CSSD918
20.8.2019
Kategorie: Politika

Hamáček dostal 1,7 miliardy a navrhne nového ministra kultury?

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonJan Hamáček, který chtěl 5 miliard, zářil štěstím, že dostal třetinu na vozový park policie. Velmi si pochvaloval jednání s ministryní financí a trval na kandidátovi Michalu Šmardovi.

„Vládní krize“ byla zřejmě odpískána. Vedení ČSSD na čele s Janem Hamáčkem dohrálo hru na svého ministra kultury Michala Šmardu až do konce. Vystoupení Šmardy v pořadu Události, komentáře uzavřelo tuto kapitolu „sociální“ politiky. Andrej Babiš již prohlásil, že se Šmardou ve vládě být nechce a Šmarda na oplátku sdělil divákům ČT, že nechce být ve vládě s Babišem. A to s ním chtěl podle ČT ještě jednat, aby si „vyjasnili“ situaci.

Šmarda tak sice mohl u diváků získat jisté sympatie (jak to tomu Babišovi pěkně „natřel“), ale faktickým výsledkem sporu kolem ministra kultury je další porážka ČSSD. Po odstavení kandidáta ČSSD na ministra zahraničí Miroslava Pocheho je Šmarda druhým kandidátem, který neprošel přes prezidenta Miloše Zemana. Důvodem odstoupení Šmardy může být i evidentní rozkol v poslaneckém klubu ČSSD. Poslancem totiž zůstává bývalý ministr kultury Antonín Staněk a další poslanec – Jaroslav Foldyna – se nechal slyšet, že by podpořil případnou rekonstruovanou vládu, v níž by již nebyli ministři za ČSSD. Rozklad ČSSD je hluboký. Bývalá ministryně školství Kateřina Valachová ještě před pár hodinami do ČT tvrdila, že je již situace zralá na odchod ČSSD z vlády.

S ministryní financí bude jednat Jana Maláčová, která požadovala na „památné“ tiskové konferenci 11 miliard korun, aby mohla plnit program vlády. Celkem chtěli ministři za ČSSD 20 miliard navíc, Miroslav Toman uhrál miliardu na kůrovce, Tomáš Petříček místo 1,5 miliardy dostal 300 milionů a Hamáček místo 5 miliard „vytloukl“ z „Kalouska v sukních“ třetinu. Petříček i Hamáček už vidí svůj resort zabezpečený. Tak se dělá „sociální politika“. Kdyby to nebylo k smíchu, je to jen doklad faktického rozkladu strany, která už jen doufá, že v příštích volbách do sněmovny překoná pětiprocentní uzavírací klauzuli.

Nicméně, krutou realitou pro nás, pozorovatele aktivity české vlády a ČSSD jako vládní strany zvláště, je stav, kdy tato kdysi úspěšná strana závisí na tom mít „své lidi“ na ministerstvech a Jiří Ovčáček, mluvčí prezidenta, naplno hrozí této partaji, že pokud se nevzdá Šmardy a odejde kvůli tomu z vlády, přijde i o tato teplá místa. To je bezesporu flagrantní vyhrožování, na které ale Hamáčkova parta slyší. A vidí to samozřejmě i voliči, kteří ještě ve volbách 2017 dali této straně hlas.

ČSSD hraje se slabými kartami už zcela bez trumfů. Dnes už jí zřejmě nepomůže ani odchod z vlády do opozičních lavic.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 205,00 Kč
Vybráno 37.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 643 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.