hate
15.10.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

HateFree a nenávist

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PK

Žijeme ve zvláštní době: Někdy to vypadá, jako by vznikla jakási objednávka „z hora“ na to, aby bylo těm „dole“ (tedy obyčejným daňovým poplatníkům) v Čechách i Evropě do hlav tlučeno, že je třeba se stydět za to, že jste bílý heterosexuál, který chodí pět dnů v týdnu do práce, nebarvíte si hlavu, nefetujete, žijete rodinným životem, platíte daně, jste vlastenec, nebydlíte ve squattu, máte rád svůj národ , svou kulturu a rádi byste, aby Evropa zůstala evropskou. Jo a taky vám musí být hanba za to, že nechápete, že to s vámi myslí soudruzi z Bruselu moc dobře…

Tuhle jsem šel z fabriky, počítal svůj výdělek a koukám, že před panelákem stojí hlouček mládeže v zelených a černých tričkách. Říkám si, asi nějaké studentské sportovní družstvo přesvědčuje, aby občané našeho městečka zašli do místní haly na nějaký zápas. Ale mýlil jsem se: Šlo o volební agitačku ze(b)lených a pirátů. Agitujícím mládežníkům bylo v průměru asi tak devatenáct let, byli genderově správně napůl – tři kluci (teda podle účesů si nejsem moc jist, to víte, doba je nejistá a pohlaví taky) a tři holky. Měli takový přenosný stánek s letáčky, plackami greennazi a bukanýrů. Když uviděli, jak kolem prochází příslušník dělnické třídy v montérkách, jali se mne pěkně po svazácku přesvědčovat, koho mám volit.

Chvilku jsem je s úžasem poslouchal, a koukám, že na stolečku nemají jen placky svých partají, ale i ty nechvalně proslulé HateFree Culture. A protože jsem vyznavač  Óðina – a tudíž pohan škodolibý – rozhodl jsem se s Stopnickýjugend  podiskutovat, když už mne zastavili.

Nejdříve jsem se zeptal, kde chlapci a děvčata pracují. Nastalo mlčení… Pak jedna slečna pravila, že jsou studenti. Hm… to není nic špatného. povídám, naše země přece potřebuje další generaci lékařů, strojních a stavebních inženýrů, farmaceutů, agronomů, geodetů atd. Slečna (asi byla jejich mluvčí, kluci mlčeli jak zařezaní) na to nesměle pípla, že studuje „filozofii“.Já na to, že se do ní občas začtu taky, třeba do Aristotela nebo Nietzscheho, a že myšlenky amerického revolucionáře Thomase Painea jsou mi hodně blízké. Slečna se začala mírně potit. Tak jsem tedy přešel k tomu, co mi jako nabízejí: Proč bych měl tedy volit jejich partaj? Slečna povídá: „Protože naše strany vám zajistí svobodné používání internetu, důkladnou ekologickou politiku a dotace z EU budou rozdělovány spravedlivě.“  Hm… copak o to, stáhnout si zadarmo film, a neplatit žádné poplatky, to mi Babiš nenabídne. Ekologicky mi to snad myslí, takže pokud je tohle (až na tu hlášku o dotacích – kterou má v programu snad každá „proevropská“ strana) jejich program, určitě se někdo chytne a tyhle volby neprojedou, jak se jim stává běžně. Tak jo, přitvrdíme, říkám si. Zeptal jsem se tedy na to, proč mají na stánku taky ty placky HateFre? A teď to, vážení, začalo:

Slečna už pochopila, že si její činnosti moc nevážím. A že prý teda takhle (pokusím se citovat): „HateFree je projekt zaměřený proti nenávisti všeho druhu, rasismu, anticiganismu (tenhle pojem je pro mne novinka), homofobii a vůbec xenofobii v naší společnosti. Ale s naší volební kampaní nemá nic společného, jen sdílíme stejné hodnoty.“ 

Hm… Tak to je pecka, povídám a jste i pro genderovou vyváženost? Slečně se zablesklo v očích:“No samozřejmě!!! Ženy by měly mít v zaměstnání stejné podmínky, jako muži!“ Bezva, povídám, to by mohlo zajímat majitele továrny, kde pracuju, určitě bude rád, když se mu bude do práce hlásit více svářeček, soustružnic, frézařek, zámečnic a podobně…

Odpověď, jak překvapivě, nepřišla. Za to jsem se dočkal otázky, že jako o co mi jde.  Já na to, že mne zajímá, jak se staví k náboženství, protože jsem pohan, a jak jistě chápou, těžko proto mohu volit KDU-ČSL. Slečna pravila, že prý jsou pro naprostou náboženskou toleranci a že každý má právo si věřit v co chce. Já na to, jak se staví k tomu, když někdo začne svým sousedům tlačit do hlavy svou víru násilím, jak se k tomu jejich partaje postaví? Děvče: „Ano! Náckové nesmějí dostat žádnou šanci!“  Hm… to je sice pěkné, ale „náckové“ tak nějak svoje náboženství, doufám, nikomu netlačí. Co třeba islám?

