HRADHASEK
15.5.2020
Kategorie: Politika

Haškův vlastní gól?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝPo dlouhé době se dá říct, že koronavir přestává lidi zajímat. Únava z několik dlouhých týdnů trvající extrémní hysterie a absence všeho, co jsme dosud považovali za normální, způsobily radost z každé maličkosti, která připomíná předešlý způsob života. No, téměř z každé, protože to, co nám nechybělo, jsou silácké řeči potencionálních kandidátů na budoucího prezidenta České republiky.

Přestože do prezidentské výměny je ještě daleko, už nyní se nám rýsuje pár chtivých uchazečů. Jestliže při posledních volbách do úřadu poskytující možnost obývat Pražský hrad a mít k dispozici zámek v Lánech zvítězil starý lišák Miloš Zeman nad převážně výrazně prounijně a probruselsky smýšlející ekipou sluníčkářů, tedy s výjimkou muzikanta Petra Hanniga a pana Hynka, pak i tentokrát se do předvolebního boje hlásí stejně ladění uchazeči.

Víceméně jistí jsou už tři. Na scénu se vrací aktivista a senátor Hilšer, u něhož lze jen těžko pochopit, kde přišel k lékařskému titulu, tedy pokud vnímáte jeho zálibu v exhibicích s vlajkou EU, pomalovaném polonahém těle a výkřicích do tmy. Přesto to dotáhnul do Senátu ČR, kde se ostatně uchytili i další dva jeho spolukandidáti z posledních voleb diplomat Fischer a proslulý stahovač králíků a akademik Jiří Drahoš. U těchto probruselských ,,sluníček‘‘ lze jen doufat, že se dalších bojů o Hrad vzdají, svou chvilku slávy mají za sebou a na teplém místečku se jim uhnízdit již podařilo. I když u Drahoše si nemůžeme být ničím jisti, touha dostat se ještě na výslunní je prostě silnější a jeho manželka by tak ráda spoluusedla na český pomyslný trůn. Takže Drahoš bývá viděn všude, kam se dá vylézt a propagovat Evropskou unii, migraci a nově ekologii. Kdyby mu k popularitě a k dosažení vytouženého postu posloužilo posezení na rotoru větrné elektrárny, seděl by tam. To i přes drahou a pompézní minulou kampaň, kterou prohrál s mužem s rozporuplnou minulostí, kterému opozice vyčítá i to, že se kdysi narodil. To už vyžaduje skutečně velkou neschopnost, uvědomíme li si míru finanční, mediální, politické a umělecké podpory, které se Drahošovi dostalo.

Dalším horkým zbožím na trhu s kandidáty na hlavu státu se stal sebevědomý generál s praxí v generálním štábu NATO Petr Pavel. Tento na první pohled charismatický voják má za sebou naštěstí kompromitující minulost z doby, kdy v Československé lidové armádě nebylo možné bez rudé knížky budovat úspěšně kariéru a nad vojáky seřazenými na buzeráku znělo: ,,Zdar soudruzi‘‘. Ke každému útvaru patřilo několik kvalitně připravených politruků a Západní okruh byl kdykoliv připraven hájit zájmy Komunistické strany Československa. Generál Pavel to už tenkrát dotáhnul daleko, když se po tzv. Sametové revoluci stal náčelníkem Generálního štábu a nejvyšším českým vojenským hodnostářem.

Je s podivem, jak snadno převlékl uniformu celebrity Varšavské smlouvy podpořenou dostatečně pádnou výchovou kvalitního komunistického kádru a oblékl jinou zaručující mu místo mezi elitními veliteli bývalého nepřítele NATO. I díky podpoře Miloše Zemana, proti němuž vystupuje, se stal předsedou vojenského výboru NATO, a tím i de facto druhým nejvyšším činitelem této organizace. Po ukončení mise se rozhodl kandidovat na post prezidenta republiky. Loajalitu ke Komunistické straně vyměnil za až fanatickou náklonnost k bruselským praktikám a jeho potřeba nadále rozvíjet naši závislost na Evropské unii, čtěte podvolit se jejímu velení, je více než zjevná. K jeho životopisu lze ještě říct, že mimo kariérního postupu mu je dáváno k dobru především to, že se aktivně nezapojil do potlačování listopadových událostí v roce 1989. Možná to ale bylo pouze proto, že jeho nadřízení mu v té době k tomu nedali rozkaz.

