GRETALOD
18.8.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Greta to prostě celé nedomyslela

Sdílejte článek:

MICHAL BRAND

Greta pluje do Ameriky na plachetnici, aby nezanechala uhlíkovou stopu. Pluje na „ekologické“ plachetnici, která i ve srovnání s normálními plachetnicemi musí mít tak speciální parametry (lehkost, pevnost, speciální plachty, solární panely, motor, turbíny pro výrobu elektřiny „ekologicky“ atd.), že uhlíková stopa jen po výrobě této plachetnice vyčerpala odhadem Grétin limit na emise CO2 na příštích 27 000 let jejího života. Tedy zhruba do příští velké doby ledové, která nastane bez ohledu na to, jestli bude člověk vypouštět CO2 nebo nebude. Malá doba ledová, podobná době ledové v období 14. až 17. století, bude zřejmě podstatně dříve (jiné zdroje uvádí konec až ve století 19.). A pokud se podaří snížit nebo úplně odstranit emise CO2 a případně ještě „ochladit“ planetu nějakým rozprašováním mikročástic v atmosféře, tak ta malá doba ledová bude tak drsná, že Greta bude moci jet na příští konferenci o globálním oteplení do New Yorku na lyžích. Možná bude moci jet na lyžích i do Acapulca, pokud by se ta konference měla konat někde, kde teploty v noci nebudou klesat pod minus padesát stupňů celsia. Jen není jasné, odkud pojede, protože její rodné Švédsko bude v té době pod tři kilometry silným ledovcem připomínat dnešní Antarktidu.

Mimochodem, nebylo to jediné správné klima na zeměkouli právě to období, kdy pevninský ledovec končil až na severním okraji Krkonoš a Jeseníků? Zamyslete se nad tím – bylo období, kdy celá Skandinávie i například Polsko bylo celé pod ledovcem. I v létě! A to v době, kdy se náš evropský kontinent nenacházel nijak významně severněji nebo vůbec jinde oproti dnešku. A dnes v této oblasti ledovec není. Klima se změnilo. Dramaticky. Bez jakéhokoli vlivu člověka. Klima se změnilo bez vlivu člověka tak dramaticky, že jen v Evropě zmizel ledovec velký jako polovina Evropy. Proti tomu je dnešní tání ledovců v Alpách naprosto zanedbatelná a zaznamenání nehodná prkotina. Co z toho vyplývá?

  1. Klima na Zemi ovlivňují síly, které jsou zcela nezávislé na člověku a které jsou tak mocné, že veškerá činnost člověka je proti nim jen plivnutím do oceánu.

  2. Neexistuje „ideální“ klima na Zemi, které bychom nutně měli nějak zachraňovat. (Dokonce ani kdybychom to nějak mohli zařídit.)

Ale zpět k apokalyptické Gretě, zpět ke zneužité duševně nemocné dívce, které vymyli mozek její rodiče, eko-fanatici. K dívce, kterou zneužívají její vlastní rodiče pro prosazování své fanatické ideologie. Pozn.: Částečně ji také zneužívají a manipulují proto, aby si nemuseli připustit, že mají prostě a jednoduše duševně nemocné dítě. Zato teď mají „celebritu“. Někdo násilím nutí syna hrát hokej, někdo dceru tančit balet, Thunbergovi psychicky zmanipulovaly svoji dceru do trosky, která myslí jen na klimatickou apokalypsu, která nastane, až se Země oteplí desetkrát méně, než se už v historii planety stalo mnohokrát a vždy bez jakýchkoli katastrofických dopadů.

Pozn.: Mimochodem, naopak se zdá, že mnohem horší dopady na život na planetě jsou v důsledku ochlazení než oteplení. Jedno ochlazení po rozprášení prachových částic – ze sopečných výbuchů a dopadu velkého asteroidu – do atmosféry vyhubilo dinosaury. A středověká malá doba ledová hubila lidstvo po milionech. Ochlazení klimatu po rozprášení prachových částic do atmosféry po výbuchu sopky Tambora 1815, které trvalo dva roky, způsobilo v Evropě takové hladomory, že statisíce lidí pomřely hlady – a to v té době měla Evropa jen zhruba 1/3 obyvatel proti dnešku. První rok po výbuchu Tambory je zván „rokem bez léta“ – a tedy téměř bez úrody. Podobné devastující efekty přineslo i ochlazení po výbuchu sopky Krakatoa.

Greta pluje do Ameriky „eko“plachetnicí. Zpět zřejmě poletí letadlem. Plachetnici zpět veze pětičlenná posádka, které do New Yorku poletí letadlem.

Všichni odpůrci šílené Gréty a parazitů z „eko“-neziskovek (parazitů, kteří Grétu zneužívají jako marketingový a ideologický symbol) se upřímně zasmáli tomuto „eko“-hlupáctví.

Ekologičtí fanatici se samozřejmě ozývají zpět. Shrnutí „argumentů“ „ekologických“ aktivistů přinesl například iDnes.

V celém článku považuji za nejvíce signifikantní tuto pasáž:

Přední němečtí aktivisté hnutí Pátky pro budoucnost, které se zasazuje za důslednější boj proti změnám klimatu a v jehož čele mladá Švédka stojí, uvedli, že Thunbergová jednala v dobré víře, ale celou věc zřejmě „dobře nepromyslela“.

Jako obvykle, když se ukáže hloupost kroků a nápadů eko-aktivistů, začnou se čílit a tvrdit, že je nutné se zaměřit „na podstatu“. Tím mimochodem velice dobře napodobují svoje ideové předchůdce komunisty – ti také na věcné argumenty co všechno za socialismu nefunguje, odpovídali “argumentem“, že hlavní je ta podstata. Je to logika „za socialismu se žije špatně ale nějaká tajemná nekonkrétní podstata je perfektní takže je život za socialismu skvělý“. Teď vidíme moderní obdobu – jakýkoli nápad eko-aktivistů se ukáže jako naprostá ekologická katastrofa, ale oni podle svých představ mají nějakou tajemnou nekonkrétní absolutní pravdu i tak.

Ale v tomto jednom mají pravdu – oni prostě nic nedomýšlí. Protože nepřemýšlí. Nehledají řešení. Hledají jen slávu, pocit morální nadřazenosti. Jen chtějí uspokojit svoji touhu všem ostatním poroučet a nařizovat.

Důsledky svojí hlouposti nevidí, vidět nechtějí a ani vidět nejsou schopni. Naneštěstí.

Nejsou schopni domyslet plán jedné cesty a chtějí rozhodovat o celé planetě a celém lidstvu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2019: *****

Luděk Kurka 100,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Petr Chovanec 1000,- Kč, René David 900,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Miloslav Pecka 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 0.000421 BTC (99.84 CZK), Květa Sekyrová 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Lucijan Škorjanc 150,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Roman Doubravský 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 10 204,44 Kč
Vybráno 29.15%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 636 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.