nuoviTrendGreenDealEuropeogreendealzeleny
20.10.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Green deal, zelený podvod, který lze snadno prokázat

Sdílejte článek:

PAVEL DUDR

DUDRNyní ukážeme, proč obsah CO2 v atmosféře vzrůstal i v roce pandemie a co by se dělo, kdyby pokles fosilních emisí pokračoval i v následujících letech, jak to doporučuje mnoho klimatologů.

V roce 2020 se snížily globální emise CO2 z fosilních paliv o 6,7 % ze 36,44 Gt na 34 GtCO2 (1). Přitom obsah CO2 v ovzduší se zvýšil o 2,74 ppm, tedy víc než dříve.

Důvod je prostý: přírodní emise byly v roce 2019 22 krát vyšší než lidské fosilní emise a tedy jejich snížení o 6,7 % mělo zanedbatelný význam, viz graf, protože celkové emise se tím pádem snížily jen o 0,3 %. V roce 2021 by se potom celkové emise snížily podle tohoto scénáře pouze o 0,28 %.
Příroda spotřebovává fosilní i přírodní emise stejně a nerozlišuje mezi nimi na rozdíl od některých vědců. To platí pro fotosyntézu i pro kapky deště nebo sněhové vločky, které za letu atmosférou pohlcují molekuly CO2 .

Globálemise

Údaje o množství přírodních emisí jsme převzali od Mezivládního panelu IPCC, který ovšem neuvádí, jak se tyto mění v čase, takže jsme je ponechali stejné pro tři roky uvedené na grafu. To, že jejich výše kolísá, lze usoudit z toho, že se mění i velikost nárůstu CO2 v atmosféře od 2 do 3 ppm ročně (2), ale tím se nic nemění na podstatě problému.

Ke stejnému závěru došli ostatně i vědci z Mezivládního panelu IPCC (3). Na následujícím grafu je červeně průběh globálních lidských emisí CO2 podle scénáře B1, který předpokládá snižování celosvětových emisí od roku 2030 z 9 GtC až na 5 GtC v roce 2100. Je to sice už mimo realitu, protože již v roce 2020 byly celkové emise 9,3 GtC = 34 GtCO2, ale podstatné je vidět, jak by při takovém snižování lidských fosilních emisí oxidu uhličitého vypadal průběh jeho koncentrace v atmosféře, který je znázorněn modrou křivkou. Je zde patrný neustálý růst, od roku 2020 dokonce strmější než dosud. Z toho vyplývá, že klimatický alarmismus je kolosální podvod, jehož hlavním cílem je inkasovat miliardy za smyšlenou záchranu klimatu a obchodování s emisemi, emisními povolenkami a dotacemi.

Přírod-fosil-em

Zmíněným vědcům a komisařům z EU tedy nevadí, že největší emitenti jako Čína, Indie, Japonsko /které už nestaví jaderné elektrárny ale uhelné/, a dalších asi 150 zemí, snižovat emise rozhodně nebudou, a Pařížskou dohodu o klimatu podepsaly hlavně proto, že jim bohaté země slíbily dávat 100 miliard dolarů ročně. Oni budou podporovat zbídačení miliónů lidí zdražováním veškerých energií a likvidaci zdejšího průmyslu zřejmě proto, že jsou za to dobře placeni, protože jiný důvod zde vidět není.

Prameny:
(1) https://www.carbonbrief.org/global-carbon-project-coronavirus-causes-record-fall-in-fossil-fuel-emissions-in-2020
(2) https://dudr.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=764649
(3) Vicente Barrros, Globální změna klimatu, str.94

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 450,00 Kč
Vybráno 27.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 094 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)