CSSDKS
17.8.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Hamáčkova (zatím soft) Heydrichiáda

Loading...
Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilPřed pár dny, 8 srpna, vydalo Hamáčkovo vnitro další čtvrtletní „Zprávu o extrémismu”. Podívejte se sami, zpráva má jen pár stran, které rozhodně stojí za přečtení  (zde).

Když už pro nic jiného, tak jako názornou ilustraci současných trendů nejen naší, ale i celounijní „vnitrácké” politiky. Na první pohled vás tu zaujme očividné přitvrzení. A sundání rukavic. Odbor bezpečnostní politiky MV si tu vykolíkovává hřiště pro rozhodný a už nijak neskrývaný, silový boj státních (proevropských) struktur s politickou opozicí.  Pochopitelně že ne s tou Demoblokovou.  Se soudruhy, kteří sice vyznávají ty správné hodnoty, ale zrovna nejsou, z jakéhosi nešťastného rozmaru voličů, součástí exekutivy. To ne, vnitro chce do země zadupat opozici ideovou, tedy skutečnou.

Nazývá ji, jako už dříve, „extrémisty” a nositeli „předsudečné nenávisti”. Ale tentokrát nechodí opatrně kolem horké kaše a přímo, natvrdo jmenuje úhlavního nepřítele naší tolik zkoušené liberální demokracie. Subjekt, předurčený k likvidaci. Ve jménu Evropy…  Skutečně, straně SPD Tomia Okamury je tu věnováno tolik prostoru, jako dosud nikdy a nikomu. Ale ze všeho nejdůležitější je ten tón.

Velice nepříjemně totiž připomíná temnou dobu Heydrichiády. Ostatně posuďte sami, alespoň  ze dvou úryvků.

Souhrnná situační zpráva 2. čtvrtletí roku 2019 od neznámého autora:

„Xenofobní nálady části české společnosti nadále umně povzbuzovalo, zejména prostřednictvím sociálních sítí, hnutí SPD. Hnutí kontinuálně a záměrně vyvolávalo dojem, že je majoritní obyvatelstvo České republiky akutně ohroženo imigrací a islamizací, že je nutné se začít okamžitě bránit, jinak „budeme lidmi druhé kategorie ve vlastní zemi”.

A  úvodník deníku Národní politika z 9. května 1942 od J. F. Vondráčka:

„Výstraha ta, že ti zatvrzelci a pošetilci, kteří ve spojení s českou politickou emigrací v Londýně nebo v Moskvě se snaží svésti českého člověka k nepřátelským činům proti novému pořádku, nemají v českém národě již tolik půdy, jež by jim zaručovala v každém případě dobrý výsledek. Musí nyní počítati s tím, že narazí na tvrdý a odhodlaný odpor, který jejich zločinnou a rozvratnou činnost rozhodně překazí.”

Anebo Souhrnná situační zpráva 2. čtvrtletí roku 2019 od neznámého autora:

„V souvislosti s teroristickým útokem v novozélandském městě Christchurch začali policisté prověřovat desítky výroků na internetu, jejichž autoři tento zločin pozitivně hodnotili. Je třeba uvést, že v daných případech připadá v úvahu i přísná trestněprávní kvalifikace podpora a propagace terorismu. Právě z tohoto trestného činu byla pražskými policisty již jedna osoba obviněna. Pražská policie začala prověřovat i několik výroků v souvislosti se znásilněním dívky imigrantem na Litoměřicku.”

A z článku  Národní politiky – Bezohledný boj všem, kteří neposlouchají svou vládu a svého presidenta z 2. června 1942 od A. D. Burdy:

„Ovšem k tomu nestačí jen slova, proto ministr Moravec jménem vlády a jménem všech Čechů, kteří stojí za Říší, otevřeně prohlašuje naprosto bezohledný boj všem příslušníkům českého národa, kteří nejsou poslušní své zákonné vlády a svého státního presidenta. Česká vláda poskytne Říši k potrestání nepřátelských živlů na našem území všechny prostředky, aby boj s pátou kolonou zde u nás byl skoncován tak, jak klid a práce ve prospěch Říše žádají.”

Srovnání tónu „Souhrnné situační zprávy za 2. čtvrtletí roku 2019″ a protektorátního tisku může u přemýšlivého člověka vzbudit mnohé, velmi nepříjemné asociace. Stejně jako tehdy, je i dnes naše země „součástí většího celku”. Náš lid se z toho, podobně jako před osmdesáti lety, musí oficiálně radovat. Nebo aspoň neremcat.  Do funkcí jsou tu jmenováni a schvalováni lidé, loajální především k onomu „vyššímu celku”. Také media musí, tlačit linii, konvenující té nadnárodní entitě.

Jak před pár lety prohlásil člen rady ČT Michal Jankovec: „Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků, nebo z daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení…”

Ale zpět k nejčerstvější Zprávě o extrémismu. Je zjevné, že jestliže naše ministerstvo vnitra úředně posvěcuje a na svých oficiálních stránkách publikuje co čtvrt roku podobné, výhružné pamflety jakéhosi Odboru bezpečnostní politiky, pak musí jít o oficiální politiku ministerstva. Tlačenou, nebo alespoň schvalovanou přímo ministrem. Politiku, která kriminalizuje celý rozsáhlý segment společnosti. Nic netušící, řádné a daně platící občany, kteří se provinili jediným – mají jiný politický názor než současný ministr a nebojí se jej, zatím, veřejně projevit.

O tom to celé je. Zastrašit, kriminalizovat, cenzurovat, umlčet. Pořídit delší biče a nové, gumovější paragrafy. Třeba o „předsudečné nenávisti”. Protože argumenty došly. A zprávy, zvláště ze zemí, kde jsou mnohem dál než my v nejrůznějších disciplínách „liberální demošky”, jsou čím dál hrozivější.

Neměl by, i na základě této zprávy, být současný ministr vnitra,  Jan Hamáček, i se svými soudruhy z Lidového domu od toho okachlíkovaného baráku na Letné pokud možno co nejdál? V zájmu naší bezpečnosti?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč


Celkem za měsíc: 12 847,60 Kč
Vybráno 36.71%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 870 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
56 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.