babishamacek
6.8.2019
Kategorie: Politika

Hamáček píše premiérovi

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonMístopředseda vlády a předseda ČSSD napsal otevřený dopis premiérovi Andreji Babišovi. Píše v něm, že ČSSD ve svých resortech potřebuje na rok 2020 přidat 20 miliard korun, aby mohl být plněn program vlády.

Sotva se vláda rozešla na prázdniny, média dostala od předsedy ČSSD a místopředsedy vlády dopis adresovaný premiérovi České republiky Andreji Babišovi. Od roku 1990 jsme již zažili kdejakou vládně-opoziční akci, dopis Hamáčka Babišovi je však opět „posunutí hranic“. ČSSD usoudila, že mimořádná tiskovka o dvaceti miliardách nebyla to pravé, a po poradě uvnitř předsednictva a ministrů za ČSSD navrhla Hamáčkovi poslat dopis. Docela bych si tipnul i na hlavu, která s nápadem na dopis přišla (že by Tomáš Petříček?). On si totiž v dopisování libuje, jak ukázal vzkaz jeho resortu Rusku na události v Moskvě, kde místní policie obušky rozehnala opozicí svolanou demonstraci. Počítám, že tím jen dále utvrdil prezidenta Miloše Zemana v tom, že ten v půli srpna oznámí, že ještě potřebuje “čas na rozmyšlenou”.

Petříček se v Událostech dušoval, že dopis je míněn naprosto vážně, poté, co se ho komentátor ptal, proč si to Hamáček v Babišem neprojednal na vládě před prázdninami. S ustaranou tváří (zatím jsem Petříčka viděl vždycky jenom s ustaranou tváří) se zaklínal, že jde o problém celé vlády, která by nemohla plnit svůj program. Před vystoupením v Událostech byl v Ostravě, kde se seznámil se stavem prachu a slíbil, že ten polský prach bude se svým resortním kolegou z Polska „řešit“. Navrhuji, aby se více modlil a zajistil jižní vítr, který prach z Ostravy požene do Polska. I nějaká dmychadla by se hodila. Žerty stranou. Petříček v Událostech jenom prokázal svou oddanost “věci ČSSD” a Hamáčkovi zvláště.

Pikantní na celé záležitosti bylo to, že se před tím sešla ministryně financí Alena Schillerová s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem a domluvila se s ním na rozpočtu pro zemědělství. Místo 1,5 miliardy se Toman spokojil s miliardou a dá jí na sucho a kůrovce. Podle ČT tak požadavek ČSSD klesl z 20 miliard na 19 miliard. Úžasné!

Pokud bychom Petříčka, Janu Maláčovou a Hamáčka vyřešili stylem „Toman“, z devatenácti miliard by bylo miliard dvanáct a něco. Uvidíme, jak bude trio Maláčová, Petříček a Hamáček úspěšné. Tipnul bych si tak na pět miliard, pokud vůbec.

Nejhorší, co se politikovi může stát, je to, když ho jeho partneři přestanou brát vážně. Z dopisu Babišovi si dělá šprťouchlata nejen opozice demokratická, ale i ta „ostatní“. Docela bych doporučoval, aby se Hamáček a další hybatelé s ČSSD začetli do názorů čtenářů pod článkem o dopisu Babišovi. Občas se tam sice objeví i kritika Babiše, ale jaksi mimochodem a dominuje nelichotivá kritika ČSSD o „korytech“, kterých se tato partaj drží jako klíště. Hamáček tak dokončuje dílko započaté jeho předchůdcem Bohuslavem Sobotkou. Je otázka, zda po odchodu ČSSD do opozice (možná do roka?) bude i Hamáček ve stylu Sobotky chodit na demonstrace „ Milionářů chvilek“ s nápisem „Bureši, odstup!“

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč

Celkem za měsíc: 17 111,00 Kč
Vybráno 48.88%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 887 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.