ekofasisteaktivist
21.1.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Greenpeace a další teroristé

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilBritské zelené aktivisty chytá psotník. Právě se totiž prolátlo, že protiteroristická skupina britské policie zařadila Greenpeace a několik dalších, zeleně – pokrokových organizací na seznam teroristů. Vedle džihádistů, tvrdých skinů a ultra-nazi skupin. Učinila tak ve své oficiální brožuře, která je distribuována po celé Anglii mezi zdravotnické pracovníky a učitele, jako součást deradikalizačního programu. Ten má umožnit včasnou identifikaci radikálů a pomoci tak předcházet teroristickým útokům.

Zprávu přinesl deník Guardian (zde). Vedle už dostatečně profláklých „grípísáků” jsou na seznamu také Extinction Rebellion (XR). To je ta novoučká, ale přesto podivuhodně dobře zajištěná skupina, co po celé Evropě organizuje demonstrace, blokády a nepokoje za zelenou sebevraždu civilizace, a to pokud možno ihned.

Sami o sobě prohlašují, že jsou hnutím občanské neposlušnosti. V Británii blokují silnice a ulice měst, obsazují symboly „kapitalismu”, jako třeba londýnskou burzu nebo sídla velkých společností a bank. Loni se jim podařilo na deset dní prakticky paralyzovat centrum Londýna, když svými těly zablokovali hlavní dopravní tepny. Policie tehdy zatkla přes 10 tisíc „aktivistů”.

Mluvčí české větve Extinction Rebellion Arne Springorum (ano, už to metastázovalo i k nám) se k londýnským událostem vyjádřila slovy: „V protestování musí být element porušení zákonů, třeba zablokování dopravy, jako jsme to viděli v Londýně. Některé lidi to naštve, třeba ty, kdo pospíchají na schůzku nebo k lékaři. Za to se omlouváme. Ale nemáme řešení, které nikomu nebude vadit, bohužel. Musí být porušen zákon, aby se to lidé dozvěděli.” Takže se máme na co těšit. Jen co počet členů Pražské pobočky XR trošku vzroste. Zatím je jich jen okolo dvou desítek. Česko je divná země… Ale hned, jakmile se rozrostou na tisíc členů, plánují prý blokovat dopravu po vzoru londýnských kolegů.

Na onom britském seznamu je ovšem organizací mnohem víc. Kromě dvou hlavních, zmíněných, je to například radikální organizace na ochranu zvířat Peta, spolky s názvem Zastavit válku, Palestinská kampaň za solidaritu, Kampaň za jaderné odzbrojení, Veganští aktivisté, pak drobnější antifašistické skupiny, antirasistické skupiny, cosi s názvem Anti-Policie Sledovací skupina a Aktivisté proti rozšíření letiště. (zde).

Příručka k tomu seznamu, vcelku rozumně, uvádí: „Tento dokument je navržen tak, aby vám pomohl rozpoznat, kdy mladí lidé mohou být ohroženi extrémními nebo násilnými ideologiemi.” Dokládá, že podobné skupiny přitahují na své akce zejména děti školního věku a mladé dospělé, u kterých není pravděpodobné, že by si byli vědomi, že jsou zneužíváni k politickým cílům za účelem změny režimu. „Filozofie anti-establishmentového zaměření, usilující o změnu systému, je základem jejich aktivismu.” Za zvláště nebezpečnou považuje dokument účast mladých lidí na tzv. „nenásilných přímých akcích”, jako třeba blokáda komunikací vlastními těly, nebo psaní graffiti s tematikou životního prostředí. Adresátům příručky, zdravotníkům a pedagogům, pak výslovně doporučuje, aby vyhledávali mladé lidi, kteří „programově zanedbávají školní docházku”. Protože u oblíbených Grétiných pátků to začíná….

Rozumné, že? Ovšem progresivní Británie běsní. Redaktoři Guardianu, podivuhodně často citovaného ČT jako jediný důvěryhodný zdroj (i když ve staré dobré Anglii představuje něco, jako u nás Čulíkovy Britské listy), nadávají do fašistů už úplně všem okolo, aktivisté z části zuří, z části naříkají. Jejich rozpoložení hezky shrnul John Sauven, výkonný ředitel Greenpeace UK: „Jak můžeme děti učit o devastaci způsobené klimatickou nouzí a zároveň připouštět, že ti, kdo se ji snaží zastavit, jsou extremisté?”

Vypadá to, že si Johnsonova Británie připisuje další bod. Po Brexitu je jím tenhle seznam extrémistů a organizací, ohrožující normální společnost. Nebyl by čas se inspirovat i u nás? Například zařazením takových Patríkových Dětí země na seznam teroristů, někam k Hamásu a Al Nusře. S tím by určitě neměla problém zdrcující většina obyvatelstva naší země.

Což takhle vyslat naše čučkaře do Londýna? K Borisovi, na školení.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč

Celkem za měsíc: 4 725,00 Kč
Vybráno 13.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 758 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.