FIALAODS
15.10.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika, Volby 2021

Green Deal: S Fialou vzhůru k světlým zítřkům

Sdílejte článek:

JIŘÍ SUDÍK

SUDIKKrál je mrtev, ať žije král. Radujme se a jásejme, ať cinkají skleničky, ať stříká šampaňské. Zrodil se nový Mesiáš. Ano, máme tu nového Mesiáše a ten Mesiáš se jmenuje Fiala. Je sice pravda, že jsem, jménem Trikolory, ještě před několika měsíci opakovaně psal, , že Green Deal je ta největší katastrofa, která nás postihla od druhé světové války. Nyní ale, když Fiala slíbil, že to vyřeší, tak jsem hned klidnější. A pokud se Fiala spojí se stejně schopným Tajvancem ze Senátu, tak již se opravdu nemáme čeho bát.

A vidět to major Terazky? Tak jen zírá a tiše závidí.

My hloupější jsme chvíli doufali, že se alespoň trochu otočíme, a od „Půlnočního království „ začneme po volbách směřovat k „Zemi krále Miroslava“. Opak je pravdou. „Půlnoční království“ nyní ještě více přitvrzuje. Lenin je mrtev, nastupuje Stalin. Ale tak to má být, na chudý lid musí být přísnost.

Konečně se také může zcela a naplno projevit Green Deal, Zelený úděl. Ti zlí mu říkají „Zelená morová rána“. Je to v podstatě ideologická daň, zelená daň, kterou s velkou slávou vymysleli pro Evropu bruselští úředníci. Této nové dani se říká emisní povolenka a bude to další daň, která se bude přičítat k ropě, teplu, benzinu spalovacím motorům, ale i k elektřině . V konečném důsledku se ale promítne úplně do všeho a ceny všeho hodně navýší. Tato daň se týká jen a jen Evropy, která si ji na sebe sama a uměle vymyslela. Týká se jen Evropy, která se na světovém znečištění podílí pouze 8 %. Největší světovými znečišťovateli jsou je Čína a USA . Ti se ovšem Evropské unii smějí a žádnou takovou daň zavádět nebudou a to ani náhodou. No řekněte, nechovají se Čína s USA hloupě a nezodpovědně ? Hloupě v porovnání s Evropskou unií? Vždyť Evropská unie to s námi myslí dobře, vždycky to s námi dobře myslela. Jen to mnozí z nás ještě úplně nepochopili. Prostě, ještě nám to politicky správně nemyslí a ještě nejsme ideologicky zcela na výši

Peníze za emisní povolenky, ve skutečnosti nová emisní daň, ta naštěstí nezůstane v naší zemi, tak jak to bylo dosud . Nyní budeme všechny výběry z emisních daní posílat do Bruselu. Tohle by nás mělo hodně uklidnit. Věřím, že v Bruselu se najde někdo hodně osvícený, který správně rozhodne o tom, jak peníze moudře a spravedlivě přerozdělit. Přerozdělit mezi státy Evropské unie a také mezi bruselské úředníky.

Neměly bychom se však zlobit na Brusel, neměli bychom se zlobit na bruselskou pětku. Neměli bychom se zlobit na bruselskou pětku , která nyní s velkou slávou přebírá moc. Oni to s námi myslí dobře, jen my hloupější jsme to ještě nepochopili.

Další skvělá zpráva je, že ve školách bude postaráno o naše děti. Sice už nemáme agitátory z padesátých let a bohužel také Piráti nám nějak rychle vymírají. Nicméně tu správnou agitaci budou na školách zajišťovat politické neziskové organizace. To by bylo, abychom těm dětem nenatloukli do hlavy ty správné názory. Samozřejmě , tyto politické neziskové organizace , budou chtít ještě víc a víc a ještě více peněz. Také budou chtít víc a víc peněz pro menšiny nejrůznějšího druhu. My tu ale máme i další neziskové organizace, neziskové organizace, které nejsou propojeny s politickými stranami a které se starají o nemohoucí seniory, tělesně postižené, opuštěné děti ? Pravda tyto organizace již nyní dost živoří, ale při troše snahy, nemyslíte, že by se na nich dalo něco ušetřit?

