GRETAEU
23.9.2021
Kategorie: Společnost

Greta a Olga

Sdílejte článek:

PERGILL

Je mi líto, dostává se ke mě stále více informací, ukazujících jistou paralelu a souznění mezi Gretou Thunberg a Olgou Hepnarovou.

 

Diagnóza

U Grety je zcela jednoznačně diagnostikován Aspergerův syndrom (dříve autismus), excelentně v silně rozvinuté podobě předvedený Dustinem Hoffmanem ve filmu “Rain Mann”. U Olgy tento syndrom více-méně předpokládají novodobí psychiatři a zpravidla k němu ještě přidávají schizofrenii (či spíš v jejím věku hebefrenii, pokud je ještě uznávána jako samostatná nosologická jednotka, jak tomu bylo v dobách mého studia). Mnozí odborníci její kauzu považují za selhání československé psychiatrie v té době. Poněkud ovšem opomíjejí skutečnost, že psychiatrie tehdy sloužila v podstatě jako děvka vládnoucího režimu, protože ten už nemohl všechny své odpůrce zavírat do vězení, případně popravovat, ale zavíral část z nich do blázinců a tam jim ničil mozky megadávkami psychofarmak.

Motivace

U Olgy byla motivace jejího činu jasná: V souvislosti se svým psychickým stavem (respektive chorobou) se domnívala, že je svět vůči ní nepřátelský a údajně se mu chtěla “pomstít”. Považuji za ne zcela vyloučené, že masovou vraždu, která nemohla skončit nijak jinak než rozsudkem smrti (zejména když vehementně předstírala psychické zdraví) a jeho vykonáním, plánovala jako určitý způsob sebedestrukce. S vysokou pravděpodobností jsou takto motivovány i některé teroristické útoky či masové vraždy neznámých lidí v současnosti, zejména, pokud není jejich motivem náboženská nenávist. V civilizovaných zemích zpravidla pachatele zlikvidují už policejní střelci nebo ozbrojení spoluobčané, což Hepnarové rozhodně v odzbrojeném socialistickém Československu nehrozilo.

U Grety je udávanou motivací “klimatická úzkost”, do níž byla vmanipulována svými rodiči. Ti využili její psychiatrické choroby a cíleně v ní tento stav vyvolali. Už to je ve slušné společnosti na pár přes držku a v civilizovaném státě na kriminál, jako cílené zhoršování něčí choroby, navíc u osoby závislé. Vzhledem k tomu, že její rodiče jsou zaháčkováni v “alternativní” (= nefunkční ekoshity) ekonomice, lze jejich pohnutky charakterizovat slovy prvorepubličního práva jako “nízké a nečestné”.

Nicméně i tato motivace je v podstatě nenávist. Nenávist vůči normálnímu světu, kterému v důsledku své diagnózy nerozumí, a který by při normálním fungování zarazil výdělky její rodiny, vznikající nesmyslnými a škodlivými aktivitami.

Úspěšnost

Olga Hepnarová zabila svých osm oběti, dalších dvanáct zranila, některé z nich doživotně invalidizovala, a skončila. Dodnes je proklínána pozůstalými po zabitých i těch, které “jenom” doživotně zmrzačila. Pokud byla cílem jejího činu sebedestrukce, tak alespoň v tom byla úspěšná.

Greta Thunberg se stala celosvětovou celebritou. Její bezcenné bláboly, dané příslušnou psychiatrickou diagnózou, poslouchají politické i ekonomické veličiny s pootevřenými ústy, jako byly v některých civilizacích na úrovni pravěku či starověku poslouchány verbální projevy duševně chorých. Ve východní větvi křesťanské církve se tak dělo až hluboko do novověku, kdy duševně nemocní, “jurodiví”, byli považováni za ovlivňované bohem. Jejich postavení bylo tak výhodné, že se jiní snažili onu jurodivost předstírat a vybudovat si na tom kariéru (stačí jeden příklad: Rasputin).

“Řekla to Greta” je mnohdy jediný argument, dělající z vysloveného nesmyslu “slovo boží”.

Bohužel, Greta má daleko větší destruktivní potenciál než Olga. Už dnes přispěla k tomu, že bláboly IPCC a podobných organizací jsou nadále vnímány ,méně inteligentní většinou populace jako cosi pravdivého, přestože po odborné stránce jsou to naprosté nesmysly a jsou jako takové relevantními vědeckými pracovníky identifikovány. Jistě se podílí i na tom, že současný skokový návrat klimatu na úroveň 70. let (kdy soudruzi vyhrožovali nástupem doby ledové) není adekvátně hodnocen. I onen “boj za klima” má svoje oběti, minimálně v tom, že se obrovské prostředky cpou do nesmyslných opatření a chybějí pak ve zdravotnictví, sociální sféře apod.

Obávám se, že už dnes překročil počet obětí Grety Thunberg počet obětí Olgy Hepnarové, byť se, pochopitelně, jedná o odhady na bázi extrapolací s vysokou mírou nejistoty. Nicméně s naprostou jistotou můžeme konstatovat, že jako součást mašinérie, protlačující zbídačení širokých vrstev obyvatelstva vyspělých zemí, destrukci energetiky, průmyslu a celé ekonomiky, má potenciál předběhnout svou předchůdkyni o mnoho řádů. Tato mašinérie má potenciál obětí v počtech desítek milionů, a záleží jen na (opět velmi nejistém) odhadu podílu jeho ikony na těchto výsledcích.

Přestože je dělí prostor a čas, mají Olga a Greta mnoho společného. Olgu reálně zastavit nebylo možné, jako není reálně možné zastavit osamělého atentátníka. Gretu potenciálně zastavit lze, a to bojem proti mašinérii, jíž se stala ikonou. Alespoň pro nás jsou dílčí šarvátkou tohoto boje volby v příštím měsíci. Rozhodnou, nakolik se budeme poddávat nesmyslům typu Grýn Dýlu, nebo zda bude v čele našeho státu někdo, kdo jim bude oponovat i za cenu rozchodu s EU.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 636 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)