GRETAVOLI
4.11.2019
Kategorie: Společnost

Greta zůstala trčet v Americe. Neví, jak se dostat zpět přes Atlantik

Sdílejte článek:

COM/ADNREA LOPATKOVÁ

OSN v pátek oznámila, že novým hostitelem summitu COP25 příští měsíc bude Španělsko. Po sérii krvavých protivládním protestů totiž původní hostitel, Chile, od plánů upustil. Očekávalo se, že summit v Santiagu navštíví okolo 25 000 delegátů.

 

Stalo se to podruhé, co orgány OSN musely najít nové místo setkání. V minulosti to byla Brazílie, která setkání původně schválila a pak po nástupu pravicového prezidenta Jaira Bolsonara od plánů ustoupila.

Delegáti klimatického summitu COP25 se nyní snaží narychlo přizpůsobit se změně místa konání konference. Mezi nimi je i teenagerka – švédská aktivistka Greta Thunbergová, která se momentálně nachází v Kalifornii, kde se zastavila na své nízkoemisní cestě ze Švédska do Chile.

Thunbergová původně přijela do New Yorku na klimatický summit OSN v srpnu, a to po 14-denní cestě přes Atlantik na plachetnici. Na summitu se pak dostala na titulky deníků po celém světě pro svůj projev, kde nadávala světovým vůdcům za jejich nečinnost v souvislosti s klimatickou krizí.

“To je všechno špatně,” řekla. “Neměla bych tu být. Měl bych být ve škole na druhé straně oceánu, “a dodala” Jak se opovažujete! Ukradli jste mi moje sny a mé dětství prázdnými slovy! A přesto jsem jedna z těch šťastných. “

Během svého pobytu v Americe Thunbergová cestovala jen vlakem a od Arnolda Schwarzeneggera si později půjčila elektrické auto. Aktivistka, která zásadně odmítá létat z důvodu emisí uhlíku, má nyní problém dostat se zpět na Evropský kontinent.

Krátkodobá změna místa konání summitu COP25 aktivistku postavila před těžko řešitelnou situaci a proto na svém tweeterovém účtu oznámila, že potřebuje nutně odvoz do Španělska.

“Ukázalo se, že jsem cestovala polovinu světa, špatným směrem … Kdyby mi někdo mohl pomoci najít dopravu, byla bych vděčná,” tweetovala z Los Angeles.

Reakce na Thunbergové prosbu na sociální médiích týkající se dopravy byly smíšené. Od různých nabídek podpory až po návrhy, podle nichž by se měla vrátit do školy, aby si prostudovala něco o letecké dopravě.

Španělská ministryně pro ekologickou transformaci Teresa Riberová reagovala na Gretinu výzvu a v sobotu na Twitteru uvedla: “Milá Greto, bylo by skvělé mít Tě zde v Madridu. Udělala si dlouhou cestu a pomohla nám všem otevřít mysl a vylepšit činnost. Rádi bychom Ti pomohli překonat Atlantik. “

To, jak se Greta dostane zpět se určitě dozvíme brzy. Jedna možnost tu existuje již nyní, a to vlakem na Aljašku, pak na nějakém člunu propadly Beringova moře směrem Kamčatka, z Vladivostoku se přepravit po Transsibiřské magistrále do Moskvy a odtud dále, stejně vlakem do Madridu. Je však už nyní dost nepravděpodobné, že se Greta rozhodne právě pro tuto alternativu. Mnohem pravděpodobnější je, že se znovu najde nějaký ten milionář, který ji přeplaví zpět do Evropy na super ekologické plachetnici.

Autor: Andrea Lopatková

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 19 771,00 Kč
Vybráno 56.48%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 133 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
politicon.cz
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.