Nastupující vláda chce rychle nahradit českou korunu eurem. V tom jsou soudruzi zcela jednotní. Nezapírám, tohle mne vůbec netěší. Náš novodobý Mesiáš Fiala se také opakovaně hlásí k dalšímu sbližování s Bruselem, k dalšímu a dalšímu předávání našich pravomocí do Bruselu. To je ale vlastně pozitivní, nebo snad ne? Pokud všechny své pravomoci předáme bruselským úředníkům, tak nepotřebujeme vládu, nebudeme muset o ničem rozhodovat, nebudeme mít žádné starosti?

A další dobrá zpráva. Zatím, ještě nějaký čas, zůstane naším hlavním městem Praha. Je pravda, že se díky tomu nedostaneme tak často do Bruselu, na druhé straně, hodně ušetříme na emisní dani za benzin.

Jen si to porovnejme . Oč hůře než my je na tom Švýcarsko? Má asi 9 milionů obyvatel , tedy o milion méně než Česká republika. Švýcarsko, ale má asi desetkrát méně státních zaměstnanců než my. Zlí jazykové tvrdí, že je to tím, že Švýcarsko není v Evropské unii. Já to však považuji za pomluvu. Švýcaři ještě budou litovat toho, že v Evropské unii nejsou . Švýcaři budou litovat toho, že nemají tak skvělou smlouvu s Evropskou unií jako máme my. Švýcarům neporadí Ursula Leyn, neporadí jim Babišovo Jourová. Jen a jen díky tomu Švýcarsko tolik zaostává. Vím, že metodika výpočtu státních zaměstnanců se bude trošku lišit, ale i tak. Jen si představte, pokud musí Švýcarský státní zaměstnanec udělat tolik práce jako našich deset státních zaměstnanců, není to nelidské? Já si myslím, že Švýcarsko by se mělo stydět. Však mi Švýcarům ještě ukážeme. To by bylo abychom jim nepředvedli , jak se to má dělat. Piráti nám sice zbyli jenom čtyři , někdo dokonce navrhoval, že bychom měli pro ně zřídit rezervaci. Fiala měl lepší nápad. Čtyři pirátští poslanci nebudou mít jen a pouze 2 ministerstva, ale zřídíme jim ještě ministerstvo třetí, a to Ministerstvo informatiky. Švýcaři, ti budou zírat, ti se z toho ještě posadí na zadek. Máme ale 4 pirátské poslance? Dovolím si Fialovi navrhnout ještě ministerstvo čtvrté. Ministerstvo pro cenzuru a sociální sítě. Není přece únosné , aby se kdekdo mohl svobodně vyjadřovat na sítích a ve veřejném prostoru ?

Někteří mají zcela neopodstatněné obavy a pochybnosti o tom, že by se snad Evropská unie o nás správně nepostarala. Já jsem si jist, že to jsou obavy zcela zbytečné. Bruselští úředníci myslí za nás. Nejméně již 6 měsíců velice vážně a seriozně zkoumají jak moc „prdí“ krávy a jaký to má vliv na evropské klima a emise CO2. Uznejte? Nejsou dobří? Nebo někdo snad věří tomu, že tohle by vymysleli v radiu Jerevan?

Nemusíme se ani bát, že bychom zemřeli hlady. Evropská unie se nad námi slitovala a schválila nám „novou potravinu v podobě v podobě tepelně zpracovaných červů pro koncovou konzumaci a jejich substrátové použití v potravinářském průmyslu jako náhradu živočišných masných bílkovin s cílem redukce emisí CO2“ Nemáme se tedy čeho bát a do budoucnosti můžeme hledět s důvěrou.

