VOA
17.6.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Harvard diskriminoval asijské studenty kvůli jejich vysoké inteligenci

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,70 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Levice je schopna v každé diskusi obhajovat civilizační nerozvinutost Afriky vlivem kolonizace Afriky Evropou. A to i přesto, že tato kolonizace ve většině případů netrvala déle, než 100 let celé mnohatisícileté africké historie, a rozhodně nezasáhla celý africký kontinent. A ačkoliv evropská kolonizace Asie trvala déle, a měla by tedy podle levice mít na tamní lidi ničivější dopad, Afričané dosahují na amerických školách mnohem horších výsledků, než Asiaté.

A tak zatímco v případě Afričanů dochází k jejich pozitivní diskriminaci, kvůli údajné historické křivdě, v případě Asiatů, ač mělo dojít k totožné křivdě, dochází naopak ke skutečné diskriminaci. Skupina zastupující asijské studenty v USA kvůli tomu podala žalobu na Harvard.

Harvard má podle žaloby historii soustavného nízkého hodnocení žadatelů z řad Asiatů v tzv.osobnostních rysech, které jsou součástí přihlášky. Velice důležitou žalobu kvůli tomu podala konzervativní skupina Students for Fair Admissions, kterou vede konzervativní aktivista Edward Blum bojující proti pozitivní diskriminaci. Ta znevýhodňuje bílé a asijské uchazeče o studium.

Skupina provedla analýzu 160 tisíc přihlášek mezi lety 2000 a 2015. Asiaté měli lepší výsledky v testech, než jiné rasové skupiny, ale vedli si špatně při hodnocení své osobnosti, což je subjektivní hodnocení.

Stejný postup vysoké školy uplatňují i proti bílým uchazečům o studium, ale v jejich případě média diskusi obvykle umlčují, protože bílí si podle nich zaslouží trpět. V případě Asiatů, protože se jedná o menšinu, média stejný slovník použít nemohou.

Jádrem celé pozitivní diskriminace je přesvědčení, že rasové menšiny musejí být v bílé Americe zvýhodňovány, protože systém nahrává bílým. Jenže když se pak objeví asijští studenti, kteří v systému plavou jako ryba ve vodě a dosahují výborných studijních výsledků, celá tato teorie se hroutí.

Autor: Filip Vávra

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 4 000,00 Kč
Vybráno 11.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.