GRETAVOLI
24.9.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Gréténi

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL 

Šílený a zlověstný projev nezletilé aktivistky Gréty T. v OSN asi není třeba blíže komentovat. Kdo  viděl, anebo alespoň zahlédl, má jasno. Daleko zajímavější může být podívat se na lidi, kteří pocítili potřebu tohle psycho veřejně obhajovat.

Ano, i takoví se našli. Jako z udělání, všichni tak nějak z jedné stáje. Miroslav Kalousek (zde), Jaromír Štětina (zde), nebo třeba známý petičník a žalobník, senátor Václav Láska. A spolu s těmito osvědčenými matadory liberální demokracie také jistá aktivistka Michaela Pixová z Klimatické koalice. Právě na ní a na jejím příkladu si můžeme ukázat, jací lidé a jaké vlivové sítě se nám tu, při protlačování pokrokářské agendy, prolínají a snoubí…

pixovafacebook2Michaela Pixová  je sociální geografka, aktivistka, publicistka, vysokoškolská učitelka a překladatelka. Na studiích se věnovala „vztahu alternativních kultur a aktivní občanské společnosti k městskému prostředí”, posléze studovala městská sociální hnutí, respektive aktivismus zaměřený na městský prostor a politiku. Krátce působila jako mediální koordinátorka LGBTQ kampaně Jsme fér.

Jak je vidět, ještě než dostudovala, už měla skoro všechno pohromadě. Celou tu pokrokářská agendu – alternativní kulturu, aktivismus, LGBTQ. Vzápětí k tomu přidala i „ekologii”. Účastí v projektu Klimatická koalice. Ta má být platformou českých nestátních neziskových organizací, které se zabývají zejména ochranou životního prostředí, rozvojovou spoluprací a humanitární pomocí. (k nahlédnutí zde). Sdružuje, tentokrát pod záminkou klimatu, staré, profláknuté firmy. Například Greenpeace, Hnutí Duha, Glopolis nebo také Člověka v tísni, Česko proti chudobě či právní organizaci Frank Bold. Samé známé, osvědčené škůdce národních zájmů, většinové kultury a české ekonomiky. A ještě jedno mají tyhle cizí, vlivové agentury společné. Podíváme-li se, kdo je sponzoruje, vždy najdeme OSF, Norské fondy, EU, US Embassy… A občas také, bohužel, i náš státní rozpočet, skrze ČT a výdaje některých ministerstev.

Ale zpět k naší aktivistce a vysokoškolské učitelce Michaele Pixové. Odcitujme si, abychom pochopili, o jaký typ člověka se jedná, alespoň pár jejích autentických výroků. Třeba o běžných, k přírodě citlivých lidech: „…myslí si, že když zasadí 10 stromů, tak že můžou celý život jezdit autem a lítat letadlem.” Anebo o naší budoucnosti: „Můžou se zdražovat potraviny, lidé si nebudou moci dovolit konzumovat tolik co teď. Může se stát, že lidé budou nuceni žít ve větším počtu na menších prostorách. Obecně řečeno bude klesat konzum a životní standard..” Anebo o plánech pro Prahu, kde žije: „Taky by se mi líbilo město, kde by byla automobilová doprava silně regulovaná.” Asi stačí, že….

Tahle aktivistka, Michaela Pixová, je uvedena jako příklad. Protože že na ní je docela názorně vidět to prolínání a synergické působení všech zhoubných ideologií, kterými v posledním desetiletí „někdo” záměrně a plánovitě rozvrací naši společnost. Všech těch rozkladných aktivit, které, jako různé složky jedné armády útočí na Evropu. LGBT, aktivismus, alternativní (cizí) kultura, ekošílenství….

Zajímavé a poučné je, jak po Grétině extempore, najednou vidíme ty pravé, kované „proevropské” politiky v  souznění s neziskovkami, s obskurními  agenturami, organizovanými a placenými ze zahraničí, jakož i s ujetými aktivisty, placenými a řízenými z velice podobných zemí a zdrojů. Už dlouho je štve a vytáčí váš způsob života a vaše svoboda. Nenávidí její symbol, vaše auto a chtějí vám ho vzít. Co nejdřív. Hnusí se jim váš steak, vaše výpečky a vůbec váš plný stůl a chtějí vám to vzít taky, jen o něco později. Čímž ovšem jejich plány s vašimi životy zdaleka nekončí. Chtějí vás totálně zkrouhnout, zašlapat, znevolnit… a už to ani neskrývají. Protože si myslí, že nastal jejich čas.

Bláznivá Gréta tu slouží jako katalyzátor procesu. Budeme-li pozorně sledovat její činy a výroky, stejně jako slova a skutky jejich obhájců a spolubojovníků, dozvíme se mnohé o tom, co pro nás chystají. Protože u podobných exotů jsou slova někdy rychlejší než myšlenky a občas plácnou víc, než si režiséři tohohle spektáklu přejí.

Ovšem tím daleko nejdůležitějším poučením, pro naše přežití, jako národa a kultury je, že se odkopávají. Že padají masky a my čím dál ostřeji vidíme, kdo je kdo. Kdo za koho kope. Kdo patří mezi Grétény. V cizích službách, ať už politických, či neziskových.

Pamatujme si to ve volbách. Dokud ještě nějaké jsou…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 205,00 Kč
Vybráno 37.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 609 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
politicon.cz
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.