gril
20.3.2016
Kategorie: Kultura a tipy

Grilujeme jako profesionálové

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

(PR) 20|03|2016

Máte chuť na zapečený toust? Nebo si chcete ogrilovat pořádnou flákotu masa? Nebo topinku? Párek? Tak v tom případě si pořiďte kvalitní a výkonný gril, se kterým si budete moct dopřát skvělou snídani, oběd i večeři z grilu, kdykoliv jen chcete. Grilování nikdy nebylo snadnější a výhodnější, prostě je to ta správná investice. Výběr takového grilu ale není jen tak, nestačí jen přijít do obchodu a ukázat na první, který vám padne do oka, nebo si odnést prostě ten nejlevnější.

Základem je, abyste si promysleli, o jaké grilování máte zájem a jak zkušení v tomto „vaření“ jste. Ne každý gril je vhodný pro každého a je zbytečné, abyste si místo dobré klobásy servíroval na talíř zklamání. Grily se dělí na elektrické, na dřevěné uhlí a poté na různé plynové, pod kterými najdete také třeba kontaktní nebo lávové grily.

gril

Letní nebo zimní grilování

Když plánujete využívat gril na letní grilování, pak je vhodné vybrat ten na dřevěné uhlí popřípadě plynový. Gril na dřevěné uhlí je z těchto typů nejnáročnější na obsluhu, ale zato podává nejlepší výkony. Většinou je většího charakteru, a proto je vhodné, aby měl kolečka a snadněji se s ním manipulovalo. Základem je také termostat a odkapávání.

Tento i plynový gril by měl mít rošt z pochromovaného nebo nerezového materiálu, aby se na něj jídlo nepřichytávalo a pak šel snadno čistit. U venkovního grilování se také předpokládá více hladových krků, proto zohledněte také grilovácí plochu pro váš nový gril. Na domácí grilování je vhodné si pořídit elektrický gril, se kterým si můžete jídlo připravovat během celého roku.

Až se vám tedy v prosinci zasteskne po grilované klobásce, můžete si ji snadno připravit. Elektrické grily jsou menší a stolní, jejich povrch je teflonový. Jídlo z nich je sice snadné připravit, ale rozhodně nechutná tak dobře, jako pravé grilované na dřevěném uhlí. Elektrické grily jsou skladnější a skoro vždy mají termostat.

Doporučujeme ke srovnání tento web: http://grily.produkter.cz/elektricky-gril/

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 1 750,00 Kč
Vybráno 4.95%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.