„Uprchlíkům je třeba pomoci!!!“, povídá razantně slečna. Jo? A jak si to představujete, ptám se. „Evropa je dost bohatá, aby mohla pomoci, ti lidé to potřebují!!“. No pecka, jako daňový poplatník mám na to jistě každý měsíc ze mzdy něco strženo a co vy? Vám také jistě stát z vašich daní něco strhává na tu „pomoc“, že? Nebo přispíváte na nějaké konto dobrovolně z toho, co vyděláte? „My jsme studenti, my ještě přece nepracujeme!“  Tahle odpověď mě tedy fakt dostala do kolen.

Zajímavé na celém dialogu bylo to, že zbylých pět svazáků zarytě mlčelo, asi nebyli náležitě proškoleni. Původně jsem se o islámu vůbec nechtěl bavit, ale když už to soudružka svazačka nakousla, zeptal jsem se, jak vidí školství v Íránu, jak se dívá na to, že je to muslimská země, kde v poměru k ostatním islámským státům, studuje nejvíce žen na vysokých školách, a že nás přesto Systém straší s tím, jak moc je „Írán nepřítel“. Slečna na to, že ona spíše podporuje uprchlíky u nás, než v Iráku (fakt řekla, „v Iráku“ – nekecám). Já na to, jak je podporuje, když u nás podle statistik vlastně skoro žádní nejsou a zůstat tu nechtějí? „No přece tady tímhle!“

Už poněkud rozhořčeně a vztekle rozhodila rukama směrem ke stánku. „A mám pocit, že vy si ze mne děláte akorát srandu! A vůbec nás nechcete volit, že jo?!“. Na to jsem pravil, že je skutečně volit nechci. Slečna: „Tak proč nás tady už půl hodiny zdržujete?!“  Já: „No proto, že jste mne zastavili.“ Slečna už poněkud nepříčetně s pěnou u úst: „Podle toho kladiva (na krku nosím Thorovo kladivo) budeš asi taky pěknej primitivní nácek!!!“  Tady už jsem se začal opravdu nepokrytě smát.

V tom jsem si všiml, že se k nám blíží můj soused, pan Čálek.  Pan Čálek je důchodce, člen a dlouholetý volič KSČM. Ha! To by mohlo být velice zajímavé, jak si bude rozumět staromarxista s neomarxisty? No… Pan Čálek, stylově oblečen do bílého tílka, tepláků a ponožek v sandálech, se rozběhl nakvašen ke stánku černozeleného gangu a začal na ně řvát něco o debilech a „koukejte si to zbalit a mazejte vocaď nebo budete koukat!“  Protože jsem pohan klidný a mírumilovný, šel jsem radši domů, nechci mít žádné oplejtačky, že. Ať si to soudruzi vyřídí mezi sebou, koneckonců – Stalin se taky s Trockým trochu nepohodl, jak víme z historie.

A teď trochu vážně. Od slečny jsem se vlastně dozvěděl, že jsem „nácek“, „primitiv“ a že Thorovo kladivo je toho poznávacím znamením… To je velice zajímavá generalizace, která mne nutí také trochu „generalizovat“: Mám neodbytný pocit, že stoupenci HateFree a zmíněných partají nemají ani ty nejmenší znalosti z historie, ale ani ze zeměpisu. Že jsou vůbec všeobecně mimo realitu. Ale holt jim za to někdo platí, přece nemůžou být tak hloupí, že by to dělali všechno zadarmo? Možná, že jde o kombinaci obojího. Nebo jde o tzv. „užitečné idioty“?

Ale staré přísloví říká, že „za blbost se platí“. Jenže tady bychom mohli za jejich blbost zaplatit všichni. Žiju na malém městě, je tu celkem klid. Pár hospod, kde si můžete dát knedlo, zelo, vepřo a nikdo před nimi neřve, že „islám to zakazuje!“. Holky tu chodí v minisukních a žádný imám jim do toho nekecá. Možná je to ta naše „zaprděná maloměštácká xenofobní čecháčkovská společnost, plná nenávisti k cizímu“, ale máme to tady tak rádi a líbí se nám to. 

ZDROJ: Pohanský kruh

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 1 750,00 Kč
Vybráno 4.95%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.