ekofasisteaktivist
21.1.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Greenpeace a další teroristé

Loading...
Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilBritské zelené aktivisty chytá psotník. Právě se totiž prolátlo, že protiteroristická skupina britské policie zařadila Greenpeace a několik dalších, zeleně – pokrokových organizací na seznam teroristů. Vedle džihádistů, tvrdých skinů a ultra-nazi skupin. Učinila tak ve své oficiální brožuře, která je distribuována po celé Anglii mezi zdravotnické pracovníky a učitele, jako součást deradikalizačního programu. Ten má umožnit včasnou identifikaci radikálů a pomoci tak předcházet teroristickým útokům.

Zprávu přinesl deník Guardian (zde). Vedle už dostatečně profláklých „grípísáků” jsou na seznamu také Extinction Rebellion (XR). To je ta novoučká, ale přesto podivuhodně dobře zajištěná skupina, co po celé Evropě organizuje demonstrace, blokády a nepokoje za zelenou sebevraždu civilizace, a to pokud možno ihned.

Sami o sobě prohlašují, že jsou hnutím občanské neposlušnosti. V Británii blokují silnice a ulice měst, obsazují symboly „kapitalismu”, jako třeba londýnskou burzu nebo sídla velkých společností a bank. Loni se jim podařilo na deset dní prakticky paralyzovat centrum Londýna, když svými těly zablokovali hlavní dopravní tepny. Policie tehdy zatkla přes 10 tisíc „aktivistů”.

Mluvčí české větve Extinction Rebellion Arne Springorum (ano, už to metastázovalo i k nám) se k londýnským událostem vyjádřila slovy: „V protestování musí být element porušení zákonů, třeba zablokování dopravy, jako jsme to viděli v Londýně. Některé lidi to naštve, třeba ty, kdo pospíchají na schůzku nebo k lékaři. Za to se omlouváme. Ale nemáme řešení, které nikomu nebude vadit, bohužel. Musí být porušen zákon, aby se to lidé dozvěděli.” Takže se máme na co těšit. Jen co počet členů Pražské pobočky XR trošku vzroste. Zatím je jich jen okolo dvou desítek. Česko je divná země… Ale hned, jakmile se rozrostou na tisíc členů, plánují prý blokovat dopravu po vzoru londýnských kolegů.

Na onom britském seznamu je ovšem organizací mnohem víc. Kromě dvou hlavních, zmíněných, je to například radikální organizace na ochranu zvířat Peta, spolky s názvem Zastavit válku, Palestinská kampaň za solidaritu, Kampaň za jaderné odzbrojení, Veganští aktivisté, pak drobnější antifašistické skupiny, antirasistické skupiny, cosi s názvem Anti-Policie Sledovací skupina a Aktivisté proti rozšíření letiště. (zde).

Příručka k tomu seznamu, vcelku rozumně, uvádí: „Tento dokument je navržen tak, aby vám pomohl rozpoznat, kdy mladí lidé mohou být ohroženi extrémními nebo násilnými ideologiemi.” Dokládá, že podobné skupiny přitahují na své akce zejména děti školního věku a mladé dospělé, u kterých není pravděpodobné, že by si byli vědomi, že jsou zneužíváni k politickým cílům za účelem změny režimu. „Filozofie anti-establishmentového zaměření, usilující o změnu systému, je základem jejich aktivismu.” Za zvláště nebezpečnou považuje dokument účast mladých lidí na tzv. „nenásilných přímých akcích”, jako třeba blokáda komunikací vlastními těly, nebo psaní graffiti s tematikou životního prostředí. Adresátům příručky, zdravotníkům a pedagogům, pak výslovně doporučuje, aby vyhledávali mladé lidi, kteří „programově zanedbávají školní docházku”. Protože u oblíbených Grétiných pátků to začíná….

Rozumné, že? Ovšem progresivní Británie běsní. Redaktoři Guardianu, podivuhodně často citovaného ČT jako jediný důvěryhodný zdroj (i když ve staré dobré Anglii představuje něco, jako u nás Čulíkovy Britské listy), nadávají do fašistů už úplně všem okolo, aktivisté z části zuří, z části naříkají. Jejich rozpoložení hezky shrnul John Sauven, výkonný ředitel Greenpeace UK: „Jak můžeme děti učit o devastaci způsobené klimatickou nouzí a zároveň připouštět, že ti, kdo se ji snaží zastavit, jsou extremisté?”

Vypadá to, že si Johnsonova Británie připisuje další bod. Po Brexitu je jím tenhle seznam extrémistů a organizací, ohrožující normální společnost. Nebyl by čas se inspirovat i u nás? Například zařazením takových Patríkových Dětí země na seznam teroristů, někam k Hamásu a Al Nusře. S tím by určitě neměla problém zdrcující většina obyvatelstva naší země.

Což takhle vyslat naše čučkaře do Londýna? K Borisovi, na školení.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč


Celkem za měsíc: 16 237,78 Kč
Vybráno 46.39%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 698 times, 5 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.