Karel_Gott_2017_(8)
6.10.2019
Kategorie: Historie

Havel by s nimi nesouhlasil aneb pár duševních mrzáků proti milionům

Sdílejte článek:

JANA ZWYRTEK HAMPLOVÁ

Nebyl.
Odešel tiše, v kruhu rodiny, a zanechal po sobě neobvykle velké prázdno a obrovské smutno – jakoby vám odešel někdo velmi blízký.
.
Karel Gott byl prostě fenomén. Pracovitý a skromný profesionál, džentlmen každým coulem, který neodmítl posledního žadatele o podpis, i kdyby měl podepisovat po koncertě dvě hodiny. To, kam došel, si tvrdě odpracoval, a mnoho, téměř všechno, zpěvu obětoval – včetně osobního života. Každý, kdo měl tu čest se s ním osobně poznat, musel konstatovat – férový chlap.
.
Po jeho odchodu se pak stalo cosi, co je třeba tvrdě pojmenovat pravým jménem. Probudilo se pár duševních mrzáků, kteří měli tu potřebu už pár hodin po oznámení smrti Zlatého slavíka do něj začít kopat, a vynášet své až neuvěřitelné moralistické soudy a hodnocení, které nemají v naší zemi obdoby. Na jejich adresu snad bylo řečeno už vše, tedy jen pár myšlenek o těchto “lidech”.
.
Především jde o zbabělce, kteří podobné soudy nikdy nevyslovili v takové podobě za Karlova života, a už vůbec by neměli odvahu říct mu je do očí. Až teď se vzchopili, protože mrtví se už nemohou bránit. Ohavné. Pak jde o závistivce, kteří nemohli rozchodit tisíce lidí na Karlových koncertech, protože jim samým se o tom mohlo jen zdát. Nízké. Pak jde o moralisty, jejichž tvrzené morálce se Karel podle nich asi málo klaněl. Namyšlené. A pak jde o zapadající politické i kulturní “hvězdy”, které touto špinavostí chtějí na Karlově smrti sprostě parazitovat. Ubohé. Bez ohledu na pietu, bez ohledu na jeho rodinu, zejména jeho děti. Bezcharakterní.

.

A já si položila hypotetickou otázku – stalo by se to, kdyby žil Václav Havel a byl prezident? Tleskal by těm Halíkům, Šafrům, Kocábům, Schwarzenbergům a spol, nebo by se postavil do čela těch, kteří by se chtěli památce Karla Gotta důstojně a v tichu poklonit?

Troufám si říct, že b) je správně, protože Václav Havel měl sice mnoho chyb, ale nebyl hulvát, a s Karlem Gottem měl společného mnohem více, než jen v mládí zálibu v ženách – například velkorysost k okolí a múzy. Vzpomínáte na jeho heslo listopadu – NEJSME JAKO ONI? A jak krásně dnes kádrují ti “jeho” hoši – jako svého času soudruzi. Hnus.

Tedy kdybych měla postavit Václava Havla do pomyslné role “táty” oněch většinou pravdoláskařských jmen, pak bych musela konstatovat, že kdyby vstal, dá jim pořádných pár facek a řekne něco o idiotech.

Karlu Gotovi nelze totiž ve vztahu k minulému režimu vytýkat vůbec nic. A pokud, tak potom všem, kteří v té době cokoli tvořili. A je pak otázkou, zda více poplatné režimu byly milostné písně, nebo komunistické seriály. Třicet let po listopadu bychom ale měli mít rozum. Má smysl připomínat, že v majoru Zemanovi hrál i Jan Tříska? Pan Kemr? Dagmar Veškrnová? Má smysl připomínat, kdo všechno podepsal Antichartu? Že filmy točil Svěrák, který byl členem KSČ? Že Silvestrovské estrády komentoval Vladimír Menšík? Má význam pátrat, kdo všechno další byl člen strany (což mimochodem Karel Gott nikdy nebyl)? Nemá. Všichni jsme tu žili, všichni jsme dělali svou práci, a snažili se proplouvat, jak to šlo. Tedy i Karel Gott. Navíc nikdy “nevstúpil” – jako mnozí. A mnohým nepohodlným režimu pomáhal. K čemu je vytahování minulosti více jak třicet let zpátky? Každý už měl přece šanci dokázat, kým je, v nové době tří desítek let… Třeba jako nyní ti, kteří nectí ani pietu úmrtí. Odkopali se, a ten pohled je toho druhu, že se vám chce zvracet.

Apropó… když jsem zmínila mozek… Mají ho vůbec ti mravokárci, kteří si osobují právo hodnotit a opět kádrovat kde koho? Nikdo jim k tomu nedává právo. Nikdo. Když opominu to, že útočit pár hodin po smrti je ukázka absolutního nedostatku morálky a výchovy a sociální inteligence, samotný obsah výtek je zcestný a ubohý.

Lze na tom najít něco dobrého? Ano. Tu zkušenost s těmi jmény. Přichází pár dnů před listopadem. Ta zkušenost je cenná a je následující.

Z Havlových “dětí” se po jeho smrti stali “pěkný bezcitní parchanti”, kterým ani smrt člověka není svatá.
Bez Havla jsou pravdoláskaři totálně mimo a nepoužitelní pro tuto zemi. Svému národu totiž tito lidé nerozumějí, a tento národ už dávno nerozumí jim. Za Havlem stály svého času miliony lidí. Jeho lidé se nyní proti těmto milionům namyšleně postavili, protože “oni přece ví nejlíp”. A neví z těch svých kaváren a redakcí nic. Pohrdají mužem, kterého si národ váží, tedy pohrdají i tímto národem. Proto za něj nemají právo mluvit.

Karle……Děkujeme Vám za vše, co jste pro tento národ udělal – třeba i za to, že jste ho bavil v době, kdy to moc k popukání nebylo.

Vaše jméno navíc odkopalo “kdo je kdo” tak moc, jak to asi nikdo nečekal.
Pěkně je tam nahoře za to s Ferdinandem Vaňkem, který tyto dny slaví narozeniny, podrbejte. Nic jiného si ti ubožáci nezaslouží, protože jsou to malí lidé.

Vy jste a budete naopak už navždy VELKÝ – ostatně to jim asi všem vadí nejvíc. Tak na ně kašlete. My na ně kašleme a budeme kašlat taky.
.
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martinek 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Anonym 400,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč

Celkem za měsíc: 16 071,54 Kč
Vybráno 45.91%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 691 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 4,36 out of 5)
Loading...
politicon.cz
115 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.