Karel_Gott_2017_(8)
6.10.2019
Kategorie: Historie

Havel by s nimi nesouhlasil aneb pár duševních mrzáků proti milionům

Sdílejte článek:

JANA ZWYRTEK HAMPLOVÁ

Nebyl.
Odešel tiše, v kruhu rodiny, a zanechal po sobě neobvykle velké prázdno a obrovské smutno – jakoby vám odešel někdo velmi blízký.
.
Karel Gott byl prostě fenomén. Pracovitý a skromný profesionál, džentlmen každým coulem, který neodmítl posledního žadatele o podpis, i kdyby měl podepisovat po koncertě dvě hodiny. To, kam došel, si tvrdě odpracoval, a mnoho, téměř všechno, zpěvu obětoval – včetně osobního života. Každý, kdo měl tu čest se s ním osobně poznat, musel konstatovat – férový chlap.
.
Po jeho odchodu se pak stalo cosi, co je třeba tvrdě pojmenovat pravým jménem. Probudilo se pár duševních mrzáků, kteří měli tu potřebu už pár hodin po oznámení smrti Zlatého slavíka do něj začít kopat, a vynášet své až neuvěřitelné moralistické soudy a hodnocení, které nemají v naší zemi obdoby. Na jejich adresu snad bylo řečeno už vše, tedy jen pár myšlenek o těchto “lidech”.
.
Především jde o zbabělce, kteří podobné soudy nikdy nevyslovili v takové podobě za Karlova života, a už vůbec by neměli odvahu říct mu je do očí. Až teď se vzchopili, protože mrtví se už nemohou bránit. Ohavné. Pak jde o závistivce, kteří nemohli rozchodit tisíce lidí na Karlových koncertech, protože jim samým se o tom mohlo jen zdát. Nízké. Pak jde o moralisty, jejichž tvrzené morálce se Karel podle nich asi málo klaněl. Namyšlené. A pak jde o zapadající politické i kulturní “hvězdy”, které touto špinavostí chtějí na Karlově smrti sprostě parazitovat. Ubohé. Bez ohledu na pietu, bez ohledu na jeho rodinu, zejména jeho děti. Bezcharakterní.

.

A já si položila hypotetickou otázku – stalo by se to, kdyby žil Václav Havel a byl prezident? Tleskal by těm Halíkům, Šafrům, Kocábům, Schwarzenbergům a spol, nebo by se postavil do čela těch, kteří by se chtěli památce Karla Gotta důstojně a v tichu poklonit?

Troufám si říct, že b) je správně, protože Václav Havel měl sice mnoho chyb, ale nebyl hulvát, a s Karlem Gottem měl společného mnohem více, než jen v mládí zálibu v ženách – například velkorysost k okolí a múzy. Vzpomínáte na jeho heslo listopadu – NEJSME JAKO ONI? A jak krásně dnes kádrují ti “jeho” hoši – jako svého času soudruzi. Hnus.

Tedy kdybych měla postavit Václava Havla do pomyslné role “táty” oněch většinou pravdoláskařských jmen, pak bych musela konstatovat, že kdyby vstal, dá jim pořádných pár facek a řekne něco o idiotech.

Karlu Gotovi nelze totiž ve vztahu k minulému režimu vytýkat vůbec nic. A pokud, tak potom všem, kteří v té době cokoli tvořili. A je pak otázkou, zda více poplatné režimu byly milostné písně, nebo komunistické seriály. Třicet let po listopadu bychom ale měli mít rozum. Má smysl připomínat, že v majoru Zemanovi hrál i Jan Tříska? Pan Kemr? Dagmar Veškrnová? Má smysl připomínat, kdo všechno podepsal Antichartu? Že filmy točil Svěrák, který byl členem KSČ? Že Silvestrovské estrády komentoval Vladimír Menšík? Má význam pátrat, kdo všechno další byl člen strany (což mimochodem Karel Gott nikdy nebyl)? Nemá. Všichni jsme tu žili, všichni jsme dělali svou práci, a snažili se proplouvat, jak to šlo. Tedy i Karel Gott. Navíc nikdy “nevstúpil” – jako mnozí. A mnohým nepohodlným režimu pomáhal. K čemu je vytahování minulosti více jak třicet let zpátky? Každý už měl přece šanci dokázat, kým je, v nové době tří desítek let… Třeba jako nyní ti, kteří nectí ani pietu úmrtí. Odkopali se, a ten pohled je toho druhu, že se vám chce zvracet.

Apropó… když jsem zmínila mozek… Mají ho vůbec ti mravokárci, kteří si osobují právo hodnotit a opět kádrovat kde koho? Nikdo jim k tomu nedává právo. Nikdo. Když opominu to, že útočit pár hodin po smrti je ukázka absolutního nedostatku morálky a výchovy a sociální inteligence, samotný obsah výtek je zcestný a ubohý.

Lze na tom najít něco dobrého? Ano. Tu zkušenost s těmi jmény. Přichází pár dnů před listopadem. Ta zkušenost je cenná a je následující.

Z Havlových “dětí” se po jeho smrti stali “pěkný bezcitní parchanti”, kterým ani smrt člověka není svatá.
Bez Havla jsou pravdoláskaři totálně mimo a nepoužitelní pro tuto zemi. Svému národu totiž tito lidé nerozumějí, a tento národ už dávno nerozumí jim. Za Havlem stály svého času miliony lidí. Jeho lidé se nyní proti těmto milionům namyšleně postavili, protože “oni přece ví nejlíp”. A neví z těch svých kaváren a redakcí nic. Pohrdají mužem, kterého si národ váží, tedy pohrdají i tímto národem. Proto za něj nemají právo mluvit.

Karle……Děkujeme Vám za vše, co jste pro tento národ udělal – třeba i za to, že jste ho bavil v době, kdy to moc k popukání nebylo.

Vaše jméno navíc odkopalo “kdo je kdo” tak moc, jak to asi nikdo nečekal.
Pěkně je tam nahoře za to s Ferdinandem Vaňkem, který tyto dny slaví narozeniny, podrbejte. Nic jiného si ti ubožáci nezaslouží, protože jsou to malí lidé.

Vy jste a budete naopak už navždy VELKÝ – ostatně to jim asi všem vadí nejvíc. Tak na ně kašlete. My na ně kašleme a budeme kašlat taky.
.
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 306,00 Kč
Vybráno 26.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 490 times, 9 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 4,36 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
115 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.