance Volného z SPD Tomio Okamury, jejíž popularita podle různých šetření oproti volebnímu výsledku z podzimu 2017 pomalu klesá. Lze ho proto také chápat jako snahu upozornit na to, že je SPD stále ještě aktivní a protisystémovou stranou. Je jistě zajímavé, že podle šetření CVVM dokonce podpora SPD klesla pod magickou hranici 5%. Politici SPD se proto „snaží“. Řada politiků tak zvaných tradičních stran by se ale měla chytnout za nos. Jejich pokusy dosáhnout odsouzení Václava Klause za vlastizradu a současné snahy několika senátorů podat ústavní žalobu z vlastizrady i na Miloše Zemana jsou také politicky motivované.

Je nejvyšší čas s pokusy žalob na české prezidenty z vlastizrady za jejich výroky a některá rozhodnutí přestat. Umělé vytváření atmosféry vlastizrady se nakonec vždycky promítne proti tomu, kdo s touto politikou přichází. A to je právě i případ výroků poslance Volného o Václavu Havlovi.

barton
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 333,00 Kč
Vybráno 38.04%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 191 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.