schillerovababis
30.6.2020
Kategorie: Ekonomika, Exklusivně pro PP

Handlování o státní rozpočet. O co vlastně jde?

Sdílejte článek:

RUDOLF BARÁNEK

Zákon o státním rozpočtu je v každé demokratické zemi nejdůležitějším zákonem toho či onoho roku.
Pokud má vláda České republiky v parlamentu od 101 poslanců výše, příprava státního rozpočtu probíhá klidněji, pokud vládní koalice je menšinová, a tím závislá na hlasech poslanců tzv. podporujících stran, schvalování je dramatičtější.

Vloni v prosinci byl schválen 28. rozpočet v zatím demokratické České republice se schodkem 40 miliard Kč. Už tvorba státního rozpočtu na letošní rok 2020 nesnese srovnání s žádným předešlým rozpočtem. Závažných důvodů k tomuto tvrzení je hned několik!!!

1) Více jak 30 let po „svržení komunistů“ je menšinová levicová vláda ANO-ČSSD plně závislá
na hlasech poslanců KSČM.

2) Poprvé od 17. listopadu 1989 dva ze tří předsedů „vládní koalice“ byli, dle tvrzení příslušných
úřadů, agenty STB.

3) Než začne v září 2020 jednání o přípravě státního rozpočtu na rok 2021, musí se současná
vládní garnitura vypořádat s obrovskou krizí, která po propuknutí COVID-19 11. března 2020
naplno zasáhla i Českou republiku. Výsledkem je rozvrácené hospodářství nejen v České
republice, ale ve většině zemí celého světa.

4) Už při loňském schvalování státního rozpočtu na rok 2020 bylo jasné, že plánovaný schodek
40 miliard Kč je z důvodu zpomalující ekonomiky jen imaginární číslo, které nemá s realitou
nic společného. Výsledky za leden a únor 2020 to potvrdily. Byly nejhorší od roku 1993!!!

5) I z tohoto důvodu koronavirová krize přišla vládě Andreje Babiše nesmírně vhod. U tohotopána je nutné uznat, že je mistrem okamžiku. Zastavil z hodiny na hodinu chod firem
vyhlášením nouzového stavu a začal velmi brutální tlak na psychiku občanů. Ani na chvilku
nezapomněl modelovat situaci tak, aby všichni nabyli dojmu, že pokud „čínský mor“ přežijeme,
on bude tím zachráncem národa. Na této propagandistické lajně se pevně drží doteď.

6) Nebyl by to Andrej Babiš, kdyby se situaci nesnažil využít i finančně. Pochopil, že dostat pod
kontrolu 500 miliard Kč posvěcených parlamentem se už nebude opakovat. Prý je to suma
potřebná na záchranu lidí i ekonomiky v České republice. Nepochybuji o tom, že peníze
z tohoto astronomického dluhu České republiky vybrané firmy zachrání. Včetně těch
ve svěřenských fondech. Drobné, malé i střední firmy dnes už vědí, že přes velkohubé sliby
na ně zůstanou jenom drobné. Pokud vůbec něco dostanou. Velmi bolestivé krachy tisíců
firem a osudy lidí s tím spojených jsou jim ukradeny!!!!

7) V situaci, kdy hospodářská krize narůstá do obludných rozměrů a zdaleka ještě nevíme, jaký
bude mít další průběh, je klíčové, jak kvalitní je vládní garnitura. Slušně přežijí pouze země,
v jejichž čele stojí špičkoví odborníci, kteří dokážou v určitý čas následky krize vyhodnotit,
předstoupit před svůj národ s pravdivou vizí a získají pro to politickou podporu svých
spoluobčanů.

8) Z výše uvedeného pohledu stojí v čele České republiky vláda, v níž jsou klíčoví ministři odborně velmi podprůměrní a na svá místa se dostali díky patolízalství vůči Andreji Babišovi. Tito ekonomičtí lůzři mají „špičkovou úroveň“ pouze ve lhaní, mystifikaci, demagogii a v likvidaci lidí, kteří mají jiný názor. Nejhorší je to, že než Schillerová, Dostálová a další skončí na smetišti dějin, napáchají těžce napravitelné chyby, které poškodí budoucnost republiky a lidí v ní žijících.

9) Nemám špičkové ekonomické vzdělání, ale Bůh mně dopřál to, že jako předseda Sdružení
československých podnikatelů a místopředseda federální i české Tripartity jsem se 5x zúčastnil
jednání o státním rozpočtu před jeho schválením vládou a zasláním do parlamentu. „Protihráči“
na druhé straně stolu kromě představitelů odborů byli Valtr Komárek, Václav Klaus, Václav
Valeš, Ivan Kočárník a Eduard Janota přezdívaný Pan rozpočet. Dokonalá příprava na tato
jednání byla samozřejmostí. Jednání o výši daní a odvodů, o výši nákladů jednotlivých resortů,
o předpokládaných příjmech státu atd. byla vždy hlučná a tvrdá. Vlády té doby, ale dohody
z Tripartity už neměnily!!! A vždy byla součástí státního rozpočtu vize, jak v republice dále.
Tehdejší pandemie se jmenovala – jak postavit republiku na nohy po 40 letech vlády bolševiků. Přechod státu z reálného socialismu ke kapitalismu nebyl nic jednoduchého. Byla to vysoká škola života.

10) Vize, jak dál a jak překonat krizi, to je téma, které až na malinké výjimky absolutně chybí. Pokouší se o to předsedkyně Národní rozpočtové rady paní Zamrazilová, bývalá místopředsedkyně Světové banky paní Matysová a při 1. čtení novely zákona „o navýšení dluhu“ na 500 miliard Kč s vizí přišli pánové Stanjura a Skopeček. Bohužel, ani jeden ze jmenovaných nemá politickou sílu vládní tlupě v jejich postupu zabránit. Mstivá Schillerová dokonce představitele Národní rozpočtové rady, která je stanovena ze zákona, vyhnala z ministerstva financí, a kde může, jejich názory zpochybňuje. S o to větší chutí diriguje rozdělování dluhu.

11) To nejzávažnější nakonec. Co ví Andrej Babiš velmi dobře, je to, že nejenže musí vyhrát příští parlamentní volby, ale také to, že musí mít sílu znovu sestavit vládu pod vedením ANO. Třeba i s čertem. Pokud se mu to nepodaří, bude z něj nejodpornější politická mrtvola od dob Klementa Gottwalda. A jak víme, ten se jim po špatně provedeném balzamování začal rozpadat před očima. Tak ho museli hodit do pece. Proto značnou část v tyto dny schvalovaného obrovského deficitu použije jako „investici do svých voličů“. Soukromníky, až na výjimky, mezi ně nepočítá. Na ty, kteří přežijí, opět rád zaklekne.

12) Věřím, že představitelé politických sil od středu doprava včetně Strany soukromníků České republiky a dalších, zatím menších stran, si uvědomí, o co půjde. A přestanou se zabývat tím, jestli za úspěch budou považovat zlepšení z 5,1 % na 5,8 % anebo z 12 % na 13 %. Předvolební jednání o krajských koalicích zatím neukázalo, že si uvědomují závažnost situace v České republice. Věřme, že po krajských a senátních volbách se to stane. Jiná cesta není. Půjde o všechno.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 20 371,00 Kč
Vybráno 58.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 354 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 3,92 out of 5)
Loading...
politicon.cz
3 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.