Je sice pravda, že konspirace s Vrběticemi se bruselské pětce, ani negenerálu Koudelkovi vůbec nepovedla. Dnes už tomu věří opravdu málokdo. Na všem bychom však měli hledat také pozitiva. Ruský Rusaton je pro jistotu předem vyřazen ze soutěže o Dukovany. Dukovany nebudou dokončeny a pokud ano, tak hodně draze. Za zemní plyn budeme platit mnohonásobně více, mnohonásobně více než platíme dosud a mnohonásobně více než platí třeba Srbové. Opět ale hledejme i to pozitivní. To přece znamená návrat k úsporám, u někoho možná i návrat na stromy, nebo návrat do jeskyně, v každém případě však budeme mít blíže k přírodě.

Někomu možná připadá, že je u nás nuda. Netvrdím, že nemá pravdu. Nyní se to ale zcela změní. Bruselský úředník se nyní může plně opřít o bruselskou pětku. ( Někteří tuto pětku ošklivě nazývají bruselská pátá kolona). Podstatné je že bruselský úředník ve spolupráci s bruselskou pětkou ještě více otevře naše hranice a my se konečně dočkáme skutečného kulturního obohacení. Kulturního obohacení jaké tiše závidíme Švedům, Francouzům i Němcům. Brusel i bruselská pětka po nás chtějí abychom naše muslimské bratry přijali s otevřenou náručí. Měli bychom nad tím uvažovat. Saudská Arabie ani Spojené Arabské Emiráty nemají zřejmě dostatek finančních prostředků k tomu, aby se o své islámské bratry postarali. Potom je ovšem naší křesťanskou povinností, abychom se o ně postarali my. Musíme sice počítat s tím, že většina z nich pracovat nechce ani nebude, ale na to už jsme u nás zvyklí. Vždyť i my tu máme podobně nepřizpůsobivé, nepřizpůsobivé, kteří nikdy nepracovali a nikdy pracovat nebudou. Je úplně jedno, zda jsou černí, nebo bílí, my to zvládneme. A že Evropa není nafukovací? Tomu nevěřím. Pokud Brusel pískne , tak pro Fialu žádný problém.

Z neomarxistického západu k nám proudí ještě další vymoženost a tou je nové kulturní obohacení. James Bond se zřejmě nechá v budoucnu přeoperovat na ženu. Ta žena však v žádném případě nesmí být bílá. Othello od Williama Shakespeare je také špatně, zvlášť, pokud si v něm Laurence Olivier začernil tvář. To je silně rasistické a tak americký učitel , který tento film nedávno pustil svým žákům, musel právem ve škole zcela skončil. A balet Romeo a Julie? Na tento balet jeden z učitelů ve Velké Britanii odmítl vzít své žáky, protože tento balet je příliš jednostranně heterosexuální.

A dál, zapomeňme na vepřové maso. Co kdyby je omylem pozřel některý z muslimů? Nakonec, ani vánoční stromky tak moc nepotřebujeme, přece jen, naše islámské bratry by to mohlo urážet. A tak jen doufám a věřím, že tyto změny k nám s novou bruselskou vládou také rychle přijdou. I já věřím, že se brzy dočkáme toho, že herečka , která bude hrát Elišku Přemyslovnu bude muset být černá jak bota a Bedřich Smetana? Toho bude muset hrát mouřenín.

A tak se dívejme do příštích dnů pozitivně. Už je téměř jasné, že nás povede Fiala. Uznávám. Fiala je člověk velice nepraktický, někdo by možná řekl, že je to inteligent neschopný samostatného života. Na druhou stranu Fiala je sběratel akademických titulů a takového nám může celý svět závidět. A že Fialovi zcela chybí zdravý selský rozum? Myslím, že to se dá napravit. Pokud se budeme za Fialu všichni pravidelně modlit, věřím a jsem si jist, že Bůh alespoň špetku zdravého selského rozumu Fialovi ještě nadělí.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 383 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)