Posledním o prezidentský úřad se hlásícím kandidátem je bývalá hokejová megastar a nepříliš úspěšný majitel značky sportovního oblečení, sám velký Dominátor, brankář Dominik Hašek. Tento bývalý sportovec byl u našeho naganského zlata a už tenkrát ho při provolávání slávy úspěchem, a nejen jím opilí fanoušci vyzývali k cestě na Hrad. To poté samozřejmě říkali ještě pár dalším sportovcům, ale Hašek si to vzal za své a rozhodl se to zkusit. A aby snížil své šance, přidal se na stejnou stranu, na které už je Pavel, Hilšer a byl tam i Drahoš. Takže zcela nedávno projevil svůj obdiv k slovenské krásce Čaputové sedíci nad Dunajem a vládnoucí bratrům Slovákům. Dobrá, o jejím půvabu můžeme polemizovat, ale o tom, že jde o politickou rychlokvašku z farmy amerického miliardáře Söröse není pochyb. Sám se k tomu hlásí a po zvolení Čaputové se rozplýval radostí, jak se mu podařilo do vedení další země implantovat dalšího svého člověka. Ostatně stejnou radost mu udělal už náš zbožtělý exprezident Václav Havel.

Dominátor Hašek se tak přidal na stranu, kterou na naší politické scéně reprezentuje především Top09. Skoro se až chce říct, že je s podivem, jak procentuálně málo zastoupená strana v Parlamentu ČR a Senátu ČR a vedená idealistkou bez trošky politické obratnosti Adamovou Pekarovou dokáže produkovat takové množství uchazečů o pomyslný trůn. Hašek nelenil a samozřejmě pěje ódu i na expředsedu strany Miroslava Kalouska. Otázkou zůstává, jestli právě toto není pořádný vlastňák do své brány. V zahraniční politice preferuje, jak jinak, těsné sepjetí s EU a vzhlíží k sousednímu Německu. Při sledování sociálních sítí mu to může u části idealistů být přičteno k dobru, realisté však tuší, že tudy cesta nevede. A k tomu obchoduje s energetickými drinky, nějak živit se musí.

Takže tři jasné probruselské neomarxisticky uvažující kandidáty bychom tu měli. Pokud Vám chybí nějaký kandidát pravice či euroskeptik, máte vcelku postřeh. Skutečně se zatím neobjevil nikdo, kdo by s opačným, a ne tak probruselským zaměřením, o Hrad s předstihem začal bojovat. Je to vcelku logické, čím později vstoupí do klinče s výše uvedenými kandidáty podporovanými posthavlovskými médii a manipulátory z Demobloku, případně Pirátskou stranou, tím kratší dobu bude vystaven dehonestaci a šťourání ve vlastním životu a soukromí. Takový člověk se bude muset obrnit trpělivostí a zároveň se připravit na nenávist ze strany jak médií, tak i politiků, Kavárny a aktivistů z Milionu chvilek. Nečeká ho tedy na rozdíl od liberálních uchazečů procházka růžovým sadem. Otázkou tedy zůstává, najde li se tak odvážný člověk, jehož kariéra může v důsledku tohoto trvat pouze takovou dobu, jakou potřeboval pilot kamikadze ke své cestě na onen svět. Už jen ochota vzepřít se všem obtížím, které přijdou ze strany těch, kteří budou stát za pány Hilšerem, Haškem či Pavlem bude oceněna potleskem. Ale kdo by tou nadějí mohl skutečně být?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč

Celkem za měsíc: 14 333,00 Kč
Vybráno 40.95%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 956 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
politicon.cz
122 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.